ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
pigularz777
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 14:01

ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: pigularz777 »

wiem ze ten temat tu sie pojawial ale nie moglem sie wszystkich watkow dozsukac a jezeli cos bylo to wypowiedzi byly dla mnie malo satysfakcjonujace

wiec mam okazje zakupic 5 tomow WSIPu ale Operon tez jest dobry no i teraz jest problem na co sie zdecydowac
Awatar użytkownika
Dido
Posty: 70
Rejestracja: 2 paź 2009, o 16:13

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Dido »

Jestem w LO na rozszerzonej biologi.
uczę się z książek z operona, hm nie widziałam tych drugich, więc nie mam porównania, ale powiem szczerze: podręcznik ma dużo ilustracji, jest przejrzysty, dobrze mi się z niego uczy. W rozdziałach pojawia się wiele nowych pojęć, niestety nie zawsze są one dobrze wytłumaczone, są po prostu tylko pogrubione, ale cóż, pewnie osoby wydające ten podręcznik myślą że wszyscy podstawe pojęcia dobrze znają. Do reszty nie mam zastrzeżeń, dużo ludzi chwali sobie vademecum z operona
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: formica »

Zależy do czego Jedne działy są super w operonie do kitu we WSiP inne odwrotnie. Jeśli chodzi o maturę obojętnie i tak będzie aż nadto. Zobacz które Ci bardziej odp. albp kup te co masz w szkole. Jeśli OB to oba i dużo więcej. Proste
e-line
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2008, o 19:49

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: e-line »

Niektóre zagadnienia są lepiej opisane w OPERONie np. Cykl Krebsa itp
Jednak jeżeli chodzi o doświadczenia to lepiej są objaśnione w WSiPie:):)
ja osobiście mam podręczniki z WSiP i VADEMECUM OPERONu:)

pozdrawiam wszystkich:*
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Dzida »

Jak na razie dopiero zaczynam naukę z ksiązkami z Operona i przerabiamy komórkę etc. Muszę przyznać, że początek 2 częsci jest jak dla mnie niezrozumiały. Jakoś do mnie nie przemawia. Niekiedy wolę wziąć biologię Villego z której łatwiej jest się nauczyć niż z operona.
Awatar użytkownika
Dido
Posty: 70
Rejestracja: 2 paź 2009, o 16:13

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Dido »

Dzida, poniekąd zgadzam się z Tobą. w 1 części było ok
teraz tez właśnie przerobiliśmy komórkę, i jakoś temat opracowany jest niejasno, przynajmniej dla mnie.
Awatar użytkownika
Agnieszka244
Posty: 58
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:03

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Agnieszka244 »

Ja jestem już w połowie 2 częście Operona i jestem bardzo zadowolona. Aczkolwiek również nie mam porównania, bo książki z tego drugiego wydawnictwa widziałam tylko w księgarni ]
Awatar użytkownika
magdam
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2010, o 12:26

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: magdam »

Witam
kupiłam dzisiaj podręczniki do biologii Operonu (zakres rozszerzony) w antykwariacie. Zastanawiam się czy rok wydania ma znaczenie, bo np. I część jest 2003 a III 2008r.?
Awatar użytkownika
karolyfer
Posty: 130
Rejestracja: 3 cze 2010, o 11:54

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: karolyfer »

Z tego co się orientuje, to te wydania się nie różnią, ewentualnie jakieś drobnostki. U mnie w klasie ludzie mieli Operony od 2002 do 2009 i nie było żadnych komplikacji. Co do samych podręczników. To mnie przy Operonie zdarzało się przysnąć czytając dłuższe partie materiału. A z genetyką to już w ogóle poszaleli, jeśli chodzi o objętość. Może jeśli ktoś w ogóle nie ma o niej pojęcia i uczy się tylko sam, to się przyda takie łopatologiczne wytłumaczenie. Ale ja osobiście nie czytałem w ogóle genetyki Mendla i Morgana w Operonie słowo w słowo. Molekularna jest za to w porządku.
Awatar użytkownika
magdam
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2010, o 12:26

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: magdam »

Dzięki ) Właśnie uczę się sama póki co i cieszę się, że wytłumaczone jest łopatologicznie
Awatar użytkownika
lennie
Posty: 96
Rejestracja: 16 mar 2010, o 13:52

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: lennie »

Jeśli masz możliwość, to kup podręczniki obydwu wydawnictw. Najpierw ucz się z operonu, a później uzupełniaj sobie wsipem. Takie balansowanie między książkami rozwija świadomość biologiczną, bez której ciężko dobrze zdać maturę.
Moim faworytem jest jednak Biologia - jedność i różnorodność wyd. PWN. Nie jest co prawda poręczna i obfituje w nieprzydatne na maturze informacje, ale jest w ciekawy i przejrzysty sposób napisana. Warto z nią nieco poszerzyć horyzonty
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Filister »

Jak dla mnie Operon jest kiepski bo jest napisany jak powieść i ma błędy. WSiPu nie mam, ale słyszałem że też ma masę błędów. Jak dla mnie należałoby się zastanowić nad jakąś trzecią alternatywą.
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Dzida »

magdam pisze:Witam
kupiłam dzisiaj podręczniki do biologii Operonu (zakres rozszerzony) w antykwariacie. Zastanawiam się czy rok wydania ma znaczenie, bo np. I część jest 2003 a III 2008r.?
U mnie w klasie sporo osób miało ksiażki z wydania z roku 2008. W treści niczym się nie wyróżniały od poprzednich, jednak wada nowszych polegała na wypadaniu stron. Ksiązki z 08 szybko się rozleciały z porównaniu ze starszymi produkcjami. Winą tego było najwidoczniej złe klejenie ksiazki z 08.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości