zgłaszanie się na uczelnie medyczne a odpisy świadectw

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
ren
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 17:00

zgłaszanie się na uczelnie medyczne a odpisy świadectw

Post autor: ren »

Nie jestem pewna jak to jest - teoretycznie nie ma limitu zgłoszeń na uczelnie - czyli jeśli jest 11 uczelni medycznych to teoretycznie mogę zgłosić się do wszystkich 11stu z tym że dzis gdzieś przeczytałam, że dostaję się świadectwo maturalne + jeden jego odpis, ale mozna chyba odpłatnie uzyskać więcej odpisów? Czy jest jakis limit? I jakie sa koszty takiego odpisu? W tym roku matura, więc się nie orientuje a lubie wszystko wiedziec już wczesniej
z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam!
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

Re: zgłaszanie się na uczelnie medyczne a odpisy świadectw

Post autor: lanka »

ren, owszem możesz się zarejestrować gdzie tylko Ci się podoba, a z CKE dostajesz oryginał świadectwa i odpis. dodatkowe odpisy można zrobić u notariusza ale znaczna większość uczelni wymaga złożenia oryginału wystawionego przez CKE, a np na ŚUM można złożyć odpis, ale tylko i wyłącznie ten wystawiony przez CKE. więc te opisy za które musisz zapłacić są w sumie. niepotrzebne. a koszt to coś koło 20 zł.
Awatar użytkownika
ren
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 17:00

Re: zgłaszanie się na uczelnie medyczne a odpisy świadectw

Post autor: ren »

hmm a więc próbowałam poszukać na ten temat na stronach uczelni, ale w większości nie pisze nic od wymaganych dokumentach - jest jedynie wzmianka o prawidłowym wypełnieniu formularza online - czyli rekrutacja odbywa się online - i wtedy nie trzeba składac osobiście żadnych dokumentów? skanuje się je? kurczę, myslałam, że będe miała mozliwosc startowac do kilku uczelni, nie tylko dwóch
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: zgłaszanie się na uczelnie medyczne a odpisy świadectw

Post autor: agnika »

bo wymagane dokumenty dostarczasz dopiero po dostaniu sie na studia, tak wiec mozesz rejestrowac sie na ile uczelnmi chcvesz
Awatar użytkownika
ren
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 17:00

Re: zgłaszanie się na uczelnie medyczne a odpisy świadectw

Post autor: ren »

uff, no właśnie o to mi chodziło dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości