informacja o przyjęciu na studia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: a_niap »

micak pisze:a co z salmonella? tez czekamy (ci co nie maja) na skierowanie, tak
To wlasnie to skierowanie ktore dostajesz po zaniesieniu kser karty szczepien itp. Skierowanie poobno wazne miesiac (ale nie wiem co sie dzieje jak sie przekroczy ten termin), idzie sie z nim do sanepidu. Potem zanosi sie trzy probki z trzech kolejnych dni, czeka sie na wyniki i wpisują go do ksiazeczki sanepidowskiej (dostaje sie ja razem ze skierowaniem). Jej ksero zanosi sie tam gdzie sie dostalo skierowanie (pokoj 240 chyba ze cos zmienia )
Olta
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2009, o 17:02

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: Olta »

Dobrze ze poruszyliscie ten problem, bo u mnie w szkole tez nie bylo tych szczepien i sie zastanawialam co mam z tym zrobic, czy teraz zaczac czy poczekac, ale jesli mozna spokojnie poczekac to spoko
No ale te szczepienia i badania z sanepidu to sie robi na miejscu, w Warszawie, tak?
Luciano
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, o 14:18

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: Luciano »

Ja miałem szczepienia przeciw WZWB w 98 i skoro minęło 10 lat muszę zrobić badanie na poziom przeciwciał. Pytanie- do kiedy muszę je wykonać (powiedziano mi, że we własnym zakresie) No i gdzie?
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: yagger »

z tego co sie orientuje to poziom przeciwciał zrobisz w kazdym laboratorium. ze skierowaniem np od lek pierwszego kontaktu wykonasz je bezpłatnie, natomiast jesli chcesz to możesz zrobić to na wlasny koszt. ceny niestety Ci nie podam bo wahaja się w zalezności od laboratorium i o ile dobrze pamietam to w stacji sanitarno-epidemiologicznej też mozna wykonac takie badanie(maja swoje laboratoria).
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: a_niap »

Olta pisze:No ale te szczepienia i badania z sanepidu to sie robi na miejscu, w Warszawie, tak?
Robisz gdzie chcesz, moze byc w warszawie ale niekoniecznie
Luciano pisze: Pytanie- do kiedy muszę je wykonać (powiedziano mi, że we własnym zakresie)
Do praktyk masz juz miec wszystkie badania, wiec to na poiom przeciwcial wykonaj tak zeby zdazyc zaniesc juz wynik z sanepidu (Bo to z tymi przeciwcialami tez dodajesz do tych wszystkich kser karty szczepien itp ktore skladasz w celu otrzymania skierowania). A wykonujesz w zwyklym laboratorium analitycznym (tak jak badania krwi). Skierowanie na to od internisty
Awatar użytkownika
micak
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 16:41

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: micak »

ahaa, dzieki:) to ja chyba w pon pojde zrobic pierwsza dawke na wzwb. a na salmonelle poczekam do pazdziernika)
Luciano
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, o 14:18

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: Luciano »

Dzięki za odpowiedź
a_niap pisze:Do praktyk masz juz miec wszystkie badania, wiec to na poiom przeciwcial wykonaj tak zeby zdazyc zaniesc juz wynik z sanepidu (Bo to z tymi przeciwcialami tez dodajesz do tych wszystkich kser karty szczepien itp ktore skladasz w celu otrzymania skierowania).

eee. wczytuję się i za cholerę nie mogę zrozumieć
To może inaczej - teoretycznie do 11 września mam dostarczyć kserokopie badań(w tym wypadku szczepień przeciw WZWB), ale najpierw musze zrobić badanie na poziom przeciwciał. No i nie wiem czy mam dostarczyć ten wynik badań do 11 września czy może być później?
bym zapomniał- długo się czeka na wyniki badań?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: a_niap »

Ok to jeszcze raz:
Robisz sobie badanie na przeciwciala (czeka sie jakies 2-3 dni na wynik, zalez gdzie robisz) i dostarczasz je razem z kserem karty szczepien (na ktorym masz też szczepienie przeciw wzw). Na tej podstawie daja ci skierowanie na badania do sanepidu. Idzisz zrobic te badania - przez trzy dni zanosisz do sanepidu probki (codziennie) i po ok. 3 dniach dostajesz wynik badania i wpis do ksiazeczki sanepidowskiej (ok. 3 dni sie czeka na wynik, chyba ze jest sezon to nawet do 2 tygodni). Robisz ksero i zanosisz je tam skad brales skierowanie (pokoj 240) i wtedy juz jest tzw: wszystko. I to cale wszystko masz miec zalatwione zanim zaczniesz praktyki wakacyjne po pierwszym roku.
Luciano
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, o 14:18

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: Luciano »

Aha, dzięki wielkie
naataaliaa
Posty: 102
Rejestracja: 8 sty 2008, o 12:52

Re: informacja o przyjęciu na studia

Post autor: naataaliaa »

ja tez na IIWL, mam nadzieje, ze bedzie ok ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości