Mądrzy ludzie pomóżcie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Ewunia91
Posty: 4
Rejestracja: 3 maja 2010, o 15:13

Mądrzy ludzie pomóżcie

Post autor: Ewunia91 »

Hej. mam do Was ogromna prośbę. w tym roku (za tydzień) zdaje maturę rozszerzona z biologii. W ostatnim momencie wykreśliłam na podaniu chemie, bałam się ze sobie nie poradzę, i teraz żałuje, ale czasu nie cofnę. Za rok będę raz jeszcze podchodzić do matury, z chemii rozszerzonej, i biologi rozszerzonej (jeżeli nie będę zadowolona z wyników) , moim marzeniem jest weterynaria lub medycyna (bardzo lubie biologie , chemie mniej ale nie sprawia mi trudności (mialam w lo Poziom Podstawowy), a dodam jeszcze ze jestem na rozszerzanej biologi w lo, i rozszerzonej geografii (taki glupi kierunek /)) i już precyzuje moja prośbę znacie jakiś fajny kierunek studiów, ktory jest ciekawy, a nauczyłabym sie tam chemii i podszkoliła biologie nie chce stracić roku.
myslalam o np. biologi nauczycielskiej, wiem ze tam jest biologia i chemia ale nie mam pojecie czy z materiałem przygotowują do matury i czy faktycznie warto tam isc.
miejsce w Polsce nie gra roli
prosze o pomoc
Awatar użytkownika
catherine88
Posty: 100
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 15:23

Re: Mądrzy ludzie pomóżcie

Post autor: catherine88 »

Mogę Ci powiedzieć tylko odnośnie biologii bo ją studiuję. Jeśli myślisz o przygotowaniu się do matury za rok to nie radzę iść na studia biologiczne. Na 1szym roku są bardzo ogólne przedmioty typu - filozofia przyrody,zoologia,botanika. Więc aby z biologii się przygotować potrzeba 3 lat chyba lepiej zostać w domu i uczyć sie tylko do matury jeśli Ci bardzo zależy .
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Mądrzy ludzie pomóżcie

Post autor: paramecium »

Mozesz isc na biologie, studiowac i odrobine czasu poswiecac przygotowaniom do matury Matura nie jest taka straszna jak ja opisuja i w krotkim czasie mozna materiał do niej zrealizowac z obu tych przedmiotów. Ja sam jestem w troche zblizonej sytuacji i w tym roku własnie chce dostac sie na biologie. Uwazam, ze to jest dobry plan.
Ewunia91
Posty: 4
Rejestracja: 3 maja 2010, o 15:13

Re: Mądrzy ludzie pomóżcie

Post autor: Ewunia91 »

no wlasnie sama juz nie wiem/ z jednej strony sama strikte biologia nie usmiecha mi sie na studiach, tzn poprostu nie myslalam o takim wyjsciu, ale z drugiej strony moze to nie taki zly pomysl. ale nie znacie jeszcze jakichs ciekawych kierunkow na ktore moglabym pojsc?
PS. a wogole na studich mozna chodzic na takie dodatkowe zajecia jak w LO, jakies kolka zainteresowań, dodatkowe lekcje"
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Mądrzy ludzie pomóżcie

Post autor: paramecium »

Nie jestem w temacie kółek obeznany, ale z tego co się dowiedziałem na studiach funkcjonują kółka zainteresowac. Nie jestem pewien - niech sie wypowiedza znawcy
Awatar użytkownika
catherine88
Posty: 100
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 15:23

Re: Mądrzy ludzie pomóżcie

Post autor: catherine88 »

raczej to się nazywa sekcja naukowa u nas na UP są różne np. sekcja zoologów, ornitologów, są sekcje np. endokrynologiczna i takie tam-bardziej specjalizujące się w określonej dziedzinie.
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: Mądrzy ludzie pomóżcie

Post autor: Prins »

Widzę Ewo że poszłaś krok w krok tym samym śladem co ja rok temu ]. Też wykreśliłem wtedy chemię w ostatniej chwili i muszę ją zdawać w tym roku. Chociaż teraz wiem że i tak bym jej wtedy nie napisał w zadowalającym stopniu, więc musiałbym ją poprawiać w tym roku.

Jak się tym razem coś nie uda, to też przez myśl mi chodzi biologia nauczycielska. Slyszałem że studia są bardzo rozczłonkowane (dużo przedmiotów, nie do końca się nakładających - na pierwszym roku matma, fizyka.) no i do matury da się powtórzyć tam chemię bo ponąć pierwszy rok to powtórka z wiedzy maturalnejale niech sie wypowiedzą studenci

Jedyne co ci odradzam to STUDIUM a więc szkoła policealna. Nic przez rok czy dwa zbytnio nie zyskasz, napsujesz sobie nerwów i mózg wyjdzie ci z wprawy, bo uczyć się będziesz prawie wcale.

Możesz zaryzykować z biologią.wielu ludzi tak zrobiło, jedni żałują a drudzy się cieszą, bo okazało się że odnaleźli się właśnie tam a nie na medycynie i widać tak miało być.
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Mądrzy ludzie pomóżcie

Post autor: Tuś. »

A może prościej zostać w domu i umówić się z nauczycielami, że będziesz przychodzić na lekcje biologii i chemii jako wolny słuchacz? Jeśli masz fajnych nauczycieli to na pewno pójdą ci na rękę, mogłabyś sobie chodzić na wszystkie trzy roczniki.
Bo na studiach jest dużo tego, czego na maturę nie musisz umieć i bardzo miesza się.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości