informacja o przyjęciu na studia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Bells
Posty: 88
Rejestracja: 30 maja 2009, o 16:41

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: Bells »

OMG przestańcie panikować! Co to za mania z tym lekarskim I. Setki osób w PL nie dostało się na lekarski a wy jeszcze wybrzydzacie! Lekarski to lekarski, prawda? Co z tego, że jak ktoś wcześniej pisał ma się zajęcia w innym szpitalu, czy więcej egzaminów ustnych? Co za różnica jaki wydział to od was zależy jakimi lekarzami będziecie. Heh a ludzie myślą, że jak coś ma cyferkę 2 to od razu gorsze.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: Medycyna Lwów »

jak ktoś nie ma szczepienia na WZWB to zaniedbanie ze strony szkoły lub rodziców/przychodni, bo teraz już chyba w szkołach nie szczepią i radzę jak najszybciej najlepiej telefonicznie wyjaśnić co z tym zrobić, bo bez tych szczepień nie zaczniecie żadnych praktyk, a wykonuje się 3 dawki w odstępach miesięcznych 0,1,6 m-cy.
Bells pisze:OMG przestańcie panikować! Co to za mania z tym lekarskim I. Setki osób w PL nie dostało się na lekarski a wy jeszcze wybrzydzacie! Lekarski to lekarski, prawda? Co z tego, że jak ktoś wcześniej pisał ma się zajęcia w innym szpitalu, czy więcej egzaminów ustnych? Co za różnica jaki wydział to od was zależy jakimi lekarzami będziecie. Heh a ludzie myślą, że jak coś ma cyferkę 2 to od razu gorsze.
racja, ludzie naprawdę lubią szukać z dziury w całym, dostaliście się i jeszcze problem.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: a_niap »

anq pisze:jak tak piszecie o tym II wydziale, to zaczynam się bać. wszyscy chcą się przenosić.
anq pisze:czy to naprawdę ma aż takie znaczenie czy I czy II?
Nie ma znaczenia. Przeciez jak sie wybiera uczelnie medyczna w innych miastach to sie nie wybiera według programu (bo tu jest ustny z tego a pisaemny z tamtego.) tylko jednak według miasta. Wiec co za roznica ktory wydzial, skoro to tak czy tak Warszawa, a jezdzenie po klinikach po całym miescie jest nieuniknione, niezaleznie od wydziału bo po pierwsze szpitale są gdzie są i tego sie nie wybiera, a po drugie samo wybranie warszawy juz z gory skazuje na sporo czasu traconego na dojazdy miedzy zajeciami, bo w koncu to najwieksze miasto.
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: madla »

Bells pisze:OMG przestańcie panikować! Co to za mania z tym lekarskim I.
dokladnie, popieram. w tym roku chyba szczegolnie.
dzierzankaaa
Posty: 9
Rejestracja: 31 lip 2009, o 20:41

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: dzierzankaaa »

Przepraszam bardzo, a gdzie takie przepisy o szczepieniu na żółtaczkę w liceum są? Bo nigdy sie z nimi nie spotkałam
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: a_niap »

Szczepienia na żółtaczke obowiązkowe są w gimnazjum, chyba w drugiej klasie.
dzierzankaaa
Posty: 9
Rejestracja: 31 lip 2009, o 20:41

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: dzierzankaaa »

Wydaje mi się, że nie miałam tych szczepień. A jeśli teraz bym chciała rozpocząć przyjmowanie tych szczepionek i to bezpłatnie, to czym mam się okazać jako studentka - tym papierem z uczelni? Czy lepiej poczekać do rozpoczęcia roku, kiedy dadzą mi legitymację i dopiero wtedy zacząć szczepienie?

Niby taki szczegól, a przyprawia o siwe włosy na głowie
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: sasanka55 »

dzierzank pisze:A jeśli teraz bym chciała rozpocząć przyjmowanie tych szczepionek i to bezpłatnie, to czym mam się okazać jako studentka - tym papierem z uczelni? Czy lepiej poczekać do rozpoczęcia roku, kiedy dadzą mi legitymację i dopiero wtedy zacząć szczepienie?
przyłączam się do zapytania. Ale nie martw się, dzierzank, myślę że nawet jeśli wstrzymamy się do roku akademickiego, to wszystko uda się pozałatwiać na luzie wtedy - nie będą chyba robić kosmicznych problemów przez różnice w programie szczepień, mam nadzieję
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: Anex »

W liście od WUMu jest napisane, że nie będą zwracać pieniędzy za szczepienie przed dostaniem skierowania, i tak na WZW typu B są 3 dawki, w odstępach 3 miesięcy wiec zajmie to nam pół roku, czas oddania badań jest do kwietnia. Wydaje mi się, że lepiej spokojnie poczekać aż dostaniemy indeks i skierowanie.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: a_niap »

Anex pisze:czas oddania badań jest do kwietnia.
Że co? Od kiedy?
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: Anex »

Było tak napisane na stronce WUMu, przynajmniej w zeszłym roku. To raczej odpowiedni termin, jeśli ktoś musi przyjąć 3 dawki szczepionki.

[ Dodano: |18 Sie 2009|, o 17:14 ]
<Sekcja Spraw Bytowych Studentów BODP wydaje studentom (za pokwitowaniem na liście) skierowania na obowiązkowe badania i szczepienia oraz informuje Dziekanaty o ich wykonaniu przez studentów (najpóźniej do 30 kwietnia), a także na bieżąco informuje o nieprawidłowych wynikach badań oraz stanach chorobowych stwierdzonych na podstawie dostarczonych przez studentów zaświadczeń.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: a_niap »

Nikt tego nie przestrzegal. Sie zanosilo te badania w czerwcu i tez dobrze bylo. Gdzieś po drodze nam powiedzieli zeby sie wyrobić zanim zaczniemy praktyki i tyle.
Awatar użytkownika
micak
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 16:41

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: micak »

dobra. to juz podsumowujac - to ze nie mam szczepienia (WZWB) nie jest teraz powodem do zmartwien, GDYZ dostane skierowanie i co z tego wynika, jak dostane skierowanie to spokojnie wezme te 3 dawki i do kwietnia/czerwca/przed praktykami/whatever moge je oddac, tak?
a co z salmonella? tez czekamy (ci co nie maja) na skierowanie, tak

ajj eeeeeh, od nowa: nie mam ani wzwb ani badania na nosicielstwo salmonelli - czekam zatem do pazdziernika i biore wtedy skierowanie, a teraz sie nie martwie? (sorry, wiem ze troche to pomieszalam, ale moze Ktoś rozszyfruje i mi pomoze) )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości