Operacja a choroba wieńcowa

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Operacja a choroba wieńcowa

Post autor: Rose... »

Wiem, że to może nie jest odpowiedni temat na tej stronie, ale wiem, że są tu studenci medycyny i nie tylko, a to dla mnie bardzo ważne i za każdą odpowiedź będę ogromnie widzięczna.

Chodzi o to, że niedawno temu mój 72 latni Dzidziu przewrócił się. Zabrało go pogotowie. Okazało się, że ma złamanie lewej ręki z rozkawałkowaniem, tak dokładnie to bodajże złamanie szyjki chirurgicznej z kątowym ustawieniem i podejrzenie oderwania guzka mniejszego (nie wiem czy słowo w słowo dobrze to napisałam). Lekarze powiedzieli, że operacja byłaby kluczem do zdrowia i wyleczenia ręki, ponieważ gips na niewiele sie w tym wypadku zda, ale istnieje ryzyko podczas operacji, że serce nie wytrzyma, bo Dziadziu ma chorobe wieńcową i leczy się na nadciśnienie.

I tu nasuwa sie moje pytanie: Jak duże jest to ryzyko, że mój Dziadziu się może nie wybudzić, bo może lepiej jest żyć jeszcze 20 lat z niesprawną ręką niż odejść na bloku z poskładanym ramieniem.

Za wszystko z góry dziękuję
Rose.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości