Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Grzybu123 »

To może zainteresować wiele osób, które nie czują się zbyt silne z matury, a chcą za darmo studiować medycynę

Pozdrawiam
Anatomicus
Posty: 53
Rejestracja: 19 paź 2009, o 19:01

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Anatomicus »

Rozumiem że 100 miejsc na lekarsko-wojskowym bierze udział w starej rekrutacji wyników maturalnych, a dodatkowo otworzono rekrutację dla tych chętnych którzy zamierzają się związać z wojskiem.

czy dobrze to interpretuję?

"Wydział Wojskowo-Lekarski będzie również kształcił lekarzy tzw. cywilnych - przewidywana pula miejsc w roku 2010 to 100 osób."
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Asillith »

Z tego co zrozumiałam to dobrze interpretujesz.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Sephora »

A ja mam pytanka do obeznanych w temacie :
-czy wada wzroku mnie dyskwalifikuje (- 2,0)
-czy jeżeli powiedzmy dostanę się i zwiążę się z wojskiem to mogą skierować mnie do np. jakiejś jednostki czy konkretnego szpitala na drugim końcu Polski
-po jakim czasie mogę przejść do cywila i pracować np. w prywatnej przychodni
Sorry jeśli te pytania wydają się banalne, ale nie znam się na tym temacie
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: zdzisław »

1) nie
2) mogą i pewnie skierują bo tam lekarzy brakuje - szczegóły będziesz miec zapisane w kontrakcie.
3) zwyczajowo tyle ile wojsko utrzymuje na studiach razy dwa należy odpracować - czyli ok 10-12 lat. z tym pytanie czy służba na studiach też się będzie liczyć. znowu odesłanie do kontraktu. Myślę, że zaczynając od 1 roku trzeba przygodę z wojskiem na ok 12 lat liczyć. Oczywiście można przygodę skończyć przed upływem kontraktu, ale potrafi to drogo kosztować.
3B) codo pracy w gabinecie prywatnym - to masz na myśli pracę jako specjalista - wojsko nie gwarantuje zrobienia w czasie służby specjalizacji wiec jak się uda zdobyć w czasie służby to i w jej trakcie sobie można dorabiać. Jak nie - to czas służby plus czas na zrobienie specjalizacji.

PS proszę nie wierzyć, że wojsko ma osobne miejsca na specjalizację to bajeczka dla nie znających tematu. Jak na razie zrobienie specjalizacji w czasie służby to dobra wola przełożonych. Należy pamietać, że w wojsku jest potrzebny lekarz a zwłaszcza jego pieczątka
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Sephora »

dzięki za odpowiedź.
Jestem jeszcze ciekawa jak wyglądają testy predyspozycji do odbywania służby wojskowej o których mowa na stronce Um? może ktoś przechodził podobne? Na pewno badania lekarskie ale tez pewnie jakaś sprawnościówka
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: zdzisław »

Badania psychologiczne. Oraz testy sprawnościowe.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: PalmaKokosowa »

Czekajcie, bo nie jarzę.
Chodzi o to, że będzie 100 miejsc na wojskowo-lekarskim, na którym po 3 roku można (ale nie trzeba) związać się z wojskiem i 60 miejsc na wojskowo-lekarskim, na którym od 1 roku podpisujesz kontrakt z wojskiem? Czy te 100 miejsce to normalny lekarski?
Myślicie, że ze względu na to będzie łatwiej się dostać na woj-lek w tym roku? I czy tam są taki wymagania jak na cywilny (biol+chem+mat/fiz - Rx2) ?
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: PalmaKokosowa »

a, już wiem:) sokri za chaos
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Asillith »

A wie ktoś jak takie testy sprawnościowe wyglądają i jak są oceniane?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Sephora »

no właśnie, oto jest pytanie. Szukam i też nie mogę znaleźc niestety. Pewnie są biegi (zwykle tak jest) ale co jeszcze
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: PalmaKokosowa »

ktoś pisał na forum, że do tej pory były właśnie biegi, podciąganie się na drążku (mężczyźni, a kobiety pompki) i chyba basen.
W każdym razie ciekawe ile pktów jest za ten test, a ile za maturę.
chociaż chyba mało komu leży uwiązanie się z wojskiem od samego początku.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Zmiany w naborze na wojskowo lekarski

Post autor: Sephora »

Wiesz, mi się wydaje że najpierw są te testy wojskowe pewnie we Wrocławiu i jesli ktoś je przejdzie to dopiero bierze udział w rekrutacji na woj-lek (wojskowy), więc i tak liczy się pewnie tylko matura. Ale narazie możemy tylko gdybac. Ja na stronie wrocławskiej znalazłam że do tej pory były wlasnie biegi dla kobiet 800 m, bieg po kopercie i uginanie ramion leżąc na ławeczce tu zabardzo nie wiem o co biega
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości