studia medyczne, czy warto?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: oszka »

student z pasji ?
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: zdzisław »

maciejjo, akurat to czego uczą na studiach ma różne odzwierciedlenie w późniejszej pracy. Studia w dużej mierze służa wyrobieniu charakteru, osobowości. Dużo się zapomina, z drugiej strony lekarz cały czas sie uczy zarówno z książek jak i od swoich pacjentów.
W tym zawodzie poza ostrymi stanami, gdzie nie ma czasu na myślenie trzeba działać prawie, że wyuczonymi schematami - które powinien każdy mający dyplom opanować - zawsze jest trochę czasu aby skonsultować się czy zajrzeć do książek.
Może to dziwnie zabrzmi (moje ostatnie przemyślenie) na studiach uczy się też kłamać w stanie kiedy nie ma się wiedzy,a trzeba coś zrobić/powiedzieć.
aczkolwiek007
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2009, o 20:09

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: aczkolwiek007 »

Nie wierzę, że ktoś, kto idzie na medycynę wyłącznie z pobudek materialnych, jest w stanie ją skończyć. Za dużo wyrzeczeń, pracy, no nie czarujmy się- nieprzespane noce, tony informacji, które po prostu trzeba przyswoić, nie, nie da się tylko dlatego, że potem można być samodzielną jednostką finansową. A jeśli jest ktoś taki, to szkoda biedaka. Kiedyś sobie siądzie i zapłacze nad własnym losem.

Osobiście chcę pójść na medycynę, bo interesuje mnie ludzkie ciało w każdym aspekcie, fajnie jest wiedzieć jak powstaje gorączka, albo wściekłość, w podziw wprawia widok bijącego ludzkiego serca, a jakież to uczucie trzymać mózg. Cokolwiek o tym sądzicie.

Studiowałam stosunki międzynarodowe na UJ przez rok i trzy miesiące, w grudniu tamtego roku zrezygnowałam, by móc uczyć się do matury, bo spadła ta medycyna na mnie jak grom z jasnego nieba. Zabrakło mi w sumie dość sporo, bo aż 30 punktów, ale w liceum byłam na humanie, więc i tak nieźle. Teraz jestem na pielęgniarstwie w Krakowie, ale maturę chcę poprawić.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

te nieprzespane noce to mit, przypominam przynajmniej na 1 roku. no chyba, że nie przespane przez imprezę, to racja
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Padre Morf »

Nie wierzę, że ktoś, kto idzie na medycynę wyłącznie z pobudek materialnych, jest w stanie ją skończyć.

no to uwierz
najwyższa pora
aczkolwiek007
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2009, o 20:09

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: aczkolwiek007 »

Już w wieku 18 czy 19 lat ludzie myślą w takich kategoriach? Nie marzą, nie wierzą w coś lepszego, niż tylko kesz?

Takich to się powinno zarzynać na samym początku! Do niczego się medycynie nie przydadzą.
Być może i naiwna jestem, ale mówię stanowcze nie.

A co do nieprzespanych nocy, to nic nowego nie wniosę- zależy od organizacji. Spać kiedyś trzeba, jak nie nocą, to za dnia.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Padre Morf »

Już w wieku 18 czy 19 lat ludzie myślą w takich kategoriach?

myślą jak najbardziej.
Takich to się powinno zarzynać na samym początku! Do niczego się medycynie nie przydadzą.
Przesadzasz.
Mój kolega z roku poszedł dla kasy - miał przejąć biznes rodzinny. Studia skończył bez problemu, zrobił doktorat, przejął klinikę i kosi kapuchę.

Znam też lekarzy z tzw powołaniem", którym powinno się zabrać PWZ i zamknąć w ciemnej piwnicy z dala od pacjentów, bo temu co robią bliżej do szarlatanerii niż medycyny.
Być może i naiwna jestem, ale mówię stanowcze nie.

Na początku sporo osób ma idylliczne wyobrażenia i fiu-bździu w głowie ale to przechodzi z czasem.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Mårran »

Dla kasy, dla powołania czy cokolwiek - co to za różnica, ważne żeby dobrze leczył
Pani Buka
aczkolwiek007
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2009, o 20:09

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: aczkolwiek007 »

Może i macie rację, ale ja też mam.

Zawodów jest na świecie tyle, że można sobie wybrać taki, który oprócz kasy, przyniesie- jakkolwiek to nazwać- nie wiem, radość życia?

Uważam, że nie tutaj szukać pieniędzy. Medycyna to nie dziedzina, która ma się opłacać. To coś więcej. Nie mówcie, że nie.

Jak się uczyć, gdy kierują mną wyłącznie pobudki materialne? Bez sensu, ja bym nie potrafiła. Myślę, że znacznie łatwiej wszystko przychodzi, gdy uważasz to za interesujące, a nie, że dużo Ci zapłacą.

Z głową w chmurach też nie chodzę. Chyba po prostu mi się od losu kopsnęło .
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

no tak, ale na roku osób jest zwykle ponad dwie steki i nie każdy musi myśleć tak jak Ty ba, większość będzie myślała zupełnie inaczej.

a co do radości z życia, dla niektórych szczęście to pieniądze także jeśli maja w perspektywie przejęcie gabinetu/kliniki etc. to nie ma problemu.

gorzej jak ktoś myśli, że wystarczy iść na medycynę i ją skończyć a kasa to sama przyleci. to inna sprawa, bo i takie osoby niczego nie osiągną, i na kasę się nie załapią zapewne i zadowolone z życia nie będą
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: zdzisław »

Agher pisze:gorzej jak ktoś myśli, że wystarczy iść na medycynę i ją skończyć a kasa to sama przyleci. to inna sprawa, bo i takie osoby niczego nie osiągną, i na kasę się nie załapią zapewne i zadowolone z życia nie będą
na szczeście nie wszyscy myśla tak jak Ty.
Co gorsza życie zna przypadki osób, które nie dość ze sie nie przemęczają w pracy, to jeszcze im się ona podoba i maja z tego sensowną kasę.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

zdzis&#x142aw pisze:
na szczeście nie wszyscy myśla tak jak Ty.
Co gorsza życie zna przypadki osób, które nie dość ze sie nie przemęczają w pracy, to jeszcze im się ona podoba i maja z tego sensowną kasę.


trochę nie zrozumiałeś. mi chodzi o osoby które myślą, że wystarczy iść na medycynę i już się będzie miało kokosy, że wiesz, to są takie studia, co się idzie, szybko kończy i od razu ma się 12 tysięcy na ręke za siedzenie na dupie w szpitalu i juz nic nie trzeba robić do konca zycia.
o takie osoby mi chodziło. nie nawet o nie przemęczające się. o takie które mają mylne pojęcie o zawodzie.
pawianus1234
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2010, o 17:17

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: pawianus1234 »

czy orientujecie sie czy po I roku farmacji mozna sie przeniesc na stomatologie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości