czy dam radę?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: czy dam radę?

Post autor: talagia »

Ja osobiscie w prosektorium nie widze nic strasznego i nie wiem czy mozna sie tak licytowac W prosektorium leza po prostu zwierzaki, krew sie nie leje, nie ma nic makabrycznego przeciez.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: czy dam radę?

Post autor: Korczaszko »

znam parę osób które brzydziły się czegokolwiek dotknąć na prosektorium, ale one nigdy nie były przekonane do tych studiów. jakieś 98% podchodzi do prosektorium bez emocji (no opróz pierwszego, bo wtedy wszyscy mają WYOBRAŻENIA)
kozelankaKasia
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2010, o 15:40

Re: czy dam radę?

Post autor: kozelankaKasia »

No ja znam osoby które się bały krwi i jak rozebraliśmy zwierzaka, to im przeszło, stwierdzili że krew jest niczym w porównaniu z tym. Więc myślę że jak przeżyjesz prosektorium to będzie już tylko z górki
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: czy dam radę?

Post autor: Tahtimittari »

U nas na prosektorium niektórzy mieli problemy. Ale wszyscy jakoś dali radę. (We Wrocławiu sami sobie na anatomię preparujemy i na początku było szokiem np zdejmowanie skóry z psa).
A sama krew Hmm ja za tym, żeby mi to ktoś robił to niespecjalnie przepadam. Ale pobrać bym nie miała problemu. Myślę, że dasz radę.
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: czy dam radę?

Post autor: marti91 »

Jak ja się cieszę, że nie mam takich problemów
Moja koleżanka, która jest na fizjo, też nie cierpi krwi, ale mówi, że krew w prównaniu z tym, co tam nieraz komuś ma robić (biorąc pod uwagę stan higieny, w jakim niektórzy przychodzą) to pikuś.
Awatar użytkownika
sultan
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2010, o 14:08

Re: czy dam radę?

Post autor: sultan »

Wow obdzieranie psa ze skóry to też może być szokujące
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: czy dam radę?

Post autor: Korczaszko »

we Wro zaczyna się od ucięcia głowy i przepiłowania jej na pół potem się obdziera ze skóry. a na samym początku grzebaliśmy w rynience szyjnej (poki szyi się nie zepsuło)
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: czy dam radę?

Post autor: David »

U nas na biologii zdzieraliśmy skórę z owieczek i całą preparowaliśmy.

Generalnie całą anatomie mamy na zwierzątkach, jeśli chodzi o preparaty to zawsze jest koń, świnia, krowa, owca, czasem pies. Na osteo mieliśmy jeszcze kota.
lykorz
Awatar użytkownika
sultan
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2010, o 14:08

Re: czy dam radę?

Post autor: sultan »

domyślam sie że zapaszki są niezłe podczas tych ćwiczeń?
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: czy dam radę?

Post autor: talagia »

Indywidualna sprawa. Są ludzie, ktorzy juz przy wejsciu na uczelnie twierdza, ze smierdzi, a ja osobiscie moge smialo glowe wsadzac w rozprute jelitka i tylko formalina wyciska łzy, zapach jest dla mnie calkowicie znosny
Michał vet
Posty: 94
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 13:24

Re: czy dam radę?

Post autor: Michał vet »

Na anatomii nie śmierdzi bo wszystko jest uwalone ale przejdź się kilka metrów dalej gdzie się odbywa anatomia patologiczna (sekcje). Tam jak trafisz na pieska który trochę już nie żyje i zdążył już delikatnie spleśnieć to powiem że zapach specyficzny. Na pierwszych zajęciach zdarzało się że osoby wychodziły bo im się słabo robiło i nie z przerażenia ale z powodu tego zapachu. A później się wszyscy przyzwyczajają więc strachu że ktoś nie wytrzyma niema.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: czy dam radę?

Post autor: Lordrigar »

talagia pisze:tylko formalina wyciska łzy
a mi przezera nos
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: czy dam radę?

Post autor: talagia »

Michał vet, zgadzam sie, ze zapach wydobywajacy sie z sali sekcyjnej mozna nazwac bardzo nieprzyjemnym Czasami czuc na uczelni, jakby rury kanalizacyjne popekaly

A zapachu formaliny wlasciwie za bardzo nie czuje, jest mi obojetny i rozpoznaje jego duze stezenie wlasnie po placzu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość