Weterynaria 2010

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
kocilapki
Posty: 201
Rejestracja: 21 maja 2010, o 09:44

Re: Weterynaria 2010

Post autor: kocilapki »

czy znacie kogoś z wety kto studiuje dodatkowo drugi kierunek? i jeśli tak to jaki?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Korczaszko »

kocilapki, kolega Biochemistra (taki ludek z forum ) studiuje farme u mnie na roku przez pol roku jedna dziewczyna ciagnela biotechnologie, bo pol roku jej zostalo do inzyniera a tak to pustka w glowie
Awatar użytkownika
kocilapki
Posty: 201
Rejestracja: 21 maja 2010, o 09:44

Re: Weterynaria 2010

Post autor: kocilapki »

Korczaszko, dzięki, a czy istnieją jakieś pochodne kierunki? Jedyny nasuwający mi się na myśl to zootechnika, ale chyba tak nie bardzo jest sens z weterynarią go łączyć w sumie
chociaż pewnie w tym przypadku wystarczy ten jeden kierunek żeby mieć zapełniony czas wolny
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Korczaszko »

Ja nie widzę sensu w studiowaniu czegoś podobnego dodatkowo, jakiś dodatkowy dyplom raczej nic nie da. Lepiej się dokształcać we własnym zakresie, czytać mądre książki spoza wymagań, jeździć na sympozja, szkolenia (ale to lepiej jak już się coś wie) i chodzić na kliniki.
Sens widzę w studiowaniu czegoś dodatkowo ze względu na zainteresowania Weta zajmuje trochę czasu, ale wg mnie dodatkowy kierunek można wcisnąć, mnie akurat nic innego nie ciągnie no i jestem na to za leniwa.
Awatar użytkownika
kocilapki
Posty: 201
Rejestracja: 21 maja 2010, o 09:44

Re: Weterynaria 2010

Post autor: kocilapki »

no włąśnie o tym myślałam, że bezcelowe byłoby wybranie np. zootechniki. W sumie racja z dokształcaniem się, bo i tak chyba jedyny kierunek jaki bym chciała jako drugi jest w krk, więc daleko od wszelkich miast z wet.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Korczaszko »

kocilapki, heh moje filmoznawstwo też jest w Krakowie D ale i tak nie wiem czy bym zdecydowała się na te studia
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Weterynaria 2010

Post autor: ponka »

wydaje mi się (tylko mi się wydaje, bo jeszcze nie studiuję), że chyba rzeczywiście bez sensu studiować inny kierunek, żeby mieć dodatkowy papier, bo po wecie spokojnie się znajdzie pracę i chyba już lepiej wolny czas poświęcić na relaks niż zakuwanie na inny kierunek. Chyba przyjemniej samemu się uczyć rzeczy, które nas interesują niż z musu, bo lubiliśmy je zanim wzięliśmy ten drugi kierunek. Ja np. kocham taniec i z chęcią studiowałabym sobie coś pokrewnego, ale z drugiej strony to trochę bez sensu skoro i tak niedługo o tym zapomnę, bo nie będę pracować w tym drugim zawodzie tylko jako weterynarz. Takie moje trzy grosze .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości