trna i aminoacylo ii DNA??? nieiwem o co kaman

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
darkmagic
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2009, o 15:36

trna i aminoacylo ii DNA??? nieiwem o co kaman

Post autor: darkmagic »

Przeanalizuj schemat oraz skorzystaj z tabeli kody genetycznego i wykonaj polecenia:
1. Wyjaśnij pojęcia: informacja genetyczna, kod genetyczny , ekspresja informacji hgenetycznej.
2. Stosując symbole biologiczne (D-deoksyryboza, P-reszta kwasu fosforowegoA,T,G,C- organiczne zasady azotowe), napisz schemat dowolnego fragmentu łańcucha DNA zbudowanego z czterech par nukleotydów.
3. Wyjaśnij na czym polega istota procesu transkrypcji.
4. Stosując wyłącznie symbole organicznych zasad azotowych, napisz schemat procesu transkrypcji, uwzględniając:
a)fragment pojedynczej nici polinukleotydowej DNA kodującej fragment polipeptydu o następującej kolejności aminokwasów :- Ala - Leu- Ser- Trp -
b)odpowiedni fragment RNA
c) polarność przedstawionych nici polinukleotydowych
5. Określ jaką rolę w procesie translacji odgrywają : mRNA, rybosom, tRNA
6.Przypatrz się uważnie schematowi aminoacylo -tRNA, który transportuje alaninę, a następnie zapisz przykładowe antykodony dla kolejnych aminokwasów z polecenia 4a

Do tych zadań jest rysunek który mogę wysłać każdemu kto się podejmie rozwiązania zadań tylko proszę napisać mi e-maila o temacie strona druga, sześć zadań a odeśle rysunek mój e-mail [at].pl

Nie gwarantuje że odeśle dzisiaj rysunek ale najpóźniej jutro bo mi to na piątek rano jest potrzebne

Dziękuję bardzo z góry.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości