Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Sofoniasz
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:33

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Sofoniasz »

U nas z Geologii to chyba większość wybierze geografię i meterologię bądź też geofizykę. Niektórzy pewnie będą chcieli sobie pogłębić wiedzę z biologii, i wybiorą sobie oprócz obowiązkowego jednego Semestru dalsze dwa z biologii.
Może nieliczni skuszą się na niemiecki język migowy, ponieważ na naszym roku Geologii, jest też głuchoniemy Student. Z którym chciało by się też podyskutować bez pomocy tłumacza.
ethanica

Re: WF na studiach

Post autor: ethanica »

Hej!
Ja też bardzo nie lubię wf. Chyba zbrzydził mi się jeszcze w podstawówce, kiedy miałam go z takim nauczycielem, który nie rozumiał, że dla mnie problemem może być wspinanie się na drabinki z dwoma piłkami (bałam się, że spadnę, a wszyscy mnie poganiali, bo to były zawody drużynowe na czas )
Chciałabym was prosić o podanie jakichś szczegółów dotyczących wf na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. A dokładnie na kierunku pielęgniarstwo. Może ktoś jest tam studentem i mógłby napisać jak dokładnie wyglądają tam lekcje?
Jacy są nauczyciele, czy dużo wymagają i z czego zdobywa się oceny.
Ile semestrów trwa tam wf i od którego roku?
Czy obowiązkowy jest basen (ja nigdy nie pływałam i teraz się boję, że będę mieć przez to jakieś problemy w stylu dodatkowe godziny albo wyśmianie przez nauczyciela).
I ogólnie wszystko co jeszcze chcecie napisać o wf na tej uczelni i kierunku.

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Orchidea »

florqa pisze:
Ja bym nie wybrała w.f.-u.
Ja chyba też nie


Za wf nie przepadam.Mógłby być dobrowolnie.I dużo też zależy od tego jak ten wf wygląda,bo jeśli wybiera się co chce się robić to w porządku.
edziaaa
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, o 19:25

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: edziaaa »

Orchidea pisze:
florqa pisze:
Ja bym nie wybrała w.f.-u.
Ja chyba też nie


Za wf nie przepadam.Mógłby być dobrowolnie.I dużo też zależy od tego jak ten wf wygląda,bo jeśli wybiera się co chce się robić to w porządku.
Ja bym to samo powiedziała jeszcze rok temu. ale jak juz sie studiuje to szuka się jakiegokolwiek zajęcia byle się nie uczyć- a przynajmniej zacząć uczyć . a ruch jest naprawdę zbawienny dla nas i jak się wybierze fajne zajęcia można sie nieźle ubawić
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: formica »

Czy ja wiem u nas nie ma wyboru. Moja grupa miała aerobik. Spoko puszczali co tydzień tą samą płytkę, ale miało to ogromną zaletę. Kończyło się po godzinie a nie 1,5 P Ale jakaś genialna dziewczynka poszła w związku z tym naskarżyć w sekretariacie na naszego pana. NO i skończyło się jedną wielką awanturą bo facet sam zaczął prowadzić zajęcia i kazał robić gwiazdy i fikołki i inne tego typu bzdetne rzeczy, których my oczywiście robić nie chciałyśmy. Masakra jakaś. A na koniec odwdzięczył się nam pięknie: mieliśmy odrabiać godziny rektorskie (tak tak anatomia nie ważna, ale WF tak ).
ogólnie niezbyt fajnie.
Szkoda, że u nas tak to wygląda. Wiem że we Wro na Uniwerku i Polibudzie mają całą masę zajęć do wyboru, gdzie każdy znajdzie coś fajnego dla siebie. No niestety moja uczelnia nie ma takich udogodnień.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: ulala »

Żenada. bieg na sali jak w LO |
Sofoniasz
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:33

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Sofoniasz »

Jak widać jednak wiele osób nie lubi WF-u, a ja już myślałem że jestem jedyny w tym Forum który nie lubi WF-u. Obowiązkowy WF na studiach jednak nie ma sensu.
Jeszce jedna rada, może jest trochę głupia, i zapewne nie każdy byłby gotowy na taki krok, bo trzeba zostawić bliskich i przyjaciół.
Ale jeśli nie lubicie WF-u i bardzo dobrze znacie niemiecki, to studiujcie w Niemczech.
Tu nie ma obowiązkowego WF-u, ani nie zmuszają do studiowania kilku Semestrów humanistycznych przedmiotów, jeśli studiujecie ścisły i odwrotnie.
Oczywiście muszą też być inne przyczyny na podjęcie takiego kroku, np. lepsze wyposażenie uczelni czy też wyższa jakość nauczania w porównaniu do uczelni w Polsce.
Bo może też być odwrotnie, zapewne w niektórych kierunkach to w polsce jest wyższy poziom jak w Niemczech.
Aber ihr müsst wirklich sehr gut deutsch können
Iskra14
Posty: 371
Rejestracja: 19 lip 2009, o 22:28

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Iskra14 »

Ja nigdy nie byłam skora do uczestnictwa w lekcjach wfu. Zawsze miałam zwolnienie

Jednak wf na studiach jest całkiem przyjemny. mamy ładną salę i zazwyczaj gramy w siatkówkę. Pomimo, że od odbijania piłki mam zawsze SINE ręce to lubię chodzić na wf. Fajnie jest czasem oderwać się od książek i pobiegaćP

Każdy jest zobowiązany do zaliczenia 12stu obecności na semestr na wfie, a jak ktoś jest zwolniony to musi zdać teorię.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Collo »

Ja nie lubię j. niemieckiego, w ogóle tego kraju nie lubię, jak ktos mieszka w woj. lubuskim czy jakimś innym województwie przy granicy z Niemcami to niech tam studiuje, ale jak ktoś mieszka dalej, to chyba nie fajnie będzie dojeżdzać cały dzień do domu.

Poza tym u nas nie ma przedmiotów humanistycznych na ścisłym kierunku, jakim jest np. Medycyna.

Gdyby u nas nie było obowiązkowego wf-u, to mało kto uprawiałby sport.

Na koniec informacja z pewnego serwisu internetowego:
Ze wszystkich państw Unii Europejskiej Niemcy są krajem o największej liczbie grubasów. Trzy czwarte niemieckich mężczyzn i prawie 59% kobiet cierpi na nadwagę lub wręcz chorobliwą otyłość - podał dziennik Sueddeutsche Zeitung", powołując się na raport Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Otyłością (IASO).

Pod względem nadwagi Niemcom niewiele ustępują Czesi (73,2%), Grecy (73%) i Cypryjczycy (72,6%). Polacy z 56,4% zajmują 19. miejsce w Europie. Wśród kobiet drugie miejsce za Niemkami zajmują Brytyjki (58,5%). Za nimi plasują się Cypryjki (58%) oraz Czeszki (57,6%). Polki z 47,6% zajmują 13. miejsce.

Za osobę z nadwagą naukowcy uważają np. człowieka mierzącego 1,80 m, jeżeli waży więcej niż 81 kg. Od wagi 97,2 kg uważa się go za chorobliwie otyłego.

Francesco Branca, doradca Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. odżywiania, wymienił wśród przyczyn nadwagi wśród Niemców brak ruchu i zamiłowanie do piwa oraz nadmiar tłuszczu w pokarmach.

Prezes europejskiej sekcji IASO Vojtech Hainer powiedział, że otyłość stała się już epidemią na skalę światową i osiągnęła krytyczny punkt". Jego zdaniem Niemcy muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami tego zjawiska dla systemu ochrony zdrowia.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: formica »

Best of Both Worlds pisze:J
Poza tym u nas nie ma przedmiotów humanistycznych na ścisłym kierunku, jakim jest np. Medycyna.
No nie skąd. A historia medycyny, psychologia i socjologia to niby co?

Znajomi na polibudzie mają przedmioty typu: historia wojen, historia transportu i inne tego typu także przedmioty humanistyczne jak najbardziej są Na uniwerku historia filozofii i zazwyczaj jakieś pedagogiki itp itd.
Sofoniasz
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:33

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Sofoniasz »

Best of Both Worlds myślisz że 2 Semestry WF-u na Studiach by zmieniło sytułacje w niemczech?
Skoro i tak nie każdy studiuje i większość otyłych ludzi nie jest w wieku studenckim?
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: justaaa »

Dobra już nie przesadzajcie, że 1,5h wf-u w tyg pomoże komuś zwalczyć nadwagę.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Post autor: Korczaszko »

Iść na studia do Niemiec tylko po to by nie mieć wfu i semestru filozofii to jakieś nieporozumienie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości