biotechnologia + biologia

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

biotechnologia + biologia

Post autor: robakolak »

Witam
Obecnie jestem na pierwszym roku biotechnologii, ale bardzo długo zastawiałam się który kierunek studiów wybrać biotechnologię czy biologię.
Niestety okazało się że biotechnologia to całkiem ciekawa sprawa. Problem polega na tym że jednocześnie ciągnie mnie w stronę biologi a konkretnie owadów i roślin. I zastanawiam się co zrobić w tej sytuacji, czy warto wziąć biologię jako drugi kierunek, czy może zajmować się tym tak jak do tej pory- dla przyjemności (czyli przesiadywanie z aparatem w trawie i szukanie ciekawych książek) Ale mam wrażenie że wybierając pierwszą opcję mogłabym dowiedzieć się dużo więcej.

Ogólnie mówiąc wydaje mi się że perspektywy (nie koniecznie w Polsce) po biotechnologi są trochę lepsze niż po biologii środowiskowej, zastanawiam się tylko jak można to połączyć ponieważ to i to mnie interesuje.
Awatar użytkownika
anulkax7
Posty: 174
Rejestracja: 30 maja 2009, o 21:45

Re: biotechnologia + biologia

Post autor: anulkax7 »

Poczytaj troszkę wątków na temat biotechnologii- ja dowiedziałam się, że perspektywa pracy po tych studiach są dość mizerne. Nie wiem jednak, jak się ma sprawa z biologią- po prostu zajrzyj na kilka wątków poświęconych tym studiom i zastanów się.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: biotechnologia + biologia

Post autor: Jakusz »

tak. bo po biologii można wybierać, co nie miara (!) - wśród różnych szkół, aby nauczać.

Z całym szacunkiem dla wszystkich nauczycieli, ale nie ukrywajmy, że zarobki w tym zawodzie są niewielkie.
Awatar użytkownika
anulkax7
Posty: 174
Rejestracja: 30 maja 2009, o 21:45

Re: biotechnologia + biologia

Post autor: anulkax7 »

Fakt, zarobki nie są zbyt duże- ale warto też spojrzeć na to, jaką nauczyciel ma pracę.

Gigantyczne plusy to: wolne wakacje, ferie, przerwy świąteczne, weekendy, w szkole najczęściej nie siedzi się dłużej niż do 17. Kiedy ma się gorszy dzień, zawsze można zadać uczniom jakieś zadania, notatki. Minusy- przygotowywanie się do lekcji, nieraz brak szacunku ze strony podopiecznych.

Pewnie zarzucicie mi to, że patrzę tylko od strony ucznia. Nie jest to prawda, ponieważ sama zaprzyjaźniona nauczycielka powiedziała mi o tym wszystkim.

Dlatego sama zastanawiam się, czy nie ukierunkować moich studiów właśnie na biologię ze specjalizacją nauczycielską, bo to naprawdę nie jest ciężka praca. Na pewno sprawdzi się przy osobie, która nie chce robić dużej kariery i wolałaby skupić się na założeniu swojej rodziny.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: biotechnologia + biologia

Post autor: Biochejter »

JakubikF pisze:Z całym szacunkiem dla wszystkich nauczycieli, ale nie ukrywajmy, że zarobki w tym zawodzie są niewielkie.
Przy czym te zarobki są za etat wynoszący zaledwie 18 godzin tyg. w zawodzie nauczycielskim (standardowo w zdecydowanej większości zawodów jest 40h do wypracowania).

Są ludzie na np. na 30/18 etatu (nadal mniej niż standard) i nie wypada to jakoś szczególnie drastycznie chyba. Oprócz minusów są też plusy (chociażby ogrom wolnego), jak wszędzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości