Częsta masturbacja, a zdrowie

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: DMchemik »

No kiedyś o szkodliwości masturbacji mówiono głównie z powodu religijnych. Jeszcze ok 100 lat temu karano chłopców chłostą za spanie z rękami pod kołdrą. W każdym razie na religii się opierając całkiem poważne umysły wysuwały różne wnioski, w tym lekarze. Nawet zakładano przyłapanym chłopcom taką kolczatkę na członek uniemożliwiając wzwód (w każdym razie powodując silny ból podczas wzwodu). Powstało nawet takie opracowanie pokazując ją jako śmiertelną chorobę z różnymi etapami, ostatni etap to już przedśmiertny.

No ale żyjemy w czasach trochę innych gdy medycyna nie opiera się na księgach religijnych jako podstawie, z której należy wyjść i pod nią wszystko układać. Bo równie dobrze geografia musiałaby wyjść z twierdzenia, że ziemia jest płaska.
Kamil M
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 03:39

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: Kamil M »

Jane Doe pisze:hahaha niektóre kobiety nie musialyby nic juz jesc po trzech numerkach
Tutaj możesz poczytać o tym jakie skłądniki zawiera sperma:
wiki.answers.com/Q/What_does_semen_contain

Jeśli oczywiście znasz angielski,
Polski internet jest niestety bardzo ubogi i niewiele można na ten temat znaleźć, to zresztą jest jedną z przyczyn dlaczego postanowiłem założyć stronę o której wspomniałem wcześniej.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: Giardia Lamblia »

Kamil M pisze:Tutaj możesz poczytać o tym jakie skłądniki zawiera sperma.

Widzę subtelną różnicę między masę a śladowe ilości". Ale to może tylko jakaś moja ułomność.?
Kamil M pisze:Jeśli oczywiście znasz angielski,
But it does not contain enough of any of these things to be considered "nutritious."
Kamil M
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 03:39

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: Kamil M »

a co mnie obchodzi czy to jest nutritious czy nie? (po polsku: pożywne, odżywcze).
Masz zamiar to jeść?
To co chciałem pokazać pisząc o składnikach spermy, w moim artykule do którego podałem wcześniej linka, to że przy wytrysku bezsensownie pozbawiamy nasz organizm wartościowych składników,
to jest jeden z powodów dlaczego robimy się zmęczeni i senni zaraz po",
nasz organizm potrzebuję czasu i energii żeby wyprodukoć nową dawkę nasienia, by być gotowym do ewentualnej reprodukcji.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: randomlogin »

Kamil M pisze:to jest jeden z powodów dlaczego robimy się zmęczeni i senni zaraz po",
O kur.cze (mialem nie przeklinac, ale tu zdecydowanie sie inne slowo cisnie.). Co ja pacze w ogole.
Wez napisz artykul do Malego Goscia Niedzielnego czy cos takiego, oni sie uciesza, ze w jakis pokretny sposob da sie naukowo poprzec takie podejscie. Jeszcze ci zaplaca moze.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: Giardia Lamblia »

Czytamy ze zrozumieniem i uczymy się interpretować wypowiedzi, ok?

Pocąc się też bezsensownie pozbawiasz swój organizm wartościowych składników. Unikajmy potu! Myjąc się często też pozbawiasz swój organizm wartościowych składników (musisz na nowo wytworzyć warstwę łoju na skórze), nie myjmy się.

Miałem na myśli ILOŚĆ (skoro się już sam nie domyśliłeś) tych składników. Jest ona tak znikoma, że jedna porcja ejakulatu opuszczająca organizm raz na jakiś czas nie spowoduje, że nagle zaczniesz cierpieć ze względu na awitaminozę albo niedomiar mikro/makroelementów.
Kamil M pisze:to jest jeden z powodów dlaczego robimy się zmęczeni i senni zaraz po",
nasz organizm potrzebuję czasu i energii żeby wyprodukoć nową dawkę nasienia, by być gotowym do ewentualnej reprodukcji.
Haha. Lol. Nie mam zwyczaju wyśmiewać publicznie głupot, ale, niestety, taki mam dzień. Przepraszam.

Tu chodzi o hormony. Tak, produkcja spermy będzie dalej kontynuowana, ale nie przez to robisz się senny.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: goodman »

Kamil M, trafiłeś na forum biologiczne, gdzie wciskanie ludziom takich bzdur, jak te powyżej, po prostu nie przejdzie. Radzę się dokształcić zanim zaczniesz tracić czas, pisząc kolejne bezwartościowe posty i artykuły.
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2013, o 20:05 przez goodman, łącznie zmieniany 2 razy.
Kamil M
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 03:39

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: Kamil M »

randomlogin pisze:
Kamil M pisze:to jest jeden z powodów dlaczego robimy się zmęczeni i senni zaraz po",
O kur.cze (mialem nie przeklinac, ale tu zdecydowanie sie inne slowo cisnie.). Co ja pacze w ogole.
Wez napisz artykul do Malego Goscia Niedzielnego czy cos takiego, oni sie uciesza, ze w jakis pokretny sposob da sie naukowo poprzec takie podejscie. Jeszcze ci zaplaca moze.
Aż mi się nie chcę wierzyć, że możesz być aż takim ignorantem i nie widzieć powiązania? poważnie?
Religia nie ma nic do tego, śmieszy mnie że przy każdym temacie o masturbacji pojawia się ten wątek.
Tak generalnie i w skrócie, to ja nie napisałem tutaj, żeby Was nawracać i na siłe nakłonić do zmiany zdania na temat masturbacji.
Piszę bo wiem, że kilka osób może z tego coś wynieść dla siebie i te kilka osób zrozumie, właśnie dla tych kumatych ludzi założyłem tę stronę internetową.

Jeśli do Ciebie te argumenty nie trafiają to trudno. Jeśli Tobie z tym dobrze to mi to rybka
Pozdrawiam.
Kamil
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: Giardia Lamblia »

Kamil M pisze:
randomlogin pisze:
Kamil M pisze:to jest jeden z powodów dlaczego robimy się zmęczeni i senni zaraz po",
O kur.cze (mialem nie przeklinac, ale tu zdecydowanie sie inne slowo cisnie.). Co ja pacze w ogole.
Wez napisz artykul do Malego Goscia Niedzielnego czy cos takiego, oni sie uciesza, ze w jakis pokretny sposob da sie naukowo poprzec takie podejscie. Jeszcze ci zaplaca moze.
Aż mi się nie chcę wierzyć.
Nie rozumiesz. Czytałem już różne no fap thread i szczerze mówiąc Twój artykuł był, w porównaniu z nimi, jako jedyny bzdurny. Tam nikt na siłę nie wciska pseudonaukowych wytłumaczeń pochodzących od mnichów z dalekiego wschodu. Jedyne co ich obchodzi to chicks i self-esteem".

Nie chodzi o to, że argumenty nie trafiają. Chodzi o to, że są niepoprawne. Błędne. Złe. Głupie. Nie wszystkie. Te pseudonaukowe. Dotarło.?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: DMchemik »

Ja zakładam, miałeś powód, prawdopodobnie osobisty by taką stronę założyć. I jeśli ma to komuś pomóc to ok. Tylko podawajmy naprawdę rzetelne informacje, bo Chińczycy, choć mądrzy, mogli się też mylić czasem.

W każdym razie, nadal się trzymam swojej zasady że tylko umiar potrzebny.

Kamilu, ja kiedyś czytałem angielskojęzyczny tekst z jakieś katolickiego źródła o masturbacji. Był tam taki fragment: Twierdzisz, że jesteś właścicielem swoich genitaliów, wiec masz prawo się masturbować. Masz włosy na głowie, przesuń je na brzuch, przecież jesteś ich właścicielem. Nie możesz ich przesunąć, tak samo masturbacja nie jest tym, do czego narządy rozrodcze służą.

To trochę odbiega od tego co pisałeś, ale chcę tylko pokazać jakie argumenty można znaleźć.

PS a jeśli regularnie masturbuje się zdecydowana większość (pewno podobnie jak z wyznaniem katolickim w tym kraju) chłopaków a i nawet żonatych ileś %, weźmy pod uwagę, że wiele kobiet stosuje ból głowy jako metodę antykoncepcji, to nic dziwnego że ktoś sięga po coś zastępczego.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: randomlogin »

.ale czy ja powiedzialem, ze twoje wypowiedzi podszyte sa religia? Powiedzialem tylko, ze na takim forum moze bys znalazl posluch - ale nie tutaj. Ze wszystkim co czytasz tak robisz, prawda? Wybierasz jakies slowa kluczowe, a potem zmieniasz im szyk, uzupelniasz luki tak jak chcesz - i wypisujesz poparte zrodlami glupoty jak te powyzej?
Wnioski do jakich dochodzisz sa na poziomie wczesnego sredniowiecza - wtedy nie istnialy instrumenty pozwalajace dowiesc blednosci takich tez, wiec takie prostackie tlumaczenie obserwowanych zjawisk bylo jakostam uzasadnione. Teraz po prostu sie osmieszasz. Wiec nie, argumenty faktycznie do mnie nie trafiaja. Glownie dlatego, ze zadnych sensownych tu po prostu nie widze.
Kamil M
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 03:39

[Film] Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: Kamil M »

Nie rozumiesz. Czytałem już różne no fap thread i szczerze mówiąc Twój artykuł był, w porównaniu z nimi, jako jedyny bzdurny. Tam nikt na siłę nie wciska pseudonaukowych wytłumaczeń pochodzących od mnichów z dalekiego wschodu. Jedyne co ich obchodzi to chicks i self-esteem".

Nie chodzi o to, że argumenty nie trafiają. Chodzi o to, że są niepoprawne. Błędne. Złe. Głupie. Nie wszystkie. Te pseudonaukowe. Dotarło.?
O mnichach z dalekiego wschodu wspomniałem, bo to jest ciekawy przykład, źródło z którego to pochodzi to książka tantryczna.
Oczywistym jest, że to nie jest źródło naukowe , to tylko taki mały przykład, że już w starożytności ludzie próbowali ten temat rozgryźć.
Nie rozumiem zbytnio dlaczego skupiamy się na jednym zdaniu, zamiast odnosić się do całego artykułu? Obejrzałeś ten wykład z Ted Talks?
Też uważasz, że jest pseudonaukowy?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Częsta masturbacja, a zdrowie

Post autor: randomlogin »

To jest TEDx a nie TED - czyli impreza nieoficjalna, nie przyklejajmy do tego metki bardzo dobrej zreszta marki. To po pierwsze. Po drugie - tak, metodologicznie troche kuleje. Po trzecie - co innego mowienie o braku umiaru w czyms, i skutkach jakie to niesie - a co innego proba dowodzenia, ze jest to zwiazane z traconymi ze sperma hormonami, witaminami i bogowie racza wiedziec czym jeszcze. I ze dlatego masturbacja meczy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości