fizyk medyczny

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

fizyk medyczny

Post autor: zetsu »

Mam pytanie czy praca na stanowisku fizyka medycznego wymaga koniecznie ukończenia studiów fizyka medyczna", czy tez można po innych kierunkach ubiegać sie o takie stanowisko kończąc np. inżynierię biomedyczną"
z góry thx
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: fizyk medyczny

Post autor: Arnold »

Z CMKP wynika że można zrobić specjalizację z fizyki medycznej po: fizyce, fizyce technicznej i informatyce.
Jeżeli masz kierunek fizyka medyczna to raczej specjalizacji nie trzeba robić
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: fizyk medyczny

Post autor: Padre Morf »

Mam pytanie czy praca na stanowisku fizyka medycznego wymaga koniecznie ukończenia studiów fizyka medyczna", czy tez można po innych kierunkach ubiegać sie o takie stanowisko kończąc np. inżynierię biomedyczną"


osoba po inżynierii biomedycznej aby pracować na stanowisku fizyka medycznego musi zrobić specjalizację, z tym, że:
"We wszystkich czynnościach, w których rozporządzenie przewiduje udział fizyka medycznego lub inżyniera medycznego, dopuszcza się do 31 grudnia 2010 r. udział fizyka lub inżyniera bez specjalizacji, posiadającego co najmniej 2-letni staż pracy w jednostce ochrony zdrowia w zakresie medycznych zastosowań promieniowania jonizującego.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: fizyk medyczny

Post autor: zetsu »

osoba po inżynierii biomedycznej aby pracować na stanowisku fizyka medycznego musi zrobić specjalizację, z tym, że:
"We wszystkich czynnościach, w których rozporządzenie przewiduje udział fizyka medycznego lub inżyniera medycznego, dopuszcza się do 31 grudnia 2010 r. udział fizyka lub inżyniera bez specjalizacji, posiadającego co najmniej 2-letni staż pracy w jednostce ochrony zdrowia w zakresie medycznych zastosowań promieniowania jonizującego.
Ok wielkie dzieki o to mi chodziło. Czyli kończąc inżynierie biomedyczna na ktorej teraz jestem muse poprostu odbyć starz, żeby pracować jako fizyk medyczny. Z tym że ustawa obowiązuje do końca tego roku czyli patrząc w przyszłość sprawa ta niewydaje się być klarowna .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości