Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Tahtimittari »

Mi wf nie przeszkadza zupełnie, bo przynajmniej mam motywację,żeby raz w tygodniu ruszyć się i iść na siłownię i coś się poruszać) Fakt faktem, ze basem który jest u nas normalnie w ramach zajęć średnio mi się widział,ale można sobie wybrać sekcję (tak jak ja wybrałam narciarską) i nikt nikogo nie zmusza do danego sportu. I to jest bardzo na plus, wielka przewaga w stosunku nad wfem w szkole.
Sofoniasz
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:33

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Sofoniasz »

Zanim odpowiem na poradę Gekona to jeszcze skomentuję komentarz Dobera. Moim zdaniem ukierunkowywać powinna szkoła, na studiach przecież już wybrałeś swój ulubiony kierunek, więc się zdecydowałeś kim chceż zostać.
Decyzja więc już zapadła, studia w gruncie rzeczy są wykształceniem zawodowym. Powinny przygotowywać do przez nas dążonego zawodu np. Lekarza, Geologa, czy Biologa.
Powinny przekazywać wiedzę która będzie niezbędna w jego wykonywaniu.
Oczywiście powinny też przekazywać wiedzę ogólną która ma związek z wydziałem, np. w Geologi potrzebna jest też Matematyka, Fizyka, Chemia a także Biologia. Są także różne podwydziały które warto poznać.
Głównie na tym powinny się moim zdaniem koncentrować studia.
WF tu wniczym nie jest potrzebny.
Teraz kilka słów do zwolenników obowiązkowego WF-u na studiach i Gekona, z pewnością będziecie z szokowani, ale ja też byłem zdziwiony ze jest tylu zwolenników WF-u. Widocznie jesteście do tej sytuacji przezwyczajeni i może nie wiecie ze jest też inaczej.
Dla mnie było wielkie zaskoczenie że na Studiach w ogóle jest WF.
Dla mnie jest to nie do pomyślenia i nawet trudno do wyobrażenia, ponieważ ja na studiach nie mam WF-u.
Jest to dobrowolne i jak ktoś chce, to musi za Kurs lub za śiłownie jeszcze zapłacić.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Biochejter »

A co powiesz jak na większości kierunków jest przedmiot tj. filozofia czy inna socjologia? Czy to na elektrotechnice, chemii czy pielęgniarstwie
Sofoniasz pisze: Teraz kilka słów do zwolenników obowiązkowego WF-u na studiach i Gekona, z pewnością będziecie z szokowani, ale ja też byłem zdziwiony ze jest tylu zwolenników WF-u. Widocznie jesteście do tej sytuacji przezwyczajeni i może nie wiecie ze jest też inaczej.
Haha, bo ludzie wiedzą że sport to zdrowie i to w dodatku często za darmo w ramach w-f na uczelni - czemu ktoś chciałby zmieniać coś co dobrze służy jego organizmowi? ] Ja i wiele znajomych dawno w-f skończyłem i dalej chodzę nieobowiązkowo - cieszę się że mogę dalej za darmo chodzić na halę, siłownię, itp. a tak musiałbym płacić gdyby nie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu mojego Uniwersytetu
Sofoniasz pisze: Dla mnie jest to nie do pomyślenia i nawet trudno do wyobrażenia, ponieważ ja na studiach nie mam WF-u.
Na dziennych jesteś i nie masz w-fu? Co to za uczelnia?
Sofoniasz
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:33

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Sofoniasz »

Ja nie mam filozofi czy socjologi, ponieważ jestem na Geologi. Chyba że jako dodatkowy przedmiot. Ale jako dodotkowy przedmiot to wezmę sobie chyba Geofizykę.
Ponieważ u mnie na Geologi są wymagane 2 Semestry dodatkowego przedmiotu które trzeba zaliczyć, ale wybór jest dowolny.
A do Uczelni, no jestem studentem Uniwersytetu Hamburskiego.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Biochejter »

W Polsce na geologii mają i filozofię (ewentualnie inny humanistyczny przedmiot) i w-f (on jest tylko na dziennych, a na wieczorowych i zaocznych nie ma w-fu).

Może Cię jeszcze zdziwi, ale w Polsce oprócz w-fu na każdym kierunku obowiązkowy jest co najmniej jeden język obcy - też uważasz że niepotrzebny? w końcu jak ktoś chce języki to wybierze filologię obcą.

Przedmioty humanistyczne + języki obce + wychowanie fizyczne wchodzą w blok wykształcenia ogólnego. Niezależnie od kierunku studiów.
Sofoniasz
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:33

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Sofoniasz »

Niemcy są niemcy tu jest całkiem inaczej, wiadomo angielski jest potrzebny. Poza tym u nas w Geologi jest wymagany jeden semestr Mathematyki, Fizyki, Chemi i jeden Semestr z Biologi, jak już wcześniej wspomniałem, jeszcze dwa Semestry dodatkowego przedmiotu który można sobie wybrać. Reszta to już tylko Geologia to oznacza Petrografia, Kristallografia, Geologia ogólna, Paleogeologia, nauka o Ozeanach, nauka o Gruntach. Przynajmiej w Licencjackich pózniej w magisterskich u nas Master, czyli w następnych dwóch latach robisz specjalizację z co najmiej dwóch przedmiotów Geologicznych które wymieniłem.
Kładzie się tu większy nacisk na dany przedmiot który się wybrało.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Biochejter »

A w Polsce myślisz czego się na Geologii uczą? Całe studia geologiczne polegają na w-fie czy zajmuje on sztandarowe miejsce? Na I czy II roku masz jakieś języki, w-f i humanistyczne, czyli kilka przedmiotów z bloku ogólnego który ma każdy kierunek, co zajmuje nie wiem. z ułamek procenta całego programu studiów a reszta to przedmioty kierunkowe i zawodowe, takie jak wymieniłeś. W-f w tym nikomu nie przeszkadzał i nie był wsadzony w program studiów zamiast przedmiotu kierunkowego.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Collo »

Na przykład w Polsce na Medycynie przez pierwsze 2 lata oprócz 6-7 przedmiotów kierunkowych masz wf, język obcy (bardzo przydatny, bo uczysz się tam głównie terminów medycznych), technologię informacyjną (ale to chyba jest tylko na 1 roku) i j. łaciński do marca 1 roku (nie dla wszystkich studentów).


Sofoniasz,
A gdzie można pracować po geologii?
I czemu zdecydowałeś się studiować ten kierunek za granicą?
I dlaczego tak bardzo nie lubisz wf-u? W tym temacie nawet 1 użytkownik nie zgodził się twoją opinią, że wf jest niepotrzebny na studiach.
Awatar użytkownika
Ciastek
Posty: 16
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:58

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Ciastek »

W-f na studiach to przydatna rzecz.Można się trochę odstresować, oderwać od intensywnej nauki i całkiem miło spędzić czas(ja np mam siłownie i świetnego wfistę ). Niektórym może to przeszkadzać, ale przecież każdy wie że sport to zdrowie. Sądzę że gdyby nie zajęcia wf to niektórzy nie mieliby czasu na jakiekolwiek zajęcia sportowe.
Awatar użytkownika
florqa
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2009, o 17:39

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: florqa »

A ja uważam, że w-f na studiach powinien być nieobowiązkowy. Ale nie twierdzę, że nie powinno być go w ogóle. Każdy student powinien mieć prawo do bezpłatnych zajęć z w-f nawet przez cały okres studiów, a nie tylko przez 2 semestry. Ale Ci, którzy za w-f-em nie przepadają (np. ja ) nie powinni być zmuszani do ćwiczeń.
Sofoniasz
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:33

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Sofoniasz »

Best of Both Worlds zadał dużo pytań, może zaczne od tego dlaczego nie lubie WF. Zawsze byłem zły z WF, nauczyciel ze sportu miał jakąś manie na punktcie śiatkówki, tak ze mi zbrzydła. Poza tym jeszcze te kozły i inne głupie czwiczenia.
Co można po Geologii robić, no bardzo dużo np. w jakiejś firmie poszukiwać złóż: ropę, gaz, czy też złota, platyny, srebra, lub innych pierwiastków.
Można też badać wulkany, płyty tektoniczne, analizować trzęsienia ziemi, lub też dno Ozeanów. Również rekonstrółować przeszłość klimatyczną i badać przyczynę zmian Klimatu jakie zachodziły w historii Ziemi. Co umożliwia lepsze zrozumienie teraźniejszej zmianie klimatu.
Bada się też skutki ingenrencji człowiecka na ekkosystem.
W budownictwie również jest potrzebna Geologia.
A że na naszym Uniwersytecie jest też Kristalografia, to umożliwia nam też angażowanie się w kierunkach technicznych.
Każdy chip, każdy mikroprozessor ma Kryształy które kierują impulsami elektrycznymi, żaden laser nie działałby bez Kryształów.
A jak patrzyłem to np. na Uniwersytecie Warzawskim nie ma Krystalografi przynajmiej na Licencjackich a w planie Geologii to też niezauwarzyłem żeby była.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Biochejter »

Sofoniasz pisze:A jak patrzyłem to np. na Uniwersytecie Warzawskim nie ma Krystalografi przynajmiej na Licencjackich a w planie Geologii to też niezauwarzyłem żeby była.
Na pewno jest, może wchodzi w zakres i jest pod nazwą mineralogia. Natomiast krystalografia, jak też krystalochemia jest na każdych studiach chemicznych w Polsce.
Sofoniasz
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:33

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Sofoniasz »

Mineralogia u nas też jest i jest to coś innego, Kristalografia jest osobnym działem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości