Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: formica »

haha to ja się pochwalę żenadą jaka miała miejsce u mnie na zajęciach z WF właśnie. Końcówka kobieta mówi tak: Tydzień temu poznaliśmy swoje imiona teraz poznamy znaki zodiaku. Generalnie wyglądało to ttak, że ona mówiła znak zodiaku a wszyscy którzy go mieli wstawali i wychodzili udając tenże znak.
Normalnie paranoja
Awatar użytkownika
olo511
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2009, o 09:22

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: olo511 »

eeee sorry ale co ty masz za wf?
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: formica »

normalna mała sala. AM Wrocław wita. Takie paranoje tylko u nas Kazała nam też pewnego pięknego dnia podzielić swoje imię na sylaby i każdą z sylab przedstawić ruchem, oraz udawać wycieraczki samochodowe każda na inny sposób (bab ze 20-kilka)
Awatar użytkownika
olo511
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2009, o 09:22

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: olo511 »

no to macie wesoło a sie wybiegam na praktykach
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Danas »

Na UAM-ie też mamy 4 semestry obowiązkowego wf-u. Dodatkowo nie ma zbytnio możliwości wymigania się zwolnieniem lekarskim, w takim wypadku trzeba chodzić na zajęcia rehabilitacyjne, sport dla wszystkich Zwykle na wf wystarczy chodzić i to jeszcze też nie zawsze regularnie i ma się to zaliczenie, więc w czym problem. Jak już tu napisano, te 1,5 godziny tygodniowo niczyjego umysłu nie zbawi a przynajmniej trochę ciało rozrusza.
Choć przyznaję formica, Twój wf jest jakiś dziwny
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: oszka »

w zasadzie to trudno to nazwac wfem
uwazam ze jesli jest wybor sekcji to wf jeszcze nikogo nie zabil.
Awatar użytkownika
wereb
Posty: 17
Rejestracja: 9 mar 2009, o 22:23

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: wereb »

Narzucanie formy zajęć wychowania fizycznego przez uczelnie jest moim zdaniem niedopuszczalne. Na szczęście obecnie oferują one całkiem sporo możliwości do wyboru, bo jak napisał Dober, ilość sekcji uczelnianych jest duża. Dzięki temu każdy ma możliwość wybrania i ćwiczenia sobie sportu, który lubi i który mu odpowiada.
Dla tego nie rozumiem przeciwników w-fu. 1,5 godziny tygodniowo (to i tak mało) wam krzywdy nie zrobi, a może przynieść tylko pożytek, zwłaszcza, że będziecie robić coś co lubicie. No chyba że taka osoba w ogóle nie lubi żadnej aktywności fizycznej, w sumie takich też trochę w życiu spotkałem. No i niestety w większości przypadków stwierdzam, że są to osoby kalekie, paralici, ludzie nie nadający się do niczego, którzy boją się jakiegokolwiek kontaktu fizycznego (w sensie sportowym P), robiący wszystko, żeby tylko się przypadkiem nie spocić.
W takich przypadkach to prawda, wtedy wf na uczelni jest zbędny, bezsensowny, bo tym osobom raczej już nie pomoże. Wina leży tu dawno po stronie szkoły i rodziców dziecka. Choć z drugiej strony kto wie, jeśli choć jedna osoba ze stu takich znajdzie na uczelnianym obowiązkowym w-fie swoje powołanie, sport który polubi (to się zdarza) to jest w tym jak największy sens i nigdy nie powinno to zostać zmienione, by nie doszło do sytuacji, jak np w Niemczech, gdzie nie ma w-fu na studiach. No ale tam może większy nacisk na sport położony jest na etapie wcześniejszej edukacji, nie wiem.
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Darek_K »

formica, to najzabawniejszy wf o jakim słyszałem, aż chce się chodzić, do samego śmiechu.
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: WF na studiach

Post autor: Darek_K »

Mój wf zbrzydł mi się w licku, gdzie był w temacie:"macie i grajcie nie mieliśmy możliwości pójścia na siłownie ,na basen (dlatego nie pływam prawie wcale), ani pobiegać (sprint). Do tego obskurna szatnia, gdzie nie mogliśmy się umyć, bo nie było wody.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości