Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
chlorella
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2007, o 21:50

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: chlorella »

Ja miałam 948 i się dostałam, koleżanka 865 i też.
Awatar użytkownika
raxa
Posty: 58
Rejestracja: 22 lip 2008, o 21:26

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: raxa »

ja w tym roku zasilę grono studentów politechniki lubelskiej
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: zetsu »

Na Uniwersytecie Zielonogórskim jest prowadzony drugi nabór z powodu wolnych miejsc. Tam się dostają praktycznie wszyscy więc jak komuś bardzo zależy a się nie dostał gdzie chciał to zapraszam
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Fasberg »

No to ja gratuluję wszystkim przyszłym inżynierom klinicznym:-) I trzymam kciuki za tych, którzy jeszcze czekają na drugi nabór-)
Awatar użytkownika
taffer
Posty: 240
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 21:16

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: taffer »

To mówicie że można dać radę będąc póki co na podstawowej matematyce? I nie chodzi o to, że jestem tępy z matmy, po prostu nie miałem potrzeby jakoś szczególnie jej zgłębiać. To co mówią wykładowcy + wkład pracy własnej wystarczy? Materiał jest tłumaczony stosunkowo od początku czy może bez znajomości rozszerzonych treści z liceum nie ma co liczyć na zrozumienie czegokolwiek?

Co prawda nie idę na inżynierię ale na fizykę medyczną, ale kwestia pozostaje ta sama, pierwszy rok to sama matematyka i fizyka.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: zetsu »

Tak naprawdę to nawet na nie wiele na studiach przydaje się rozszerzona matma bo i tak zaczyna się wałkować od razu liczby zespolone, macierze, pochodne i całki. Trzeba sporo siedzieć nad matmą żeby to ogarnąć a na fizyce jest jej o wiele więcej niż na inżynierii. Ale jeżeli sie przysiądziesz to sobie na pewno poradzisz.
Z resztą przy np. całkach funkcji zespolonych to nawet nikt u nas nie wgłębiał sie co to dokładnie jest, tylko leciały ściągi i pamięciówka.
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Fasberg »

taffer, na fizie masz troche wiecej matmy. I jak idziesz na taki kierunek to całki i pochodne musisz umieć na bank. I to nie do matematyki, tylko do fizyki. Na matmie bedziecie sie uczyc całek i pochodnych ale dopiero gdzieś później w połowie roku albo jakoś tak (zalezy jeszcze jaka uczelnia, ale zwykle tak jest) zaś na pierwszym wykladzie z fizy wykładowca jedzie równo z całkami mało tego, każe Ci to jeszcze rozumieć!
OneTwoThree
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2010, o 18:05

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: OneTwoThree »

taffer, na fizyce medycznej na AGH są bodaj 4 semestry majcy i 4 semestry fizyki, u nas na biomedzie po 2 semestry, także czuc różnicę
ja też miałam w lo matematykę podstawową, co prawda coś niecoś tam robiłam z rozszerzenia (ale niewiele) i spokojnie dałam radę. Po prostu trzeba byc w miarę systematycznym. Tak jak napisałeś, to co mówią wykładowcy plus wkład własny i majca będzie zdana!
Jeśli chodzi o materiał, to tak naprawdę jest trochę inny niż rozrzeszenie z liceum, tak bynajmniej twierdzili moi znajomi po mat-fizach. Chyba powtórzyły im się tylko wiadomości o funkcjach i ich granicach.
A, i na AGH jest organizowany taki kurs wyrównawczy pod nazwą Fabryka Inżynierów . Ja chadzałam na majcę i fizykę. Fizyki nie polecam, ale jeśli jesteście po poziomie podstawowym z matematyki, zainteresujcie się tym kursem. Mnie i moim znajomym dał on naprawdę dużo!
Awatar użytkownika
taffer
Posty: 240
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 21:16

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: taffer »

Na UW też są kursy z matematyki i fizyki i z pewnością się wybieram, a co do 4 semestrów fizyki. zawsze można pomyśleć, że będzie spokojniej i dokładniej tłumaczona
justamade
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2010, o 17:08

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: justamade »

Ale oczywiscie wracając do rankingu uczelni to stawiam na politechnike wrocławską Przyszłosc zapewniona
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: zetsu »

Moim zdaniem najlepsza uczelnia bedaca zarazem prekursorem inzynierii biomedycznej w polsce jest Akademia Gorniczo-Hutniacza. Tam tez mamy najwiecej specjalnosci do wybou. Oprocz tej uczelni liczaca jest PWr, PW.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: pyati »

Będzie ktoś może studiował IB na UTP w Bydgoszczy? Od października będę studiowała biologię na UMK, ale chyba na 2 roku dobiorę sobie jakiś drugi kierunek zaocznie, chciałam na UTP bo wiem z pewnych źródeł, że nie jest aż tak ciężko a ja chcę po prostu czymś tą moją biologię uzupełnić. Na razie na utp nie ma zaocznej IB, więc chyba wybiore Inżynierie Materiałową, studiuje ktoś? Jak myślicie, który kierunek lepszy? Wolałabym jednak chyba IB ale dziennych 2 kierunków raczej nie dam rady, tym bardziej, że musiałabym się przemieszczać z Torunia do Bydgoszczy.
Awatar użytkownika
Inez89
Posty: 20
Rejestracja: 28 lis 2008, o 17:14

Re: Inżynieria Biomedyczna - ranking uczelni

Post autor: Inez89 »

Skończyłam 1 rok IBM na PG.Osobiście uważam ,że AGH jest najlepszym miejscem do studiowania tego kierunku, potem .hmm jak dla mnie PWr i .moja PG.Do do PW- wiem ,że to bardzo dobra uczelnia aczkolwiek niekoniecznie pod względem studiowana inżynierii biomedycznej.Perspektywy po jej ukończeniu z dużej mierze są duże bo to uczelnia w stolicy-ale to tylko taka moja osobista opinia- nie studiowałam tam wiec mogę się mylić.Co do PG- jakby ktoś miał pytania-można pisać.Postaram się odpowiedzieć.pozdrawiam wszystkich studentów IBM
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości