Kosmetyki po biotechnologii/technologii chemicznej?

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
minia
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 15:30

Kosmetyki po biotechnologii/technologii chemicznej?

Post autor: minia »

Witam
Potrzebuje Waszej pomocy, poniewaz od roku siedze i mysle, jaki kierunek mam wybrac. Mianowicie chcialabym w przyszlosci robic kosmetyki Np wymyslac je albo chociaz kontrolowac jakosc czy produkcje. I tak sie zastanawiam po jakich studiach moge to robic? Myslalam nad technologia chemiczna w Gdansku. W gre ostatecznie wchodzi tez Warszawa, ale nie orientuje sie, czy trzeba tam zdawac matme na rozszerzonym, czy nie. Chcialam tez studiowac biotechnologie, ale slyszalam ze krucho z praca. Tak samo sie boje o kosmetyki, ze nie dostane pracy. Mozecie pomoc mi cos wybrac, cos co bedzie spokrewnione z moimi planami i da mi dobra prace?

Z gory dzieki
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Kosmetyki po biotechnologii/technologii chemicznej?

Post autor: Arnold »

może warto spróbować na kosmetologię, kierunek na niektórych AM. Nie wiem co dokładnie tam się przerabia, ale na pewno masz chemię i dermatologię. Z tego co słyszałem makijażu tam się nie nauczysz robić. Zatem jakieś podstawy do otrzymywania kosmetyków powinne być. Na ŚUM z tego co pamiętam trzeba zdawać chemię i biologię ( podstawa lub rozszerzenie) przy czym wynik z rozszerzenia mnożony jest razy 2.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Kosmetyki po biotechnologii/technologii chemicznej?

Post autor: Arnold »

o przepraszam mnożnik to 1,5 a nie 2
Awatar użytkownika
Agnieszka244
Posty: 58
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:03

Re: Kosmetyki po biotechnologii/technologii chemicznej?

Post autor: Agnieszka244 »

Również chciałam się zająć w przyszłości produkcją kosmetyków albo leków. Tylko w sumie każdy mówi co innego, raz że na biotechnologie, albo farmacje, albo że na sama chemie.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Kosmetyki po biotechnologii/technologii chemicznej?

Post autor: Gekon »

Tylko,że na kosmetologii typu UM to chyba nie nauczysz się tego jak otrzymywać kosmetyki pod względem chemicznym/o ich budowie tylko raczej o tym w jaskim celu je stosować/jakie/jak stosować.
Farmacja to dobra opcja w sumie, bo w aptece coraz częściej sprzedaje się dermokosmetyki.


"Absolwent powinien posiadać umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii. Powinien umieć:

* planować rodzaj zabiegu kosmetycznego i stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem,
* wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
* prawidłowo odczytywać skład kosmetyku i ustalać jego zastosowania,
* ściśle współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo,
* organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny.

Gdzie praca:
Absolwent może pracować w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług oraz współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo.
Mając świadomość współodpowiedzialności za zdrowie i wygląd pacjenta, powinien wykonywać swój zawód ze szczególną starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej i uregulowaniami prawnymi.
To tak a propo kosmetologii.
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Kosmetyki po biotechnologii/technologii chemicznej?

Post autor: carloswrz »

Myślę,że farmacja.tam za to pełno wzorów i chemii,nie wiem jak u Ciebie z chemią,a gdybyś chciała na farmację to w jakim mieście?
Awatar użytkownika
Agnieszka244
Posty: 58
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:03

Re: Kosmetyki po biotechnologii/technologii chemicznej?

Post autor: Agnieszka244 »

Z chemią dobrze i z biologią również
Chciałabym do Gdańska, z tego co się orientuje to trzymają tam poziom i miałabym stosunkowo blisko do domu p Tylko z farmacją jest ten problem, że coraz częściej słysze opinie, że ciężko po niej dostać interesującą prace, nie licząc sprzedaży leków nawiedzonym sąsiadką i posiwiałym facetom.
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Kosmetyki po biotechnologii/technologii chemicznej?

Post autor: carloswrz »

Agnieszka244 pisze:Z chemią dobrze i z biologią również
Chciałabym do Gdańska, z tego co się orientuje to trzymają tam poziom i miałabym stosunkowo blisko do domu p Tylko z farmacją jest ten problem, że coraz częściej słysze opinie, że ciężko po niej dostać interesującą prace, nie licząc sprzedaży leków nawiedzonym sąsiadką i posiwiałym facetom.

No w najgorszym wypadku to farmaceuta.Ale teraz apteka koło apteki.
To nie bardzo,słyszałem,że są jakieś 2lata kosmetologii na UW ale nie wiem czy w Gdańsku.
nu91
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 08:04

Re: Kosmetyki po biotechnologii/technologii chemicznej?

Post autor: nu91 »

Podbijam, mam ten sam problem. Większą wiedzę o kosmetykach ( z naturalnych surowców) ich składzie, tworzeniu itd (podstawową wiedzę już mam ale chcę się rozwijać) uzyskam po kosmetologii czy może technologii chemicznej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości