Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Ale mnie momentami lapie taki bol zaladka i glod odczuwam to musze cos zjesc. Doktorka mowila, ze jogurty reguluja ten kwas czy cos takiego to kit tam przemecze sie na jogutrach jakos. Chyba, ze chodzilo jej o naturalny jogurt
Nie bulwersuj sie tak od razu i trzym punkt pomogl
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: sasanka55 »

rany, Micz_Bicz, jeśli przez noc do jutra Ci nie przejdzie, to idź koniecznie do lekarza zamiast kombinować na własną rękę, bo możesz pogorszyć swój stan - nawet kompletnie nieświadomie. Już sam fakt, że niepokojące Cię objawy utrzymują się powinien Cię zmobilizować do konsultacji z profesjonalistą - bezpośredniej, a nie na odległość przez internet
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Tak, pojade jutro do przychodni do lekarza dyzurnego, bo jutro sobota i mi powiem, ze mi zaladek dolega. To mnie wysmieje i powie, zebym w poniedzialek do swojej rodzinnej lekarki poszedl. Ja mi nie przejdzie to w poniedzialek pojade.
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: sasanka55 »

a jogurty oczywiście najlepsze w takim przypadku to naturalne jasne, że zawierają węglowodany ale przede wszystkim znajdują się w nich kultury bakterii fermentacji mlekowej - tak w skrócie - działających zbawczo na naszą florę jelitową (nawet w reklamach to powtarzają ).
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Dlatego wlasnie kupilem naturalny i troche wypilem i jeszcze zostawilem sobie na pozniej.
A jesli mi nie przejdzie to jaka to moze byc przyczyna? W sumie co mi lekarka rodzinna pomoze, nie zajzy mi do zaladka i nie powie to przez to, bo masz to jedynie bedzie mogla sie domyslec.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Jakusz »

sasanka55 pisze:ale przede wszystkim znajdują się w nich kultury bakterii
Dość bajek - nie zawierają żywych kultur, ale to inna . bajka i mała dygresja.

[ Dodano: |21 Sie 2009|, o 20:26 ]
Micz_Bicz pisze:W sumie co mi lekarka rodzinna pomoze
A ty myślisz, że lekarz muszą rozbabrać człowieka, że by powiedzieć co mu jest? Przeważnie nie. Objawy wskazują lekarzowi na to co Ci może być. Po za tym zrobi Ci badanie naciskając na podbrzusze i sprawdzając czy boli, to też istotna informacja. Więc nie bądź mądrzejszy od lekarza, a ponadto oni od tego są, żeby korzystać z ich wiedzy, a nie zgadywać na własną rękę.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Mam w domu Gastrocaps (inna nazwa Gasect) i czytalem w ulotce, ze to jest omeprazolum i we wskazaniach bylo napisane miedzy innymi ze niestrawnosc z nadmiernym wydzielaniem kwasu i zgaga z bolami w nadbrzuszu (czyli jak ja mam), ale napisali, ze to sie bierze naczczo rano, a teraz jest wieczor to sobie nie wezme. Trudno, jakos sie przemecze. Ja mi mocno niedobrze bedzie to wezme ten przeciwwymiotny na razie, chyba ze moge ten Gasect
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

ale w ulotce napisali, ze to sie bierze rano na czczo przed sniadaniem, a jest prawie noc wiec nie wiem. Wziac sobie jedna tabletke i zjesc jogurtu troche
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: doktorka »

wziac jedna tabletke teraz i nie jesc nic juz, a od jutra rana na czczo po jednej raz dziennie.

[mod]Leczenia przez internet raczej się na forum nie praktykuje. Pacjent niech się zgłosi do lekarza.[/mod]
Ostatnio zmieniony 21 sie 2009, o 21:45 przez doktorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Hmm a jak cos zjem to sie stanie? Bo mnie powoli ten glod lapie, poza tym to sie wlasnie bierze chyba przed posilkiem, skoro rano trzeba przed to i wieczorem (tylko takie moje domniemanie.). Wiec jak wezme jedna tabletke i wypije troche jogutru naturalnego (chociaz ze 3 lyki) to cos sie stanie
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: doktorka »

to tablete utopisz, a jogurt, jak to pokarm, oprocz neutralizacji spowoduje tez wydzielenie sie HCl wiec w zasadzie po co brac cos co ma zapobiegac wydzielaniu HCl razem z czyms co to wydzielanie spowoduje. bez sensu troche nie. nic sie nie stanie jak wezmiesz teraz, ale w sumie od poczatku meczy mnie mysl, ze istnieje pewne, niewielkie co prawda, prawdopodobienstwo, ze moze to byc zapalenie trzustki. co prawda nie wiem ile masz lat, ale generalnie zapalenia trzustki po grillu, a jeszcze zakropionym alkoholem to obecnie plaga. takze zwlaszcza jesli boli Cie takimi atakami to nadbrzusze, czasem bol promieniuje do plecow nawet, to trzeba wziac pod uwage dla swietego spokoju.

nie ma co dramatyzowac, ale lepiej dmuchac na zimne, wiec dla czystego sumienia mojego polecam Ci pojsc jednak do rodzinnego, niech da skierowanie na USG, z trzustka nie ma zartow, lepiej wyjsc na przewrazliwionego, niz wyladowac w ciezkim stanie w szpitalu.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: Micz_Bicz »

Mam ponad 15 lat, nie bol nie promieniuje do plecow, nie wypilem po tym grillu ani kropli alkoholu tylko goraca herbate.
To brac ten Gasect i nic nie jesc tak?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zatrucie pokarmowe? (i coś utknęło w żołądku)

Post autor: doktorka »

ja bym tak zrobila, dodatkowo uderzylabym mimo wszystko do tego rodzinnego z prosba o skierowanie na USG, rozne rzeczy chodza po ludziach. to tyle, wiecej Ci pomoc nie moge] i
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości