Jaka rasa lepsza?

Maciek1994
Posty: 8
Rejestracja: 25 gru 2009, o 14:56

Jaka rasa lepsza?

Post autor: Maciek1994 »

Zastanawiam się nad zakupem psa stróżującego i obronnego. Jaka rasa byłaby najlepsza? Myślałem o Rottweilerze lub Tosa Inu. Którą rasę polecacie?
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: carloswrz »

Doberman
liberos333
Posty: 38
Rejestracja: 7 paź 2009, o 16:11

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: liberos333 »

J/w, może też warto zwrócić uwagę na coś lżejszego do prowadzenia, np. owczarek niemiecki? Chyba, że masz jakies spore wymagania.
Maciek1994
Posty: 8
Rejestracja: 25 gru 2009, o 14:56

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: Maciek1994 »

Myślałem o czymś większym, ponieważ ja na tym terenie którego ma pilnować pies nie będę mieszkał. Będę codziennie u niego, ale chodzi mi o te noce. Plac jest na uboczu.
Awatar użytkownika
Biopolimer
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, o 12:28

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: Biopolimer »

Myślę, że rottweiler będzie odpowiedni.
Złodziej zniechęci się na sam jego widok, a jak wejdzie to niewiele z niego zostanie

Pamiętaj, że musisz z nim chodzić na odpowiednie kursy dla psów obronnych.
meqan-wet
Posty: 26
Rejestracja: 2 lis 2009, o 10:59

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: meqan-wet »

nie mogę się zgodzić co do rotwailera , ponieważ , te psy wymagają szczególnego zainteresowania ze str właściciela , i powiem ci,że nawet hodowcy tych psów miewają z nimi problemy , z takim psem trzeba umieć się obchodzić, a ty jak piszesz byłbyś tylko raz dziennie z nim
to nie będzie najlepszy wybór .
Może lepiej kaukaza ? - też mądre olbrzymie psiny .
Albo Doberamana ?
Ewentualnie - owczarek niem , dog tybetański?.
Napisz ile bys mu czasu poświęcił , z krótką sierścią . itp.
Łatwiej bedzie pomóc
Awatar użytkownika
ojeja
Posty: 39
Rejestracja: 29 lis 2009, o 20:17

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: ojeja »

jeśli pies ma być cały czas na zewnątrz to logicznie myśląc pies z krótką sierścią nie bardzo się nadaje do pilnowania
Cave canem
Posty: 3
Rejestracja: 8 lut 2010, o 00:19

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: Cave canem »

Polecam którąś z ras pasterskich (tzw. molosów typu górskiego|). Jeżeli to być pies stricte stróżujący i pilnujący samodzielnie jakiś teren psy te doskonale spełnią swoje zadanie. Są w stanie samodzielnie pilnować swojego terenu.

Sądząc po pytaniu wnioskuję jednak, że kolega nie ma jeszcze zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu szeroko pojętych psów obronnych czy pasterskich. Osobiście polecałbym np. moskiewskiego stróżującego, a nie np. kaukaza. Owczarek kaukaski to pies dla osoby doświadczonej.

Dobrze by się również sprawdził np. akbasz, karabasz, mastif hisztańpański, mastif pirenejski czy mastif tybetański.

Rottweiler czy doberman to świetne psy służbowe, ale wymagają kontaktu z przewodnikiem. Tosa Inu to świetny pies bojowy, ale również odpada. kontakt z rodziną jest wymagany.
pawe65
Posty: 14
Rejestracja: 14 lut 2010, o 09:59

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: pawe65 »

Ja bym kupł golden retrivera lub jack russel terriera te psy są naprawde obronne i chetnie podróżują golden broni terenu i przywiazuje sie do właścicieli zatem jack russel terrier jest on domowym psem ale lubi podrózowac nie sprawia kłopotu w utrzymani gdy kupisz szczeniaczaka będzie troszke robł siku wdomu i załatwiał sieę lecz póżniej będzie stal koło drzwi zeby go qwypuscic lecz jak nie masz domu jednorodzinnego poprostu zobacz i sam z nim wyjdz polecam warto stusiowac na wecie ale uwaga golden baardzo dużo je wiem z właasnego doświadczenia potrafi zjeśc do 5 misek dzinnie oszywiście mięsnego pokarmu polecam wte chociasz ma dopiero 9lat w przyszlosci bedę wetterynarzem uwaga uwaga nie są to łatwe studia
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: talagia »

pawe65, aa Boze, najpierw chcialam zacytowac fragmenty twojego posta, ale ostatecznie uwazam, ze calosc nie nadaje sie na zaden komentarz
Po co wstawki o wecie w tym temacie? Co ma piernik do wiatraka?.
Awatar użytkownika
Aglaja
Posty: 145
Rejestracja: 27 lut 2007, o 21:04

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: Aglaja »

Spokojnie, przecież sam napisał, że ma. 9 lat?

Psy pasterskie a stróżujące to dwie inne bajki. Pies pasterski musi pracować, nie nadaje się do pilnowania ogródka".
Kaukaz - nie dobry. Te psy wymagają pracy, psychiką w obrębie rasy potrafią się bardzo różnić. Kaukaz który nie ma stałego, dobrego kontaktu z właścicielem to nie jest dobra mieszanka.
Doberman.cóż. Przywiązuje się do terenu, i chociaż ciężki w prowadzeniu, mógłby jakoś dać radę. Chociaż to są psy do kontaktu z człowiekiem. I tez wymagają ręki, dobrego ustalenia hierarchii.
Po szkoleniu, doberman moim zdaniem by się nadawał.
beata1234
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2010, o 14:55

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: beata1234 »

WITAM TYLKO NIE TOSA TO DELIKATNY PIESEK ALE POLECAM DOGO CANARIO
mam i tose i dogo wlasnie do takich celow na sam widok nikt niewejdzie.
Emkaaa
Posty: 3
Rejestracja: 8 lut 2010, o 23:14

Re: Jaka rasa lepsza?

Post autor: Emkaaa »

Ja polecam owczarka niemieckiego .
Na twoim miejcu poczytałabym na temat ras to dużo ci da
np malamut czy huski nadają się na dwór są stworzone do tego . ale do pilnowania już tak mniej
Bernardyn też się nadaje . doberman Dog itp psiaki .
Ogólnie to pojechałabym do schroniska tam napewno znalazłoby się coś dla ciebie tz do pilnowania
Jeśli chcesz to napisz na moje gg 13390230 lub na e-maila [at].pl moze pomoge ci co do psiaczka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości