Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Ja tylko mowie, ze mam takie wrazenie, taki scisk jakby i to tak odczuwam jakby cos utknelo, wiem, ze jakby cos utknelo to byloby krwawienie z przeowodu pokarmowego i bym lezal w szpitalu. Po tej coca coli faktycznie gorzej mi jest. A herbate gorzka moge pic? Jeszcze z tym Bioprazolem sie jeszcze wstrzymam.
Ew. jak mi sie pogorszy to skocze do cioci po to przeciwwymiotne co mi wczoraj dala
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Jakusz »

Micz_Bicz pisze:Po tej coca coli faktycznie gorzej mi jest
Cola ma niskie pH. W ogóle gratuluje pomysłu picia Coli przy zatruciu, niestrawności czy innych dolegliwościach entero-gastralnych.

[ Dodano: |21 Sie 2009|, o 14:21 ]
Micz_Bicz pisze:jak mi sie pogorszy to skocze do cioci po to przeciwwymiotne co mi wczoraj dala
Kurcze blade a skąd ty wiesz, że to Ci pomoże? Skonsultowałeś się z lekarzem/farmaceutą? Nie wiesz do końca co Ci jest, a bierzesz leki nierozsądnie i to co Ci wpadnie w ręce. Co to w ogóle za lek przeciwwymiotny?
Ja proponuję iść do lekarza - oni są na prawdę mądrzejsi od nas nawet sprawach naszego zdrowia!
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Przeczytalem w necie, ze odgazowana coca cola pomaga przy zatruciu wiec pilem
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Jakusz »

To następnym razem radzę nie wierzyć we wszystko co przeczytasz w necie.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: doktorka »

ale Ty nie masz zatrucia pokarmowego, nie wiem skad Ci przyszlo do glowy, ze masz, a poza tym nie wiem jak napoj z takim stezeniem cukru jak coca cola moze byc szkodliwy dla bakterii, jak dla mnie stanowi dla nich niezla pozywke.

[ Dodano: |21 Sie 2009|, o 16:36 ]
Micz_Bicz pisze:Ew. jak mi sie pogorszy to skocze do cioci po to przeciwwymiotne co mi wczoraj dala
1/ przeciez nie wymiotujesz
2/nie bierz lekow od ciotek, skad wiesz, czy nie jest to lek na recepte, czyli zarezerwowany dla specjalnych wskazan o ktorych decyduje lekarz
3/ lek przeciwwymiotny nie ma prawa Ci pomoc, gdyz dziala na receptory wymiotne znajdujace sie w GARDLE zazwyczaj, a Ty masz zgage na oko z refluksem i lekkim gastritisem

W tej sytuacji zbawienne jest 1/alkalizowanie pH poprzez picie np mleka czy jogurtu
2/unikanie takich rzeczy jak kawa czy czarna herbata a juz na pewno cola
3/oczywiscie scisla dieta skoro rzeczywiscie tak Cie to meczy

Znam sie na tych sprawach na tyle, ze z czystym sumieniem moge Ci polecic Bioprazol, ktory jest wskazany w takich wlasnie, a nie innych dolegliwosciach, takze rozwaznie, ze sie wstrzymujesz, ale ja ze swojej strony moge zapewnic, ze Bioprazol sie nada w takiej styuacji.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Przeczytalem na necie skutki uboczne Bioprazolu i on moze powodowac bole brzucha, biegunke, nudnosci, wymioty wiec jak go wezme i wystapia mi te skutki uboczne to sobie tylko pogorsze nie?
Poza tym jak mi cos tam stoi na tym zaladku a mi ten lek by zachamowal wydzielanie kwasu to mi sie nie strawi wtedy?
Jak mi powiedzialas to bede pil dzis tylko jogurty, wypilem jeden bo mnie bole juz lapaly to poczulem ulge jakby mi tam cos zdzialal faktycznie. Dziekuje slicznie. Jak mi do jutra nie przejdzie to kupie ten Bioprazol (tak zwlekam, bo zapewne jest drogi, a musze oszczedzac teraz pieniadze).
A postaci mleka? Czyli kako moge pic?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Jakusz »

Micz_Bicz pisze:Przeczytalem na necie skutki uboczne Bioprazolu i on moze powodowac bole brzucha, biegunke, nudnosci, wymioty wiec jak go wezme i wystapia mi te skutki uboczne to sobie tylko pogorsze nie?
Ty sobie chyba żartujesz z nas tutaj.
Micz_Bicz pisze:Poza tym jak mi cos tam stoi na tym zaladku a mi ten lek by zachamowal wydzielanie kwasu to mi sie nie strawi wtedy?
Chłopie, ty już dawno tej kartkówki w żołądku nie masz! Może jeszcze jelitach. Po za tym jeśli to zgaga, to jedyna rada to alkalizacja.
Micz_Bicz pisze:Czyli kako moge pic?
Rozumiem, że o kakao Ci chodzi. Nie, nie pij kakao.
Micz_Bicz pisze:Jak mi do jutra nie przejdzie to kupie ten Bioprazol (tak zwlekam, bo zapewne jest drogi, a musze oszczedzac teraz pieniadze).
Kilkanaście złotych.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Z nikogo nie zartuje. To skoro nie mam tej karkowki to skad ta zgaga?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Jakusz »

Tak w ogóle pojęcie stoi mi coś na żołądku jest jedynie przenośnią. Nic nie ma prawa zostać tam przez 24 godziny.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Sugerujesz, ze wymyslam? Jesli tak to jestes w bledzie. Jutro juz powinno byc ok, bo juz powoli mi przechodzi chyba,
A chleb z miodem moge jesc? Wiem, ze do konca dnia jeszcze nie wiele zostalo, ale lubie dobre jedzenie, rozmaite a caly dzien na jogurtach.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Jakusz »

Matko kochana.

NIE JEDZ ani grama cukru! Nadkwasota również bierze się ze spożywania dużej ilości słodyczy.

[ Dodano: |21 Sie 2009|, o 17:46 ]
Micz_Bicz pisze:ale lubie dobre jedzenie, rozmaite a caly dzien na jogurtach.
Ty chcesz się wyleczyć z niestrawności czy dobrze zjeść? Bo jak to drugie to dzwoń po pizze, a potem się skręcaj z bólu.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

To co ja moge wlasciwie jesc. Jogurty sa sladkie a mam jesc (Doktorka zalecila).
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Jakusz »

Jogurty nie są tak słodkie jak miód. Ja bym na twoim miejscu nic nie jadł, tylko pił dużo płynów, ewentualnie pił miętową herbatę - mnie przynajmniej zawsze pomaga. Ale doktorka dobrze radzi.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość