Biedronki-nietypowe pytanie;)

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Biedronki-nietypowe pytanie;)

Post autor: kociara1993 »

Mam pytanie-gdzie można kupić biedronki)?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Biedronki-nietypowe pytanie;)

Post autor: WojtekB »

kociara1993 pisze:Mam pytanie-gdzie można kupić biedronki)?
Jak to gdzie - w Biedronce

A tak poważnie: w jakim celu potrzebne Ci są te biedronki.

Nie wiem czy w Polsce jest taka możliwość, ale w krajach Zachodniej Europy sprzedawane są larwy - jako ekologiczna metoda zwalczania szkodników w ogródkach. Jeżeli już szukać to warto zacząć od sklepów ogrodniczych, które oferują różne ekologiczne (czyt. naturalne) sposoby zwalczania szkodników.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Biedronki-nietypowe pytanie;)

Post autor: kociara1993 »

no właśnie w celu zwalczenia szkodników
a może można złapać kilka i rozmnożyć? tylko jak .?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Biedronki-nietypowe pytanie;)

Post autor: WojtekB »

kociara1993 pisze:no właśnie w celu zwalczenia szkodników
a może można złapać kilka i rozmnożyć? tylko jak .?
Widziałem kiedyś francuski czy brytyjski program o ekologicznym ogrodnictwie m.in. o tym jak właściciel walczył z mszycami wypuszczając na jabłoń z pudełka larwy biedronki. Nie mam pojęcia czy w Polsce takie biedronki w sprzedaży są (spytałem się dzisiaj mojej pani kierownik, która w branży ogrodniczej jest już 10 lat i powiedziała, że pierwszy raz słyszy o takim czymś ).

O hodowli biedronek możesz poczytać w internecie - wczoraj po wpisaniu w Google hasła hodowla biedronek wyskoczyło dość sporo stron o hodowaniu biedronek (głównie siedmiokropek) i głównym problemem przy hodowli larw siedmiokropek jest dostarczenie właściwego pokarmu.
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Biedronki-nietypowe pytanie;)

Post autor: Wodnik07 »

Tak. Biedronka jednak to nie pajączek, że atakuje wszystko co się rusza.
No i ciężko byłoby zimą o pokarm - chyba, że zastoswałoby się zimowanie.
W każdym razie też kiedyś o takim pomyśle myślałem, ale jakoś nie próbowałem zrealizować. W każdym razie jakby ktoś coś eksperymentował to niech się pochwali - chętnie zerkne co i jak )
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Biedronki-nietypowe pytanie;)

Post autor: WojtekB »

Wodnik07 pisze:Tak. Biedronka jednak to nie pajączek, że atakuje wszystko co się rusza.
No i ciężko byłoby zimą o pokarm - chyba, że zastosowałoby się zimowanie.
Przeglądając strony w internecie natknąłem się na informację, że ktoś poświęcił swoje rośliny doniczkowe (wpuszczając na nie mszyce), by dokarmiać biedronki
kolejka
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2012, o 10:07

Re: Biedronki-nietypowe pytanie;)

Post autor: kolejka »

Jak chcesz to ja mogę sprzedać Ci biedronki. Gwarantuję, że w ciągu tygodnia pozbędziesz się problemu mszyc i to w naturalny sposób
[at].onet.pl
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Biedronki-nietypowe pytanie;)

Post autor: Trzyszcz »

Ale kotleta odgrzałeś
Ja nie widzę większego sensu w kupowaniu-samemu można sobie pozbierać w dużej ilości w krótkim czasie.
kolejka
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2012, o 10:07

Re: Biedronki-nietypowe pytanie;)

Post autor: kolejka »

Kotlet, nie kotlet. najpierw miałem plagę mszyc, a teraz mam plagę biedronek hehe
Pozbierać, pewnie że można, jednak trzeba mieć czas, a też nie zawsze jest gdzie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości