Weta wroclaw wyklady:)

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
pannadrops
Posty: 8
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 16:48

Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: pannadrops »

Witam:)obecnie jestem na innym kierunku studiow ale wybieram sie na wete do wroclawia i mam pytanie:ktore wyklady sa obowiazkowe a ,ktore nie?Ktore mozna spokojnie omijac a ,na ktorych warto bycWidzialam obecny plan zajec wety i ciekawa jestem jak to wyglada z tymi wykladami:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: Tahtimittari »

w 1 sem nic nie jest obowiązkowe, ja nie chodziłam na nic
w 2 sem jest obowiązkowa historia weterynarii, ja chodzę jeszcze na biologię i biochemię, bo uważam, że warto
Kawazmlekiem

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: Kawazmlekiem »

Tahtimittari pisze:w 1 sem nic nie jest obowiązkowe, ja nie chodziłam na nic
w 2 sem jest obowiązkowa historia weterynarii, ja chodzę jeszcze na biologię i biochemię, bo uważam, że warto

A jak z frekwencją gdy nie sprawdzają obecności?
Aleeee Wam zazdroszczę, u nas (UWM) sprawdzają obecność w pierwszym semestrze prawie na wszystkich, na drugim na połowie, w środę mamy wykłady od 7:45 do 19:30 - masakra.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: Tahtimittari »

Różnie jest z tym.
Na histo chodzi z 10-15 osób bo wykłady na rano, a prowadzący czyta slajdy.
Na anatomię sporo osób chodzi, ja tego znieść nie umiem bo prowadzący ciągle tylko się chwali jaki to on nie jest genialny blablabla i jak o nie jest cudnie na zachodzie.
Na humanach mało osób.
Na biochemii też niewiele, bo pora podła, ale ja chodzę bo mi sporo dają.
Na bioli też niewiele, bo w piątek, ja chodzę bo ona potem z tego pyta na ćwiczeniach, a poza tym są ciekawe i mam po nich ćwiczenia z ochrony środowiska.
Na agro, która jest zamiennie z biolą to mniej osób jest, bo głównie moja grupa, która ma po tym wykładzie jeszcze ćwiczenia. A ja wtedy lubię na spacer iść,czy coś

Tak myślę w 1 semestrze to była chemia, nie wiem ile osób chodziło. Ja byłam 2x. No i biofizyka, na beznadziejną godzinę, bo 7:25 (chyba?). Ja mimo list obecności co jakiś nie byłam w stanie na to chodzić.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: talagia »

U nas na niczym nie sprawdzali obecnosci w 1 semestrze, a w 2 sprawdzana jest obecnosc na hodowli egzotykow i jest to po prostu forma zaliczenia przedmiotu. Ja jednak wole spac dluzej niz siedziec na wykladach
Kawazmlekiem

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: Kawazmlekiem »

talagia, a gdzie studiujesz?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: Korczaszko »

hodowla egzotyków? co togt

we wro sprawdzają listy ale tak na prawde nie ma zadnych konsekwencji co najwyzej sa szansy na jakies plusy z powodu bycia na nich
na pierwszym roku cos takiego nie mial miejsca, na 3 semestrze niby obecnosci na chowie cos mialy dac, ale nie zauwazylam co obecnosci z wirusow byly obowiazkowe jesli ktos chcial przedtermin (do tego min. 4 z cwiczen, ale to najciekawsze wyklasy jak do tej pory ), to samo ma byc na bakteriach, obecnosci na fizjologii maja dac mozliwosc pisania obu pierwszych terminow (ludzie bez obecnosci musza sie wpisac na jeden z mozliwych terminow jeden na poczatku a drugi na koncu czerwca), obecnosci na patofizjo zwalniaja z kola zaliczeniowego w tym semestrze
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: talagia »

Kawazmlekiem pisze:talagia, a gdzie studiujesz?
W Warszawie


Korczaszko, no Podstawy chowu egzotycznego nie macie takiego przedmiotu? Choroby żółwi, węży, jaszczurek, rybek, żab, jak sie to hoduje, jakie warunki, czy to agresywne, czy sympatyczne, filmy jak te stwory poluja na myszki, albo atakuja ludzi, jak chwytac i przenosic itp.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: Korczaszko »

nie /
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: keyraa »

ja właśnie najbardziej lubię anatomię i sposób w jaki jest wykładana, profesor N.Pospieszny mówi ciekawe rzeczy generalnie to świetny człowiek z charyzmą i miło się go słucha czego niestety nie można powiedziec o innych wykładowcach

no i fajnie wiedziec że na zachodzie jest tak cudownie, zawód lekarza weterynarii to najfajniejszy zawd na świecie, i o tym że spotyka absolwentów pracujących w różnych zakątkach świata itp. nie wiem na ile to jest prawdą

nie wiem jak z biologią i biochemią bo jeszcze nie byłam na żadnym wykładzie heh. wiem że warto ale trudno mi się zmusic wstawac w piątek o 6 rano

w tym semestrze tak się złożyło, że byłam tylko na kilku wykładach z historii weterynarii
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: Korczaszko »

heh ja też lubiłam Pospiecha - co wazne jego wyklady sa idealne pod egzamin choc w tym roku nie jestem w stanie zmusic sie do wstania na wyklad z topow /
no i fajnie wiedziec że na zachodzie jest tak cudownie, zawód lekarza weterynarii to najfajniejszy zawd na świecie, i o tym że spotyka absolwentów pracujących w różnych zakątkach świata itp. nie wiem na ile to jest prawdą
czasem jak go tak sluchalam to mialam wrazenie, ze jeszcze troche to otworze lodówkę a tam Norb
Awatar użytkownika
pozzia
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2010, o 19:19

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: pozzia »

ej to po co na studiach są wykłady? jesli na nie nie chodzicie?

a wlasnie, zawsze chcialam wiedziec, jak sprawdzają stan wiedzy na studiach?
sprawdzianiki i kartkoweczki mam rozumiec, przechodza do lamusa :d

wiec z czego sie uczycie i jak to sprawdzaja? poza sesją?

sa jakies ustne egzaminy?
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Weta wroclaw wyklady:)

Post autor: Tahtimittari »

Niektóre są po to,żeby czas zapchać i żeby nadgorliwi ludzie się nie nudzili:P
Ja chodzę na te wykłady, które dają mi jakąś wiedzę i coś wnoszą

Sprawdzanie wiedzy to wiadomo - egzaminy. Jak sprawdziany to na studiach są kolokwia. Tak 2/3 w semestrze. Czasem jest zamiast egzaminu kolokwium zaliczeniowe. A czasem prowadzący wystawia ocenę na podstawie kół i wejściówek.
Wejściówki, to coś jak kartkówki. Np z histologii piszemy je na każdych zajęciach na wejście, z materiału, który będzie obowiązywał na nich.
Niektórzy prowadzący odpytują po kilka osób na zajęciach (np biologia) lub każą pisać wybranej grupie osób o danym ćwiczeniu (biofizyka bleeeeeeee). I co najważniejsze - wejściówki są z materiału nie tego który by, tylko tego, który jest na danych ćwiczeniach więc trzeba na nie się przygotowywać.

Uczymy się ze swoich (lub czyichś skserowanych:P) notatek z ćwiczeń/wykładów - zależy od przedmiotu. Na ćwiczenia niektóre obowiązują skrypty, są w nich opisy ćwiczeń, które będziemy robić. no i książki, dużo książek. Tutaj bez wizyt w bibliotece ani rusz (chyba, że ktoś ma kasy pod sufit i wszystko kupuje/kseruje - są tacy).

Ustnych na 1 roku nie ma (chyba, że się czegoś nie zda i ma się poprawkę, np z biofizyki (błeee) 3 termin był ustny.
Ale są ustne kolokwia z anatomii. Niektóre grupy teraz mają już pisemną teorię, ale my mamy ustną i jest zuooo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości