Stomatologia studia

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
paula421
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2010, o 12:07

Stomatologia studia

Post autor: paula421 »

Witam.
Jestem uczennicą 3 klasy gimnazjum i przede mną tudna decyzja. Jaki profil wybać w liceum.

Wydaje mi się że stomatolog ma ciekawą pracę i chciałabym uzyskać więcej informacji na ten temat.

Czy aby dostać się na stomatologię trzeba być wybitnie zdolnym
Martwi mnie to że jak wybiorę biol-chema i nie dostane sie na stomatologie to bedę musiała stac 8 godz. w aptece.
Jeśli o mnie chodzi to dość dobrze się uczę mam średnią 5.1.
Czy tak jak spotkałam się wcześniej można stwierdzić że te studia zabieraja młodość I czy to wszystko dużo kosztuje?

Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

[Link] Stomatologia studia

Post autor: Zielona cytryna »

paula421 pisze: Czy aby dostać się na stomatologię trzeba być wybitnie zdolnym
Trzeba zdać maturę rozszerzoną z biologii i chemii oraz na niektórych uczelniach z fizyki (nie jestem w 100% pewna). Potem utrzymać się na studiach przez 5 lat. Po ukończeniu studiów obowiązuje roczny staż podyplomowy, zakończony Lekarsko- Dentystycznym Egzaminem
Państwowym (LDEP). No i jesteś stomatologiem, potem trzeba znaleźć pracę/otworzyć gabinet (ale na to raczej trzeba mieć kasę).
Martwi mnie to że jak wybiorę biol-chema i nie dostane sie na stomatologie to bedę musiała stac 8 godz. w aptece.
Ta, bo po biol-chemie to niby tylko stoma i farma? Po zdaniu matury R z biol i chem masz mnóstwo kierunków
Medyczne:
* analityka medyczna
* dietetyka
* elektroradiologia
* farmacja
* fizjoterapia
* fizyka medyczna
* higiena dentystyczna
* inżynieria biomedyczna
* inżynieria dentystyczna
* kosmetologia
* pielęgniarstwo
* położnictwo
* ratownictwo medyczne
* techniki dentystyczne
* weterynaria
* zdrowie publiczne

Politechniczne i Uniwersyteckie:

* biotechnologia
* technologia chemiczna
* chemia
* biologia
* ochrona środowiska
* bioinformatyka i biologia systemów
* mikrobiologia
* oceanografia
* zootechnika
(skorzystałam z listy utworzonej przez Best of Both Worlds)
A jakbyś chciała więcej odnośnie co po biol-chemie to tu toczy się rozmowa co-po-bio-chem-vt25263.htm)
A i jeszcze takie określenie pracy farmaceuty jest dość . hmm, poza tym na farmacje też bardzo ciążko się dostać (ogólnie na lekarski, stome i farme to chyba najtrudniej z tych kierunków po biol-chemie).
Jeśli o mnie chodzi to dość dobrze się uczę mam średnią 5.1.

Średnia nie zawsze oddaje to jak się uczymy, są różne gimnazja w jednych dostaje się oceny za nic w innych trzeba ciężko pracować, ale żeby nie było nie mówię, że Twoje oceny biorą się z sufitu. Tylko pamiętaj, że w rekrutacji do LO liczą się też wyniki egzaminu gimnazjalnego.
Czy tak jak spotkałam się wcześniej można stwierdzić że te studia zabieraja młodość
Nie studiuje więc nie wiem z autopsji, ale z tego co tu czytałam to studenci i imprezują i chodzą do kina i mają czas dla symaptii/kolegów/przyjaciół.
I czy to wszystko dużo kosztuje?
srednie-utrzymanie-vt12860.htm Poczytaj tu posty są od maja 2008 do czerwca 2009 więc jeszcze nie takie przedawnione.

Ogólnie biol-chem polecam.
paula421
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2010, o 12:07

Re: Stomatologia studia

Post autor: paula421 »

Jeszcze jedno pytanko: Czy naprawdę na stomatologi trzeba przejść przez oglądanie zwłok.? Tak naprawdę to mnie najbardziej przeraża
gosiaciereszko
Posty: 20
Rejestracja: 8 lip 2009, o 08:11

Re: Stomatologia studia

Post autor: gosiaciereszko »

Dziewczyno przerażasz mnie Po pierwsze milion razy ci się zmieni na jakie studia chcesz iść Po drugie nie taki diabeł straszny jak go malują jeżeli chodzi o anatomie. A po trzecie musisz wiedzieć, że studia nie są lekkie, tak samo jak przyszła praca.
A pytanie czy trzeba być wybitnie zdolnym. trzeba być w maire zdolnym i zajebiście pracowitym:D
A tak przy okazji po farmacji nie tylko pracuje sie w aptekach

"Czy tak jak spotkałam się wcześniej można stwierdzić że te studia zabieraja młodość I czy to wszystko dużo kosztuje?"

Ja tam nie uważam żeby studia zabierały mi młodość trzeba umieć wszystko wypośrodkować. A czy dużo kosztuje? Trochę nerwów przd sesją
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość