Dziwny odruch podczas snu

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: Nene »

Też mam coś takiego. Chyba wtedy spadam z budynków, raz do mnie chyba ktoś strzelał. I wtedy się budzę nagle, czuję takie szarpnięcie, kopnięcie nogą coś w tym stylu. Zdarza się niezbyt często coś koło raz na dwa, trzy miesiące.
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: Arkuos »

trzy raz na miesiąc to sporo Ja dążę do osiągnięcia częstych swiadomych snów, potem OOBE
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: peHa »

Regalelilium pisze:"podskakuje", czyli, że kilka razy tak?
Mi się zdarza pojedyncze silne drgnięcie coś takiego.
miałem takie coś jak wracałem w wakacje z pracy i drzemałem

codziennie
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: kociara1993 »

Arkuos pisze:trzy raz na miesiąc to sporo Ja dążę do osiągnięcia częstych swiadomych snów, potem OOBE
ooo, ja też właśnie dążę do oobe tylko, że ja ani LD nie miewam, a jak się kładę po prostu i chcę wyjść to nie mogę. czasem zaczynam powątpiewać w oobe
a Ty miałeś kiedyś LD? jak to osiągnąłeś?
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: Arkuos »

LD miewam, w wakacje dosyć czesto, teraz przez przygotowania do matury rzadziej jakoś Większośc ludzi nawet nie pamięta swoich snów, zacznij je zapisywać tuż po obudzeniu. Po kilkunastu dniach powinnach zacząć pamiętać swoje sny i że tak powiem ogarniać je w sensie bardziej je przeżywać gdy śpisz. Cała checa polega na tym by podczas snu zdać sobię sprawę, ze śnisz Mój pierwszy raz był podczas spadania w przepaść. Naghle myślę: kurcze przecież to sen. Mogę wszystko. Wzbiłem się w górę i wyleciałem z przepaści. A potem to już sex drugs and rock and roll Przeżycia te same, a nie szkodzisz sobie Pamiętam, ze jak się obudziłem pierwszy raz po świadomym śnie to się prawie posikałem z podniecenia
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: Arkuos »

btw. pamiętaj, ze istnieje coś takiego jak siła sprawcza, siła myśli. Podczas snu wszystko złe o czym pomyślisz dzieje się, wychodzi z Twojej podświadomości. Różnica między snem swiadomym to własnie owa świadomość. Kontrolujesz swoje myśli i kreujesz sen tak jak chcesz -)
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: kociara1993 »

dzięki wielkie, zacznę zapisywać
mogę się jutro odezwać na Twoje gg ?
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: Arkuos »

Pewnie
kruszek
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 10:14

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: kruszek »

to mioklonie czy jakoś tak. Faktycznie zrywy mięśniowe. Jeśli się zdarzają tylko przy zasypianiu, zwłaszcza po męczącym dniu to wszystko ok. Gorzej jeśli w dzień, zwłaszcza rano
Kellys
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2010, o 14:59

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: Kellys »

Mnie takie zrywy mięśni również czasami zdarzają się jednak nie podczas snu( a przynajmniej takich nie pamiętam) ale bezpośrednio przed zaśnięciem- w takim stanie jakby na pół snu, na pół jawy.
Jeszcze co do świadomych snów. naprawdę to działa, parę razy zdarzało mi się takie mieć zanim jeszcze się dowiedziałam o tym zjawisku. Dość praktyczne dla osób, które męczą koszmary. Są ponoć też różne sposoby na kontrolowane wybudzenia z nieprzyjemnych snów, słyszałam o ćwiczeniu polegającym na poświeceniu przez jakiś czas paru minut dziennie na oglądanie swoich dłoni. Podczas koszmaru wystarczy wtedy spojrzeć na nie i człowiek się wybudza. Nie sprawdzałam, ale skoro wierze w kontrolowane sny to również wydaje mi się logiczne.
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: ciocia »

Byłam przekonana, że każdy tak ma.Ja w każdym bądź razie bardzo często.
Awatar użytkownika
Olus
Posty: 167
Rejestracja: 21 lut 2010, o 11:15

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: Olus »

też mam coś takiego. Ale rzadko już prawie śpię i nagle wydaję mi się, że spadam ze schodów
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: Dziwny odruch podczas snu

Post autor: Prins »

Te zrywy nóg podczas snu to bodajże syndrom niespokojnych nóg". Myślałem że tylko mnie to nęka

Olus ty chociaż spadałaś z porządnej wysokości. mnie zrywy budzą podczas spadania z krawężnika
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości