Weterynaria 2010

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Materiego
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2009, o 10:27

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Materiego »

Olsztyniaki, pamiętajcie że uwm przyjmuje ponad 200 osób, więc próg na pewno będzie niższy niż w innych miastach. Zauważcie też, że olsztyn jako ostatni daje wyniki, część zdąży już popotwierdzać inne uczelnie, więc drugi próg będzie już bardziej miarodajny. Myślę, że Ci co majągt395 mogą spać spokojnie. Choć ostatecznie rok temu próg zamknął się na 384, a może on zmaleć
Awatar użytkownika
wiolek1991
Posty: 60
Rejestracja: 30 cze 2010, o 17:41

Re: Weterynaria 2010

Post autor: wiolek1991 »

paramylon pisze:ja zwalniam miejsce w Lublinie
Bóg zapłać dobry człowieku
jeszcze tylko 93 miejsca i się dostanę
Awatar użytkownika
paramylon
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:00

Re: Weterynaria 2010

Post autor: paramylon »

wiolek1991 pisze: Bóg zapłać dobry człowieku
jeszcze tylko 93 miejsca i się dostanę
nmzc
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Lordrigar »

Materiego pisze:Olsztyniaki, pamiętajcie że uwm przyjmuje ponad 200 osób, więc próg na pewno będzie niższy niż w innych miastach. Zauważcie też, że olsztyn jako ostatni daje wyniki, część zdąży już popotwierdzać inne uczelnie, więc drugi próg będzie już bardziej miarodajny. Myślę, że Ci co majągt395 mogą spać spokojnie. Choć ostatecznie rok temu próg zamknął się na 384, a może on zmaleć
powinien zmalec, skoro wszedzie maleje
MPszenna
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2010, o 15:39

Re: Weterynaria 2010

Post autor: MPszenna »

Odnośnie badań lekarskich, to ja zadzwoniłam do Olsztyna i powiedzieli mi, że chodzi im o zaświadczenie od lekarza rodzinnego, a nie madycyny pracy. Powiedzieli też, że gdyby lekarz rodzinny robił problem, to oni dadzą w takim wypadku skierowanie do lekarza medycyny pracy.
Tylko zapomniałam zapytać, czy otrzymam je ewentualnie przy składaniu dokumentów, czy wtedy będzie już za późno. Moja lekarz zawsze robi jakieś problemy, także już martwie sie na zapas.

Na UM w Bstoku w razie braku zaświadczenia przy składaniu dokumentów odrzucają twoje podanie
Materiego
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2009, o 10:27

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Materiego »

Dziwnego masz lekarza, ja zapłaciłem za takie zaświadczenie 1,50 i bez żadnych problemów
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Lordrigar »

od rodzinnego? a to psikus , to trzeba sie przejsc do przychodni.
Catherine90
Posty: 31
Rejestracja: 2 sie 2009, o 17:28

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Catherine90 »

a wie ktoś jak to wygląda w Lublinie? wystarczy im od rodzinnego czy musi być medycyny pracy?
Awatar użytkownika
GAsiaG
Posty: 136
Rejestracja: 22 lip 2009, o 08:07

Re: Weterynaria 2010

Post autor: GAsiaG »

O ile dobrze rozumiem to co czytam na stronie UP Lublin to oni przy składaniu dokumentów dadzą Ci skierowanie do lekarza medycyny pracy.
Ixodes_ricinus
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2009, o 22:12

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Ixodes_ricinus »

Cześć Jak ktoś się dostał na UP do Wrocławia i szuka jakiegoś pokoju to ja mam wam do zaoferowanie 2 osobowy pokój - fajnie jakbyście się w 2 zmówili i zamieszkali.500+opłaty(jakieś 50-70zł)/osobę - mieszkanie jest tego warte.Ja jestem obecnie na II roku wety - więc jakby co będę wam pomagał powiem co i jak na bieżąco będziecie mieli info jak i jakieś materiały w tym m.in czaszkę, full kserówek.Pokój jest na ul. Zielińskiego blisko rynku, a dosłownie 3min i jesteście na przystanku skąd macie bezpośredni dojazd 2 na uczelnie.W Kuchni jest zmywarka,i wszystko co dusza zapragnie a łazienka czyściutka i elegancka.Zapraszam do oglądania - podaje numer właściciela bo mnie aktualnie nie ma już w Wro ( bardzo spoko facet ) 503007458, a to mój jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania 661811358( w 12.07 nie będe mógł odebrać).
Awatar użytkownika
Przemek B
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2010, o 10:30

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Przemek B »

Witam, pisze tu, bo gdzies musze, a nie chce robic smietnika. Mysle, ze przeczytanie tego moze Was bardzo zdenerwowac, albo cos, ale zaryzykuje. Mam taki problem i wynikajacych z niego pare pytan.
Wiec chodzi o to, ze napisalem biologie na 75 i chemie na 85. po maturach zaczalem poszukiwac kierunkow, ktore by mnie zainteresowaly, a przy okazji daly szanse na jakies tam godziwe zycie. Priorytetem stala sie farmacja, a planem B weterynaria. I teraz do sedna: zlozylem dok na analityke med w gdansku, farmacje tez tam i wet w olsztynie. na razie w gdansku i tu i tu jestem pod kreska, a jesli chodzi o farmacje to nie jest powiedziane, ze sie dostane. progi zaczely sie od 171. w zeszlym roku zaczelo od 175 i spadlo 13 punktow. jesli teraz bedzie podobnie to sie dostane, bo mam 160, ale jesli nie to nie. dostane sie na analityke, wiec pojade do gdanska tam zlozyc. potem dostane sie na weterynarie (bede mial 404 to chyba moge liczyc na druga liste,niie?) wiec bede musial jechac do olsztyna, potem sie dostane na farmacje i znow czeka mnie wycieczka do olzsztyna, potem powrot i do gdanska zeby z analityki przelozyc na farmacje. w ogole to ja moge zlozyc na weterynarie majac dokumenty w gdansku? i czy w ogole lepiej liczyc na fuks, czy jednak pofatygowac sie do olsztyna? te progi wszedzi zaczely z nizszego poziomu niz w zeszlym roku, ale nie wiem czy to miarodajne jest czy nie. i tak jak czytam wystarczy zaswiadczenie od lekarza rodzinnego do olsztyna, tak? i pytanie kolejne. to zdjecie tam na IRK w osztynie tez Wam (tym, ktorzy sie wybierają tam) czeka caly czas na akceptacje? mi juz chyba 3 tydzien. a i czy ktos, kto wie jak olsztyn wyglada wie jak sie dostac tam, gdzie mam zlozyc dokumenty? nigdy tam nie bylem.

no to dziekuje tym, co mieli tyle samozaparcia zeby to przeczytac, bo ja szczerze mowiac niewiele bym z tego zrozumial:)
Awatar użytkownika
Patka_nt
Posty: 191
Rejestracja: 3 lut 2010, o 11:44

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Patka_nt »

Uf. z tego co rozumiem masz dylemat związany z przenoszeniem dokumentów.

Więc jeśli wcześniej dostaniesz się na jedną z uczelni - jedziesz, składasz dokumenty. Jeżeli później dostaniesz się na inną uczelnie - gdzie wolałbyś iść - jedziesz na tą pierwszą, odbierasz papiery i zawozisz na tą drugą.
Raczej innej opcji nie widzę.

I tak jesteś w o niebo lepszej sytuacji niż połowa forumowiczów - bo z Gdańska do Olsztyna jeszcze tak daleko nie jest.

Ja, jeśli dostanę się 15ego lipca do Olsztyna - jadę tam i zawożę dokumenty a do przejechania mam 650km.
Jeśli później, z trzeciej listy dostanę się do Lublina jadę do Olsztyna, odbieram dokumenty i szybko zawożę do Lublina.

Choć teraz myślę, że może przyjmą odpis notarialny dokumentów - wtedy nie jechałabym odbierać papierów do Olsztyna, tylko zadzwoniłabym do nich żeby je zabrali i wyrzucili, a do Lublina dostarczyłabym odpisy.

Ja mam tylko i wyłącznie zaświadczenie od lek. rodzinnego - jak dostanę się do Olsztyna na wetę, to wtedy tyrknę do nich, zapytam czy to wystarczy i po sprawie
Awatar użytkownika
anolis
Posty: 4
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:45

Re: Weterynaria 2010

Post autor: anolis »

Witam,
pilnie poszukuje jakis informacji na temat studiow wieczorowych na sggw. Czy na takich jest tyle samo godzin co na stacjonarnych Widzialam wypowiedzi, ze wieczorowka=dzienne platne a prawdopodobnioe zalape sie tylko na wieczorowe dlatego bylabym wdzieczna gdyby wieczorowy student mogl udzielic jakis info jak to wszystko w praktyce wyglada z gory dzieki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości