Praktyki po II roku medycyny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Praktyki po II roku medycyny

Post autor: Khayman00 »

Mógłby ktoś mi powiedzieć jak wyglądają takie praktyki w przychodni? Pytam z czystej ciekawości i chciałbym wiedzieć czego się spodziewać
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Praktyki po II roku medycyny

Post autor: Padre Morf »

dżo papierów
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Praktyki po II roku medycyny

Post autor: Khayman00 »

Nie pocieszasz!
devitto
Posty: 38
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 11:47

Re: Praktyki po II roku medycyny

Post autor: devitto »

Zależy, jak i gdzie trafisz - moje praktyki po II roku były fantastyczne. Mierzyłem ciśnienia, robiłem EKG, badałem pacjentów (osłuchiwanie, opukiwanie etc), byłem obecny przy wywiadzie, a czasem nawet go sam przeprowadzałem -) jeździłem też na patronaże do maluchów, a w ostatnim tygodniu przeszedłem też na część D i trochę przy dzieciach się oswajałem -)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki po II roku medycyny

Post autor: Medycyna Lwów »

ja siedziałem u rodzinnego u mojej ciotki i poza uzupełnianiem wszystkich papierów, skierowań, pisaniem recept, mierzeniem RR ćwiczyłem badanie przedmiotowe głównie. generalnie lepiej robić te praktyki w ferie zimowe bo jest więcej ciekawych pacjentów osłuchowo i ogólnie było spoko, ale tak naprawdę większy sens będa te praktyki miały po 4 roku (u nas 2 tyg są po 2, 2 tyg po 4). Największą zaletą było zaznajomienie się z najczęstszymi lekami pod względem praktycznym. Można niby też siedzieć w zabiegowym, ale to trochę bez sensu jak dla mnie żeby czekać cały dzień na zrobienie 1 zastrzyka czy pobrania krwi, skoro na SORze robiło się tego dziesiątki dziennie.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Praktyki po II roku medycyny

Post autor: a_niap »

A jak to wygląda na SOR-ze po drugim roku? Bo raczej wiedzy sie duzej nie ma, doświadczenia tym bardziej wiec co wlasciwie mozna robić? Duzo sie róznią te pratyki od pielegniarskich na pierwszym ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki po II roku medycyny

Post autor: Medycyna Lwów »

bardzo fajne praktyki - ja przynajmniej takie miałem robi się setki zastrzyków, EKG, RR, pobrań krwi, wenflonów, cewników do pęcherza itp. Mi nawet raz pozwolili pobrać gazometrię z t.promieniowej (nawet się udało . Generalnie dużo zależy od tego na kogo się trafi - SOR na którym robiłem miał świetnych młodych ratowników, którzy pokazywali i potem wszystko pozwalniali robić. Warto sobie te praktyki porządnie odbyć, bo potem już okazji nauczyć się tych podstwowych rzeczy nie będzie, a wstyd żeby tego nie umieć.

Co do doświadczenia to po pierwszym roku podstawowe czynności pielegniarskie umieć powinnaś, po 2 można je udoskonalić i nauczyć się nowych.
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Praktyki po II roku medycyny

Post autor: wilma »

Czy opiekunem praktyk musi być lekarz medycyny rodzinnej, czy po prostu jakikolwiek lekarz w przychodni? bo w tej, w której ja robię jest milion internistów, drugi milion pediatrów, a chyba tylko jeden rodzinny, którego jeszcze na oczy nie widziałam. a przecież tak naprawdę wszyscy oni w takiej przychodni robią to samo.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki po II roku medycyny

Post autor: Medycyna Lwów »

u nas przynajmniej praktyki zalicza zawsze kierownik/ordynator danej placówki (tu kierownik przychodni) wiec tak naprawdę nieważne czy będziesz siedzieć u internisty pediatry czy lekarza rodzinnego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości