rozmieszczenie zwierząt

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
biollol
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 16:50

rozmieszczenie zwierząt

Post autor: biollol »

czy właściwości podłoża mają ogromne znaczenie dla zwierząt?
Prosze bardzo z przykładem:) Z góry dzięki za pomoc:)
Detektyw Monk

Re: rozmieszczenie zwierząt

Post autor: Detektyw Monk »

Nie jestem zoologiem.Wydaje mi się ,że tak .Podłoże ma znaczenie dla zwierząt.Weźmy takiego dzika ,on dobrze czuję się na podmokłym gruncie ,natomiast źle na skałach.Z kolei kozica to ssak wysokogórski i raczej by nie przeżyła na skałach .Jak pisałem nie jestem zoologiem,na pewno Ci pomoże ktoś kto bardzo dobrze zna się na zwierzętach.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: rozmieszczenie zwierząt

Post autor: Orchidea »

Podłoże ma znaczenie dla zwierząt.Przykład żyrafy,której siedliskiem,podłożem są suche tereny trawiaste-sawanny.Tam żyją i dobrze im tam,są przystosowane do życia na suchych terenach trawiastych.Gdzie indziej pewnie nie miałyby szans przeżycia.
Przynajmniej tak mi się wydaje.
bluuuu
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 18:08

Re: rozmieszczenie zwierząt

Post autor: bluuuu »

Mógłby ktoś bardziej rozwinąć ten temat? Potrzebuję informacji o wpływie właściwości chemicznych i mechanicznych podłoża na zwierzęta - nigdzie nie mogę znaleźć konkretów. Byłabym wdzięczna za odesłanie do jakiś książek, stron itp.
Szukałam wiele godzin w internecie i nic Na chłopski rozumiem coś wykombinuję - ale potrzebuję faktów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości