Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
CW
Posty: 15
Rejestracja: 5 lip 2009, o 13:40

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: CW »

ja się wybieram D
zobaczymy co i jak, mam nadzieję, że matma mnie nie zabije D
Tii
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2010, o 23:54

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Tii »

CW pisze:ja się wybieram D
zobaczymy co i jak, mam nadzieję, że matma mnie nie zabije D
A gdzie sie wybierasz?) ja narazie dostalam sie na politechnike krakowska)
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Fasberg »

Jeśli chodzi o inżynierię biomedyczną, to mogę się po trochu wypowiedzieć co do AGH-u. Studiowałem tam niecały rok, później zdecydowałem, że jednak wolę lepiej mature poprawić.

Sprawa wygląda tak, 3,5 lata inżynierki, później 2 lata magistra gdzie wybierasz specjalności, począwszy od nanotechnologii medycznej a skończywszy na biomateriałach. (specjalizacji jest bodajże 4)
Jeśli nie masz zapału do nauk technicznych, nie idź na ten kierunek. Mimo, że w nazwie jest biomedyczna to kierunek techniczny. Duży nacisk kładzie się na matematyke (Na pierwszym roku dr powiedział nam, że przerobimy więcej matmy przez ten rok niż do tej pory począwszy od podstawówki a skończywszy na szkole średniej). Z początku proste sprawy są, macierze, zbiory liczb zespolonych, przyjemna rzecz:-) Później jest coraz trudniej (całki, pochodne) ale i to da sie nauczyc:-)
Fizyka to drugi ważny przedmiot, który się będzie ciągnął przez całe studia. (I rok fizyka, II rok biofizyka i laboratoria z fizyki, III rok fizyka medyczna) Dodatkowo pokrewne z fizyką elektronika i elektrotechnika. Ja lubię fizykę, więc zajęcia były na aghu rewelacyjne. Dużo doświadczeń, ciekawe tematy, zadania typowe do rozkminiania.
Specjalistyczne przedmioty na pierwszym roku to propedeutyka nauk medycznych (prowadzona na luzie, nawet zeszytu nie trzeba. Ogólnie wyglada tak, ze wchodzi lekarz, opowiada tam ogólnie o stosunkach pacjent-lekarz, badaniach lekarskich itp itd. Powiedział, ze na choroby czasu tracił nie będzie, bo od razu wszystkie znajdziemy u siebie xD), biocybernetyka (Nie wiem czy tylko mi, ale na każdych wykładach z trudem utrzymywałem przytomność i starałem się nie zasnąć. Zresztą z technologi informacyjnej takze, mimo ze te przedmioty były prowadzone, przez znanego naukowca z tych dziedzin.), kolejna to biologia (Elegancki przedmiot, wykładany na UJcie. Jeszcze lepsze laboratoria z biologii, na której przy genetyce hoduje się muszki owocówki, praca z mikroskopem, lupą, myszki, preparuje się larwy by wydzielić z nich chromosomy. Niestety trwa tylko pół roku.) no i na koniec chemia, która tutaj jest trudna szczególnie część obliczeniowa jest bardzo zaawansowana, za to laboratoria, gdy umie się logicznie myśleć lecą szybko i sprawnie, analizy kationów, anionów, miareczkowania itp. Sprzęt dosyć fajny, laboratoria dobre)

Pracę po tym znajdziesz zawsze, na immatrykulacji był zarówno kardiochirurg, który pracował z prof. Religą jak i dyrektor szpitala krakowskiego i jeden i drugi mówił o potrzebach i takie tam. Z tego wynikało, ze pracę znajdziesz i w szpitalu i w jakichś firmach produkujących urządzenia medyczne, ale jak to z tym dokładnie jest, musisz sie spytac rocznika, który właśnie w tym roku skończył inz. biomed.


Ja sam jestem typowo probiologiczny znacznie mniej protechniczny:P Jeśli miał bym żyłkę do techniki i wiedział, że w przyszłości będę sam z siebie podążał razem z techniką by nie zostać w tyle, to bym z chęcią to studiował. Jednak jeśli nie interesuje się człowiek techniką to lepiej przestawić się na coś innego. Chyba, że ma się odpowiednie zacięcie.
Sie rozpisałem, ale jak interesuje, to to strawiszP
Tii
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2010, o 23:54

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Tii »

Uu mnie tam troche postraszyłes, szczególnie matmą, ponieważ jestem po podstawowej i nic wiecej oprocz potrzebnego do matury minimum nie jest mi jeszcze znane. tak czy siak mam nadzieje ze podołam dzieki za bardzo przydatne info)
Awatar użytkownika
CW
Posty: 15
Rejestracja: 5 lip 2009, o 13:40

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: CW »

Tii pisze:
CW pisze:ja się wybieram D
zobaczymy co i jak, mam nadzieję, że matma mnie nie zabije D
A gdzie sie wybierasz?) ja narazie dostalam sie na politechnike krakowska)
no czekam na AGH, a tak to jestem już na politechnice śląskiej D
może nie darzę matematyki wielką miłością, ale dam radę no matter wht
Tii
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2010, o 23:54

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Tii »

CW pisze:
Tii pisze:
CW pisze:ja się wybieram D
zobaczymy co i jak, mam nadzieję, że matma mnie nie zabije D
A gdzie sie wybierasz?) ja narazie dostalam sie na politechnike krakowska)
no czekam na AGH, a tak to jestem już na politechnice śląskiej D
może nie darzę matematyki wielką miłością, ale dam radę no matter wht
Ja tez dostalam sie na Politechnike Śląską, ale wole isc do Krakowa) na AGH tez złożyłam, ale watpie czy mi starczy no nic moze sie spotkamy
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Fasberg »

Idźcie na AGH jeśli tylko macie taką możliwość. Firmy sobie cenią inżynierów i magistrów szczególnie z tej uczelni. Wiem, bo kuzyn akurat pracuje w jednej z krakowskich firm, jeździ też czasem prowadzić wykłady, i mówił że jak tylko widzi dyplom ukończenia z AGHu od razu inaczej patrzy na kandydata do pracy. Ponoć nie ma z nimi problemu, są dobrze wykształceni itp itd.

I nie ma czego się baać-) Na roku była jedna dziewczyna, która przyszła do nas z klasy o profilu humanistycznym i podołała.
Na jednym wykładzie są omawiane wszystkie podstawowe funkcje (wykładnicze, potęgowe, trygonometryczne, stałe, logarytmiczn, cyklometryczne). Więc jeśli nie znacie ich za dobrze, to myślę, ze jak to sobie szybko powtórzycie to nie będzie tak źle. Ja akurat trafiłem na bardzo wesołego wykładowcę, prostudencki, świetnie wykładał także wszystko szło zrozumieć. Szczęście, bo ćwiczenia z nim też miałem:-)

CW, to zacznij ją darzyć
Tii
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2010, o 23:54

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Tii »

Adrian tak sie sklada, ze jestem po humanie wiec brdzo mnie tym pocieszyłeś baardzo chciałabym AGH, ale mam pytanko czy masz moze jakieś informacje na temat inzynierii biomed. na PK? Bo strasznie dużo ludzi nadaje na tą uczelnie. a nad matmą juz na dniach pewnie siąde skoro tak)
Awatar użytkownika
chlorella
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2007, o 21:50

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: chlorella »

Zalogował się już ktoś i wie jakie są progi?
Awatar użytkownika
CW
Posty: 15
Rejestracja: 5 lip 2009, o 13:40

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: CW »

najbardziej to chciałabym politechnike Gdańską, ale jestem niestety kilka miejsc po kreską - kto wie, może część z zakwalifikowanych to kandydaci na medycyne?

jakie były progi na PK? - nawet nie składałam ale warto wiedzieć ^^
Awatar użytkownika
CW
Posty: 15
Rejestracja: 5 lip 2009, o 13:40

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: CW »

chlorella pisze:Zalogował się już ktoś i wie jakie są progi?
na AGH się zalogować to chyba tylko z serweru NASA.
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Fasberg »

Tii, niestety nie mam żadnych informacji o kierunku na tamtej uczelni:P Jedyne co wiem, to mają lepszą stołówkę A ile masz pkt-ów na biomed na agh?
Tii
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2010, o 23:54

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Tii »

Ja mialam 774 i sie nie zakwalifikowalam, niestety progów nie mogłam sie doszukac A Wam jak poszlo? A na PK mialam 154 i sie zakwalifikowalam, nie wiem na ktorym miejscu i jakie były progi niestety bo nic nie pisze na ten temat jeszcze, dlatego pisze Wam moje wyniki d
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości