czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pwmt
Posty: 6
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 11:59

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: pwmt »

Gretchen pisze:no tak, ale jest to tez odgornie narzucane przez ministerstwo zdrowia. Ej ej, czekaj cierpliwie i sie nie załamuj, lepiej być przyjemnie rozczarowanym, niz sie zasmucać! Przecież nie wszystko stracone !
Wiesz nie wiem jak można być przyjemnie rozczarowanym ja teraz jestem załamany całkiem.
Wiem tylko, że osoby które nawet już zapłaciły mogą bez problemu zabrać papiery i pieniądze, w umowie która jest na stronie widnieje, iż do 1 października można zrezygnować ze 100% zwrotem kosztów, czyli poprostu zabrać papiery i forse gdyby się dostało gdzieś np indziej.

Pozdrawiam Serdecznie choć w smutku
SoVa21
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2010, o 02:02

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: SoVa21 »

A czy ktoś może ma kontakt z osobami które sie dostały na niestajo. teraz?Może wiedzą cos od Pań w dziekanacie.czy jeszcze próg duzo spadnie, albo czy będą jeszce jakies dodatkowe miejscaProszę o iskrę nadziei)
pwmt
Posty: 6
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 11:59

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: pwmt »

marth pisze:Bądźcie dobrej myśli, bo nie wiadomo, czy nie zostanie dużo miejsc po dziennych, jeżeli teraz zgłosi się więcej osób niż pozostało wolnych miejsc (wtedy nie muszą nikogo z nich przyjmować). Wtedy zapewne przyjmą więcej na płatne, chyba że będą robić dodatkową, oddzielną rekrutację na dzienne jeszcze.
Może też być tak jak tu koleżanka napisała. Oni mają jeszcze wolne miejsca na stacjonarne. Na dziś złożyło im więcej osób deklaracje na te miejsca niż ich mają, więc nie muszą nikogo z nich przyjąć. Te miejsca są dla osób mających 170 ptk i 78% z biologii. Więc oczywistym jest, że jeśli złoży więcej osób to nie będzie ich jak poróżnić, bo każdy ma identyczne wyniki. Wtedy nie muszą nikogo przyjmować, a w ramach tych miejsc na stacjonarne, mogą do całościowej puli (stacjon + niestacjo) dołożyć dodatkowe miejsca na niestacjonarne.

Rok temu nie tylko w Lublinie były progi po 130pare. Ale te progi były pod koniec września nie po 1-szej czy 2-giej liście.

Zostaje mieć nadzieje.

Pozdrawiam
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: mousse »

135 miały katowice, reszta powyżej 150, no może tylko białystok 147
Awatar użytkownika
biedron-ka
Posty: 104
Rejestracja: 15 cze 2010, o 19:55

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: biedron-ka »

pwmt pisze:Hmm to dziwne bo rok temu wypadła lepiej matura. Była łatwiejsza. Próg zeszłoroczny na stacjonarne był 172ptk. A na niestacjonarne 137.
Nie wiem jak na n-stacjo było, ale na stacjo próg w zeszłym roku w LBN był 170( z warunkiem na biolę nie pamiętam już ile procent) Nie wiem skąd takie info o progu 172 nie pierwszy raz już to widzę na forum i jest to nieprawdą
tak dla ścisłości
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: ar33k »

biedron-ka, na pewno był 172 z jakimś warunkiem bo taki jest w archiwum na stronie uczelni oraz taki był minimalny wymagany wynik w ubiegłorocznej rekrutacji uzupełniającej.
Saugaro
Posty: 57
Rejestracja: 4 sie 2009, o 12:10

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: Saugaro »

170 był na stomatologię
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym ro

Post autor: sandoz »

Jakie przewidywania na ten rok 2013/14,chodzi mi o Bydgoszcz .Kto powróży ,zaglądnie do szklanej kuli i zobaczy 150 a moze jescze mniej (mam 153)
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym ro

Post autor: sandoz »

A jak to jest z limitami na niestacjonarna medycyne,trzymają sie zgodnie 30 osób czy dobieraja jeszcze ,kasa przeciez dla uczelni Soory w lublińskiem temacie pisze ale to sterss
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym ro

Post autor: sandoz »

Do Lublina nie ma chętnych ?
paula789012
Posty: 49
Rejestracja: 5 lip 2013, o 19:25

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym ro

Post autor: paula789012 »

oby jak najmniej osobD co to taki Lublin, Warszawa lepsza albo Kraków, nie idzcie do Lublina! d
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym ro

Post autor: sandoz »

Tak tak ,nie do Lublina a już na pewno szczególnie nie do Bydgoszczy W ostatecznosci wypad ze stomy w Poznaniu albo Gdańsku albo Białymstoku .
delia0123
Posty: 26
Rejestracja: 2 lip 2013, o 22:47

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym ro

Post autor: delia0123 »

Jak myślicie o której można się spodziewać listy na lek? Albo o której była lista wczoraj? To może będzie dziś podobnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości