zootechnika we Wrocławiu

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
karolka1991
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:31

zootechnika we Wrocławiu

Post autor: karolka1991 »

Chciałabym bardzo porozmawiać z osobą studiującą na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu jest tutaj ktoś taki.

Otóż interesuje mnie, na ile mniej więcej procent trzeba zdać maturę by dostać się na zootechnikę

i co trzeba dokładnie zrobić by później wybrać specjalizację hodowla koni i jeździectwo(jak mi wiadomo jest egzamin z umiejętności jazdy konnej, ale na czym on polega?)

i jeszcze małe pytanko. jeśli ktoś wie (oczywiście), jakie są koszty pobytu w akademiku.? Może ktoś jakiś poleca?

Proszę o odpowiedź. To dla mnie ważne
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Korczaszko »

żeby dostać się na zootech nie trzeba cudów, niskie progi

mieszkam w Talizmanie byłoby fajnie gdyby sąsiadki nie kablowały na nas portierce, że jesteśmy za głośno po 23, wiele dziewczyn z tego akademika powinno mieszkać w domu spokojnej starości a nie w akademiku / od przyszłego roku chyba się przenoszę
karolka1991
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:31

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: karolka1991 »

dzięki
ale jeśli się nie ma dachu nad głową, to akademik zawsze ma jakieś plusy
inaczej w internacie, gdzie (szczerze mówiąc) nic nie można robić - wiem coś o tym

hmm
zbierz ekipe i idź na stancje, to chyba najlepsze rozwiązanie
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Korczaszko »

nie na stancji za drogo idziemy do normalniejszego akademika w Talizmanie po 23 nic nie można robić! nawet głośniej rozmawiać.
karolka1991
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:31

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: karolka1991 »

hmm.chyba tak źle nie jest.?
jak mi wiadomo akademik ma swoje zasady, ale nie przesadzajmy, przecież mieszkają tam pełnoletni ludzie, którzy nie chodzą spać po 22:) chyba, że to akademik wybitnie zdolnych, którzy całe dnie i noce potrafią siedzieć nad książkami

dzięki za ostrzeżenie jak wybiorę Wrocław, to zacznę rozglądać się za innym akademikiem
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Korczaszko »

jest
w skrzydle męskim jest fajnie, ale moje sąsiadki przesadzają /
koleżanki w innych pokojach też mają szalone sąsiadki x.x uczące się w piątek wieczór i chodzące spać o 22 33
początkowo myślałam, że będzie fajnie, akademik bez imprez w miarę spokój (tak mi mówili ci co rok temu tu mieszkali). ale teraz jest przesada w stronę bezwzględnego spokoju /
Bounty

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Bounty »

Jeżeli chcesz iść na zootechnike na UP do Wrocka, polecam akademik ARKA :arrow: :), masz blisko do głownego wydziału :) co prawda zajecia sa na róznych wydziałach, ale wiekszość jednak jest w gmachu głownym :)
Mieszkam w ARCE i jestem zadowolona :)
Cena nie jest jakas kosmiczna :) Da się przezyc, do tramwaju jest blisko ( sa az 4) wiec łatwo jest się wszędzie dostać :) :idea:
karolka1991
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:31

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: karolka1991 »

wielkie dzięki tyle akademików, że nie wiadomo, który wybrać no cóż.uroki wielkiego miasta

a jak ogólnie podoba Ci się Wrocław?
Bounty

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Bounty »

Wrocław sam w sobie jest piękny :) Zwłaszcza nocą w lecie, jest niesamowicie duzo atrakcji dla studentów i turystów, np. pokazy laserowe na fontannach - genialne :D Jest duzo ciekawych miejsc gdzie mozna odpocząć, pospacerować i oczywiscie poszalec )

Żeby pozwiedzać i połazić na prawde trzeba mieć troche czasu, ale warto :)

Jak dla mnie bomba, mam nadzieje, ze zostane juz tutaj na stałe :)

Jeśli cos jeszcze chcesz wiedziec to pisz, chętnie Ci pomge :)
karolka1991
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:31

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: karolka1991 »

właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałam

to miasto musi mieć w sobie jakąś magię

hm.a tak ogólnie atmosferka wśród studentów?
Z tym to raczej różnie bywa
Bounty

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Bounty »

Jeśli chodzi o atmosfere to owszem różnie bywa, ale na pewno znajdziesz jakies bratnie dusze :) Szczerze mówiąc, to nie ważne czy sa dużo starsi, czy w Twoim wieku, i tak da sie z nimi dogadac i chętnie pomogą :) Jak wiadomo okres studiowania wiąże się z wieloma szalonymi pomysłami :) Kiedy nauka to nauka, ale jak jest wolne to można i poszalec )
W akademiku jak wiadomo mieszkaja studenci w różnym wieku i z nimi jest najweselej :)

Owszem miasto jest magiczne :) Jest wiele ciekawych miejsc, gdzie człowiek czuje sie jak w bajce :)
karolka1991
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:31

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: karolka1991 »

już się cieszę

nie ma to jak studiowanie

a Ty na jakim kierunku jesteś.?
Bounty

Re: zootechnika we Wrocławiu

Post autor: Bounty »

Ja studiuję zootechnikę P Co prawda dopiero pierwszy rok, ale udało mi się za ten czas poznać wiele ciekawych miejsc i całą mase świetnych ludzi :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości