prośba o pomoc w identyfikacji owada

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Sherpa
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2009, o 14:52

prośba o pomoc w identyfikacji owada

Post autor: Sherpa »

Witam serdecznie

Podczas ostatniej wędrówki w Tatrach Zachodnich, spotkałem dwukrotnie dziwnego owada. W pierwszej chwili myślałem, że to szerszeń, gdyż był naprawdę spory. W przeciwieństwie do szerszenia nie brzęczał aż tak głośno, aczkolwiek również na niskich rejestrach.

Jego kolor był pomarańczowy (ciemnopomarańczowy). Na głowie posiadał jakby lekko wystającą czujkę, która była czarna i kończyła się pomarańczowym punktem.

Poruszał się wolno i majestatycznie, w końcu był spory

Miejsca, w których go spotkałem to rejon Przełęczy Iwaniackiej, tj. w rejonach schroniska Ornak w Dolinie Kościeliskiej (niższe partie szlaku), oraz przy schodzeniu do Doliny Chochołowkiej (z drugiej strony). Charakterystycznym było to, że w jednym miejscu spotkałem go w okolicy potoku, a od Doliny Chochołowskiej przy świeżo ściętych drzewach, do których leciał i na których usiadł.

Bardzo jestem ciekaw cóż to za owad Może ktoś pomoże mi w jego identyfikacji?
Zdjęcia niestety nie posiadam

Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości