Studia medyczne, zaoczne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Studia medyczne, zaoczne

Post autor: Pablo »

Witam,
Ostatnio kolega mi powiedział, że istnieją studia zaoczne na kierunku lekarskim z tym, że po prostu student za nie płaci a chodzi jak normalny student.
Czy to prawda ? Jeśli tak to ile to kosztuje ? Jak wygląda rekrutacja, tak samo jak normalnie ?
ja_sama
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2008, o 19:35

[Link] Studia medyczne, zaoczne

Post autor: ja_sama »

Tu jest o tym dżo napisane
medycyna-niestacjonarna-vt14128.htm
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Studia medyczne, zaoczne

Post autor: kallinka1 »

Pablo pisze:Witam,
Ostatnio kolega mi powiedział, że istnieją studia zaoczne na kierunku lekarskim z tym, że po prostu student za nie płaci a chodzi jak normalny student.
Czy to prawda ? Jeśli tak to ile to kosztuje ? Jak wygląda rekrutacja, tak samo jak normalnie ?
Czyli po prostu są to studia niestacjonarne, dawniej zwane wieczorowymi. Zaocznej medycyny nie ma i nie będzie, bo doba musialaby byc dluzsza, alebo zajecia bys ie odbywaly caly weekend non stop
Tajfunet
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2009, o 18:42

Re: Studia medyczne, zaoczne

Post autor: Tajfunet »

sa studia niestacjonarne, ale nie zaoczne tylko niby wieczorowe. Zasada działania jest taka że często chodzi się z dziennymi na zajęcia zaczynające się wieczorem czyli o 8 rano A tak na poważnie różnica jest tylko w tym że za te studia płaci sie czesne a za dzienne się go nie płaci. Zwykle na tą forme wybierają się Ci co się na dzienne nie dostali i próbują przeczekać pierwszy rok i przenieść na dzienne Generalnie nie polecam, medycyna i tak jest drogim kierunkiem, wiec wydawanie 8tys za semestr dodatkowo jak nie trzeba jest dla mnie głupotą. No chyba że ktoś musi. W każdym razie już same książki biją po kieszeni, nie wspominając o jakiś stancjach- wiem co mówie, brat jest na lekarskim, studia dzienne, i już na ten cały arsenał jego i moich (weta) książek wydaliśmy fortunę, a i tak często odkupywaliśmy lub wybieraliśmy miejsca gdzie można najtaniej kupić (tu z czystym sumieniem mogę medibooks.pl polecić) jak trzeba było coś nowego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości