jajko

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
miodzio
Posty: 123
Rejestracja: 8 gru 2006, o 18:23

Re: jajko

Post autor: miodzio »

ale kura nie znosi codziennie jajka. Kura w ciągu roku znosi około 180 jaj. ku woli wyjaśnienia
Awatar użytkownika
Mark
Posty: 41
Rejestracja: 25 lip 2007, o 22:51

Re: jajko

Post autor: Mark »

Na wsi gdy niektórzy trzymają kury czasem bardziej dla siebie by mieć własne jajko to trzyma się też koguta. W takim przypadku pewnie jajka są zapłodnione, ale zarodek się nie rozwija skoro jajko zabiera się potem do lodówki.
Moja ciocia ma 10 kur, z czego mniej więcej codziennie są 3 jajka, więc na pewno pojedyncza kura nie znosi ich codziennie. Poza tym jest spora różnica teraz gdy zaczyna się ochładzać coraz bardziej, a latem kiedy jest lepszy pokarm i choćby długość dnia co chyba ma też wpływ.
Zupełnie co innego w fermach, ale widać różnicę chowu po kolorze żółtka
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: jajko

Post autor: malgosi35 »

Teraz kury będą znosiły coraz mniej jaj (długość dnia) by zwiększać ich ilość na wiosnę. Na wielkanoc (późną) już się dobrze niosą.
Oczywiście kury wiejskie a nie fermowe.
milenka898
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2009, o 18:24

Re: jajko

Post autor: milenka898 »

A właściwie czemu kura znosi jajka?
Rozumiem jeśli chodzi o podtrzymywanie gatunku
Ale po co znosi te, które nie posłużą do tego?
Dlaczego nie każde jest zapłodnione?
Awatar użytkownika
danko
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2010, o 16:17

Re: jajko

Post autor: danko »

Zupełnie co innego w fermach, ale widać różnicę chowu po kolorze żółtka
.i po smaku. Na fermach kury są karmione paszami co wyczuwalne jest w smaku jaja (przynajmniej ja czuję różnicę).
milenka898 pisze:A właściwie czemu kura znosi jajka?
Rozumiem jeśli chodzi o podtrzymywanie gatunku
Ale po co znosi te, które nie posłużą do tego?
Dlaczego nie każde jest zapłodnione?
Żeby je zjeść
Awatar użytkownika
Mark
Posty: 41
Rejestracja: 25 lip 2007, o 22:51

Re: jajko

Post autor: Mark »

milenka898 pisze: Dlaczego nie każde jest zapłodnione?
Tak to już jest w zmodyfikowanym przez człowieka świecie, że kura nie zawsze ma dostęp do koguta, a kurza ewolucja tego nie przewidziała, że znajdzie się wszystkożerca, który będzie masowo chował kury - samice, a samiec okaże się zbędny
Awatar użytkownika
Jazwiec
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 21:07

Re: jajko

Post autor: Jazwiec »

W jajkach nie znajdujemy zarodków, gdyż one mogą rozwijać się jedynie w temperaturze ok 37 stopni. Mnie dosyć często zdarza się znaleźć w jajku tarczkę zarodkową, ale się jakoś zbytnio tym nie przejmuję- dotadkowa porcja białka nie zaszkodzi.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: jajko

Post autor: WojtekB »

Jedno jest pewne - nigdy nie kupię jajek z marketu, choćby nie wiem jakby były eco

Mam sprawdzone źródło jajek i nie zamienię go na inne
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości