Choroba rybki - złamanie ?

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
kolb
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, o 20:06

Choroba rybki - złamanie ?

Post autor: kolb »

Witam ! Otóż mam problem . Od jakiegoś czasu ( ok. 1 - 1,5 miesiaca) moja rybka choruje na coś dziwnego. Otóż wygląda ona jak złamana w pół . Jest zgięta w półksiężyc . Na początku miała tak ale po dniu , godzinie czy minucie wracała z powrotem do normalnego stanu wiec myslelismy ze jej przejdzie . Ale potem dziąło się to coraz dłużej . Aż teraz wcale już jej się nie polepsza. Co jest dziwne rybka nie byla brana na ręce , nie była ściskana ,m nikt jej nie upuśił , sama też nie wyskoczyła nic z tych rzeczy a jednak stało się to co się stało . Ciężko to opisać więc dołączam zdjęcie . Możew ktoś będzie wiedział co z tym zrobić. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Choroba rybki - złamanie ?

Post autor: malgosi35 »

Zmieniałeś wodę.
kolb
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, o 20:06

Re: Choroba rybki - złamanie ?

Post autor: kolb »

Zmieniałem oczywiście ze zmieniałem . Poza tym nie qwiem co może mieć do tego woda a ta rybka to karaś tak w ogole
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Choroba rybki - złamanie ?

Post autor: malgosi35 »

Różnica temperatury wody do której przenosisz rybkę może spowodować takie odkształcenia, jak różnica jest duża to rybkom łamie karki.
kolb
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, o 20:06

Re: Choroba rybki - złamanie ?

Post autor: kolb »

Staramy się wtrzucać rybki do wody o stałej temperaturze więc to chyba nie to . Ale nawet jeśli to jest przez temperature to co z tym można zrobić? Nie wydaje mi się żby można było coś zrobić ale może jednak
Awatar użytkownika
lukashx6
Posty: 58
Rejestracja: 4 lip 2009, o 09:48

Re: Choroba rybki - złamanie ?

Post autor: lukashx6 »

Jedno zasadnicze pytanie zadam. Czy podczas wykonywania podmian wody przeławiasz ryby i myjesz cały zbiornik,począwszy od żwiru poprzez filtry i dodatkowy osprzęt?

Jeśli tak to nie wróżę świetlanej przyszłości Twoim rybom.

Odkształcenia u ryb powodowane mogą być czasem poprzez uraz mechaniczny, nie szkodzi że nie bierzesz jej na ręce. Mogła się przestraszyć i uderzyć o szybę akwarium,lub też o osprzęt.

Może to także być spowodowane uszkodzeniem układu nerwowego.

Podałeś zbyt mało szczegółów abyśmy mogli doradzić Ci coś konkretnego.
Proponuję abyś opisał wszystkie czynności,które wykonujesz podczas całotygodniowej opieki nad Twoim akwarium. Zmierzenie pH,TwO oraz TwW wody może okazać się pomocne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości