książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: lanka »

chyba dobrze będzie wszystko razem zebrać

a) z tego co ja się dowiedziłąm od starszych roczników, to powinno się zgomadzić atlas (Sobotta np.) Bochenka, Pituchową, ksiązkę i ćwiczenia do łaciny(orginały !), reszta skrypty. coś jeszcze trzeba kupić? Z czego Wy korzytaliście? skrypty to trochę mało się wydaje. oczywiście na katedrach dżo jest wypisanych rzeczy. ale sens jest to gromadzić?!


b) z innych potrzebnych rzeczy - fartuch zapinany z przodu, rękawiczki lateksowe


c) na pierwsze zajęcia nauczyć się ze skryptu dział cytologia z histologii i tyle ew. łopatka i obojczyk na anatomię, ale to tak sobie tylko przeczytać


pozdrawiam
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: lanka »

p.s moim zdaniem teamty się nie dubluja bo tamten który istnieje dotyczy także Katowic, a przez to wiele się miesza
nebya
Posty: 64
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:07

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: nebya »

O fajny wątek ja też się chętnie dowiem:) Zwłaszcza jeśli chodzi o podręczniki i materiał na pierwsze zajęcia.
Awatar użytkownika
radzioch
Posty: 172
Rejestracja: 21 lip 2009, o 13:19

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: radzioch »

ja znalazlem cos takiego

-Anatomia :
1. Bochenek
2. Pituchowska
3. Atlas Anatomiczny Sobotte , Yokocha, Sinelnikova (jakiś do wyboru)
4. Biały fartuch chirurgiczny
Jednorazowe rękawiczki lateksowe
5. skrypty Skawiny

-biologia:
1. Parazytologia i akaroentomologia medyczna - Deryły lub parazytologia Kadłubowskiego
2. Podstaw Genetyki Drewy
3. skrypt Kadłubowskiego

-biofizyka
1.Jaroszczyka
ew. stare książki: Pilawski + Kędzia
+ skrypt prof.Turczynskiego

-łacina
1.podręcznik (nowy lub stary) + ćwiczenia (nowe) Lingua Latina Medicinalis Kołodziej

-chemia
1.Skrypt do ćwiczeń z chemii i chemii ogólnej - Bodzek

- histologia
1. skrypt
2.Pawlikowski, Stevens


Ale kto to wie co z tego tak a co niep
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2009, o 21:09 przez radzioch, łącznie zmieniany 1 raz.
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: lanka »

Radzioch i właśnie o to chodzi ja rozmawiałam tylko z 3 os. które pierwszy rok mają za sobą i jak widać dużo książek im nie było potrzebnych, ale, jak wiadomo, co człowiek to opinia jakoś do tygodnia będę jechać na Rokite i pospisuję jakie ksiązki, jakie wymagania wiszą na katedrach (podobno już są) i wtedy wrzuce na forum, chyba że ktoś wcześniej tam będzie i przepisze
Awatar użytkownika
radzioch
Posty: 172
Rejestracja: 21 lip 2009, o 13:19

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: radzioch »

No byłoby fajnie, to co ja wrzucilem to pisał ktos na innym forum po zebraniu opinii i stwierdzeniu ktore sie powtarzaja i moga sie przydac
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: lanka »

z tego co słyszalam wystarczy zwykły fartuch zapinany z przodu a nie chirurgiczny
vonSKY
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:21

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: vonSKY »

radzioch pisze:[.]
-biofizyka
1.Jaroszczyka
ew. stare książki: Pilawski + Kędzia
+ skrypt prof.Turczynskiego[.]
Małe sprostowanie: trzeba mieć Jaroszyka, Pilawskiego i Kędzię. Na każde zajęcia katedra wywiesza zakres obowiązującego materiału, na który w sumie składają się te 3 pozycje (z Kędzi najmniej). Co prawda pewien zakres materiału się dubluje (najobszerniejszy jest Jaroszyk), ale w każdym z tych podręczników jest coś, czego nie ma w pozostałych (chociaż to trochę dziwne, bo np. w Jaroszyku niektóre akapity są żywcem przepisane z Kędzi i Pilawskiego, nazwiska autorów poszczególnych działów też się w tych trzech pozycjach powtarzają). Najlepiej na poszczególne zajęcia zaopatrzyć się w wiedzę w ksero - tam mają gotowe zestawy na każde ćwiczenia/seminarium, albo też kupić kserówki od tych, którzy mają to już za sobą - wyjdzie taniej, a można się załapać na jakiś bonus
medykzab
Posty: 63
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 19:26

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: medykzab »

1. Biologia medyczna: Materialy sa dostene w ksero, wiec zadne ksiazki nie sa potrzebne! Ja mialem tylko parazytologie Kadlubowskiego, wiec w drugiej polowie semestru mialem z glowy ksero. Pamietajcie tez zeby kupic sobie czyste zeszyty(60 kartek styknie) no i kolorowe kredki To nie zart, bedziecie duzo rysowac.
2. Histologia: Materialy z ksero, ew Stevens lub atlas histologiczny Sobotty. No i jak w przypadku BM-czysty zeszyt i kredki. Polecam tez, jak ktos ma dobry aparat w tel, robienie zdjec preparatow. Oczywiscie, nie chodzi o zdj makroskopowe, ale takie ze przykladacie obiektyw do okulara i cykacie fotke konkretnej strukturze(robcie to gdy nie ma asystentow-a czesto ich nie ma ) Mnie bardzo to pomoglo w przygotowaniach do egz praktycznego, napewno bardziej niz moje gryzmoly w zeszycie. Jezeli chodzi o rys z zeszytu to polecam robic szczegolowe notatki o tym na co uwage zwracaja asysteci.
3. Anatomia: Tutaj to zalezy na kogo traficie, jak bedziecie mieli szczescie to do zaliczenia teorii Pituchowa w zupelnosci wystarczy. Natomiast jezeli traficie na wymagajacych as to niestety, ale Bochenek bedzie podstawa Polecam tez wyklady prof! Szczegolnie te dotyczace ukladu nerwowego(II sem)
4. Biofizyka: to dopiero II sem, wiec sie nie potrzebnie nie martwcie, poza tym wszystkie materialy na ten przedmiot sa na kserze
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: lanka »

a gdzie mozna kupić ksiażki w zabrzu ma ktoś może jakieś adresy? pozdrawiam
medykzab
Posty: 63
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 19:26

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: medykzab »

Nie prosciej zamowic przez neta? :p
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

Re: książki i inne niezbędne rzeczy na lek do ZABRZA

Post autor: lanka »

no niby prościej ale nożnie może troche taniej wyjdzie na nuż coś ala antykwariat będzie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości