Ciśnienie w uszach?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Dexter_J

Ciśnienie w uszach?

Post autor: Dexter_J »

Witam. Czy jest możliwe, żebym miał w uszach duże/małe ciśnienie i od tego by były zatkane i co chwile mi tak w nich strzelało, tzn non stop jakby właśnie mi się tam takie duże ciśnienie zbierało i tak w nich strzela na sekundę się zatykają i odtykają i tak co chwile. Mam tak już od długiego czasu, najpierw laryngolożka podejrzewała, że mam obrzęk w trąbce słuchowej, nafaszerowała mnie lekami i nic nie pomogło. Możliwe, że to kwestia ciśnienia?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Ciśnienie w uszach?

Post autor: Jakusz »

Sądzę, że obrzęk trąbki słuchowej może spowodować utrudnienie w wyrównywaniu ciśnienia między uchem środkowym a środowiskiem zewnętrznym i pewnie stąd to wrażenie i odczucia. Podobne dolegliwości występują przy zatkanym nosie tj. katarze itp.

Odpowiadając na twoje pytanie - możliwe, że dolegliwości które odczuwasz związane są z problemami w wyrównywaniu ciśnienia, ale to jest skutek, a wyleczyć trzeba przyczynę.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Ciśnienie w uszach?

Post autor: zdzisław »

Bez zaglądnięcia do ucha i gardła to nie ma o czym rozmawiać - w kwestii przyczyny.

Tyle uzupełniając słowa przedmówcy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości