rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

rekrutacja

Post autor: Karolajn18 »

Hej
Piszę za rok maturę i chciałabym dostać się na medycynę we Wrocławiu. Na pewno piszę z biologii i chemii rozszerzoną, nie wiem tylko co z fizyką. Od pierwszej klasy przygotowuję się do rozszerzonej i taką wolałabym pisać. We Wrocku biorą pod uwagę podstawową i nie wiem czy jak będę zdawać rozszerzoną to mi to uznają czy może policzą lepiej? Jak ktoś wie to niech napisze.
A gdzie wy chcecie iść na studia?
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: rekrutacja

Post autor: Charlize91 »

z tymi wymaganiami jest co roku inaczej, więc musisz poczekać
itsdd
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2010, o 14:04

Re: rekrutacja

Post autor: itsdd »

jesli bedzie tak jak w tym roku, to uznaja Ci rozszerzona, ale nie policza w zaden sposob lepiej niz podstawowej
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: rekrutacja

Post autor: foxy_ »

Są już warunki rekrutacji na rok 2011/2012 i obawiam się, że niestety nic się nie zmieniło w stosunku do ubiegłego roku. A szkoda, fizyka powinna być rozszerzona, nie podstawowa.
ratopher
Posty: 28
Rejestracja: 22 sie 2010, o 11:44

Re: rekrutacja

Post autor: ratopher »

Witam. W nadchodzącym roku szkolnym zdaję maturkę i też wybieram się na AM do Wrocka. W sumie przez 2 lata przygotowywałem się do rozszerzonej fizyki, ale szczerze wolałbym zdawać podstawę,. I mam pytanie tak dla upewnienia - podstawowa fizyka zostanie mi policzona tak samo jak podstawowa tak Wiem, że tak jest np w Warszawie (gdzie de fakto studiuje mój brat, więc będę to miasto też poważnie rozważał), ale ciągnie mnie do Wrocka
netke
Posty: 181
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:53

Re: rekrutacja

Post autor: netke »

za ten sam wynik podstawy i rozszerzenia jest tyle samo pkt . więc nie opłaca się zdawać teoretycznie trudniejszego rozszerzenia, mając do wyboru podstawę.
panikostka
Posty: 31
Rejestracja: 21 sie 2010, o 11:13

Re: rekrutacja

Post autor: panikostka »

To wszystko zalezy jak sie czujesz na silach- jak bedziesz zdawal rozszerzenie to najprawdopodobniej dostaniesz sie do Łodzi bo tam licza rozszerzenie x2. Ale do Wrocławia czy Warszawy to podstawa, bo przelicznik rozszerzenie- podstawa nic Ci nie pomoże.
Anielica
Posty: 7
Rejestracja: 4 sie 2010, o 14:47

Re: rekrutacja

Post autor: Anielica »

we wro nie ma przelicznika
ratopher
Posty: 28
Rejestracja: 22 sie 2010, o 11:44

Re: rekrutacja

Post autor: ratopher »

Dzięki, teraz mogę już się spokojnie do podstawy przygotowywać . A startował będę chyba do Lublina (najbliżej ), Wawy (z ww. względów) i do Wrocka. I do tego ostatniego bym chciał się ostatecznie wybrać. Ale czas pokaże.
panikostka
Posty: 31
Rejestracja: 21 sie 2010, o 11:13

Re: rekrutacja

Post autor: panikostka »

Jak sie przygotowywales do rozszerzenia to Ci napewno dobrze pojdzie, bo ja sie w drugiej klasie szykowalam na rozszerzenie, dopiero od 3 wzielam podstawe i w sumie jestem b. zadowolona z fizyki
susla
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2010, o 22:28

Re: rekrutacja

Post autor: susla »

no tak, podstawe wg mnie łatwiej jest napisać na wyższy wynik = większe szanse we Wrocławiu ale zależy co kto woli, bo są osoby co lepiej by napisały rozszerzenie od podstawy no i dużo zależy od matury, bo na podstawie też mogą dowalić coś ciężkiego a z rozszerzenia dać coś lepszego
Awatar użytkownika
iza713
Posty: 78
Rejestracja: 28 mar 2008, o 18:27

Re: rekrutacja

Post autor: iza713 »

miałam ten sam problem w tamtym rok, ale teraz mogę powiedzieć ze podstawa jest łatwiejsza, przynajmniej tak bylo w tym roku. Zadania są schematyczne, wiekszość to podstawienie do 2 może 3 wzorów, nie ma bryły sztywnej i prądu zmiennego które moim zdaniem są trudnymi działami. Niby na podstawie jest więcej teorii ale nie jest ona trudna, a w tym roku nawet na rozszerzonym była teoria. Jeżeli ktoś chce iść do Wrocławia albo Warszawy lepiej wybrać podstawe i przyłożyć się do biologii i chemii niż siedzieć nad zadaniami z fizyki rozszerzonej:) no chyba że jakoś świetnie Ci idzie ta fizyka i zadania Ci nie sprawiają problemów, to wtedy logiczne że rozszerzona:)
ratopher
Posty: 28
Rejestracja: 22 sie 2010, o 11:44

Re: rekrutacja

Post autor: ratopher »

Zadania idą mi dobrze, tylko że najgorzej jest chyba z ogarnięciem tego wszystkiego, bo poziom rozszerzony to mix różnych działow w jednym zadaniu. Zwłaszcza, że w szkole moja nauczycielka od fizyki umie mniej niż ja (!), więc do tej pory chodziłem na korki. ale raz na tydzień 1,5h na fizyke rozszerzoną to mało. Do tej pory sam musiałem sporo nadrobić, a obawiam się że w klasie maturalnej po prostu nie będzie na to czasu.
iza713 - jak ty szłaś na studia to jai był próg podczas pierwszej kwalifikacji we Wrocku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości