Konto Bankowe

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Konto Bankowe

Post autor: Anex »

Hej
Właśnie stoję przed dylematem wyboru odpowiedniego konta. Jestem ciekawa z jakich Wy korzystacie, jakie polecacie. Teraz na rynku jest bardzo dużo mozliwosci i chcialabym dobrze wybrać i nie dać zarobić za dużo bankowiD
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piekielny_ogar
Posty: 243
Rejestracja: 13 lip 2008, o 22:08

Re: Konto Bankowe

Post autor: piekielny_ogar »

ja posiadam ekstrakonto student w kredyt banku. duzo bankomatow bez prowizji, a miesieczne oplaty razem z karta zamykaja sie chyba w 5 zl ) przelew int za 40gr.
polecam : )
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Konto Bankowe

Post autor: Danas »

Ja mam Inteligo i mi się podoba, a i miesięczne opłaty chyba się w 6 zł zamkną, ale konto darmowe, 5 zł to kosztuje to, że mnie o wszystkim sms-em informują (że wykonano przelew, że wypłacono kasę moją kartą razem z adresem tego miejsca itp. itd.) i chyba 1 zł za kartę. Z sms-ów można zrezygnować, a bankomatów bez prowizji mam pełno, także w mniejszych miejscowościach. Ja mam przelewy za darmo wewnątrz PKO a do innych nie pamiętam, najwyżej 1 zł.
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Konto Bankowe

Post autor: WalnietyDesko »

Ja polecam Inteligo a mimo wszystko kredyt banku odradzam, moja siostra ktora studiuje stome na AM własnie tam załozyła konto i mówi że zaluje i ze zmienia bank w tym roku. Ja planuje w inteligo, ale czekam na legitymke studenką zeby moc załozyc konto studenckie.
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Konto Bankowe

Post autor: kawa »

tez mam pko inteligo i za przelewy place 50 groszy, gdy place w sklepach karta nie pobiera prowizji, podobnie gdy wyplacam zz bankomatow innych bankow, gdy wyplacalam w anglii pobieralo mi oplate 10 zl. poza tym mam cos takiego jak kredyt odnawialny, taki limit debetowy 2000 zl w takiej wysokosci przyznaja to chyba kazdemu takze w wypadku jakiejs kleski finansowej mozna sie poratowac, mozna to splacic nawet po roku a odsetki to jakies grosze. wewnatrz mojego ror-u mam rowniez rachunek oszczednosciowy gdzie sobie przelewam zbedne pieniadze pod koniec miesiaca i jest to oprocentowane jak lokata
keru
Posty: 11
Rejestracja: 8 mar 2007, o 20:27

Re: Konto Bankowe

Post autor: keru »

ja mam w mbanku i opłaty za konto i przelewy wynoszą 0 zł, obsługuje wiekszosc bakomatów w Polsce, na koncie saldo moze wynosic 0, wpłaty moga byc nieregularne i o rózznej wysokosci, nawet moze nie byc zadnej. dla mnie jest to idealne konto dla studenta.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Konto Bankowe

Post autor: Lenka »

Ja mam ING Student i jestem bardzo zadowolona. Nie płacę nic za przelewy i wypłaty z bankomatów Śląskiego, za prowadzenie konta także nie płacę nic, jedynie za kartę bankomatową 2 złote, jeśli nei zrobię nią w ciągu miesiąca transakcji za minimum 100 złotych.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Konto Bankowe

Post autor: Tahtimittari »

Ten sam dylemat mam, co Ty Anex : ) totalnie o tym pojęcia nie mam, co jak i gdzie.
Słyszałam,że konto student opłacalne jest, ale z kolei trzeba mieć legitymację, prawda?
A ja bym chciała to konto założyć jeszcze zanim się przeprowadzę, czyli legitymacji nie będę jeszcze miała. I nie wiem co z tym zrobić, chyba sobie po prostu normalne założę.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Konto Bankowe

Post autor: Lenka »

Tahtimittari pisze:ale z kolei trzeba mieć legitymację
Wystarczy legitymacja szkolna. Ja w ogóle nie musiałam legitymacji pokazywać, tylko dowód
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Konto Bankowe

Post autor: Tahtimittari »

A no to super : ] niedługo się zacznę jakoś rozglądać z tym wszystkim, tylko jeszcze kwestia wyboru banku mi zostaje.
Awatar użytkownika
piekielny_ogar
Posty: 243
Rejestracja: 13 lip 2008, o 22:08

Re: Konto Bankowe

Post autor: piekielny_ogar »

WalnietyDesko pisze:a mimo wszystko kredyt banku odradzam
a ma konto studenckie? bo ja generalnie zlego slowa powiedziec nie moge
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Konto Bankowe

Post autor: WalnietyDesko »

piekielny_ogar pisze:a ma konto studenckie? bo ja generalnie zlego slowa powiedziec nie moge
Tak ma konto studenckie. Powiedziała, ze nie jest zadowolona z tego banku ale nie przypominam sobie zeby dała jakies konkrety.

U mnie ojciec ma konto w Inteligo i w mbanku i tez jest zadowolony i Ja chyba wybiore jeden z tych banków
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Konto Bankowe

Post autor: fimona »

a jakie profity daje konto studenckie?

ja mbank. juz wczesniej bylo o nim napisane. bankomaty Euronet i wbk(bodajze) sa za free, a w innych placi sie prowizje, ale tych darmowych jest tak duzo, ze nigdy nie mialam sytuacji ze musialam korzystac z innego. zadnych opłat.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości