LWÓW 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
-MaritkaM-
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2010, o 14:16

Re: LWÓW 2010

Post autor: -MaritkaM- »

Dzieki za odpowiedz wreszcie ktos sie odezwał Jestem załamana bo napewo znów nie dostanę sie w Polsce, wchodziłam na stronę Uniwersytetu we Lwowie i oprocz jakiegos formularza nie ma tam zadnych informacji odnosnie rekrutacji. Sztudent czy mógłbys mi napisac czy da sie to jakos zalatwic na odleglosc czy trzeba tam jechac? Dzieki za odpowiedz ! a mature mam oczywiscie z chemii i biologi poziom rozszerzony tylko te punkty nie wystarczajace jak na Polskie uczelnie
semperfidelis
Posty: 38
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:15

Re: LWÓW 2010

Post autor: semperfidelis »

trzeba jechać
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: LWÓW 2010

Post autor: vahti »

jedyne co mi sie ciśnie na usta to słowa - what the hell?
inflames
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2010, o 19:14

Re: LWÓW 2010

Post autor: inflames »

hej. wybieram się w tym tygodniu. uczelnia normalnie funkcjonuje? mogę przybyć z dokumentami np w południe? bo mają też jakąś przerwę, nie?
Awatar użytkownika
ols
Posty: 39
Rejestracja: 12 lip 2010, o 17:37

Re: LWÓW 2010

Post autor: ols »

Wybiera się ktośw najbliżyszym czasie? Może ma ktoś informacje do kiedy trwa rekrutacja i czy opłate za studia wnosi sięodrazu w całości?
semperfidelis
Posty: 38
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:15

Re: LWÓW 2010

Post autor: semperfidelis »

Rekrutacja trwa do końca lipca teoretycznie, ale w praktyce i w październiku możesz zostać przyjęty.

Kasę wpłaca się w całości za pierwszy rok studiów, za pierwszy rok akademika i za ubezpieczenie i meldunek. Na lekarskim wyszło to prawie 5000 dolarów. 4980 bodajże dokładnie.
dessder
Posty: 64
Rejestracja: 20 mar 2008, o 22:07

Re: LWÓW 2010

Post autor: dessder »

ja tam studiuję i kurcze, ciągle się zastanawiam, nad tymi wymyślaniami z sypaniem kasy tu i tam. z obijaniem się. jakoś nie pamiętam dnia żebym nie zajrzała do książki na drugim roku nie wspominając jaki był zapprz przez głupią kwarantannę na 3im semestrze z histologii z Bilim i z anatomii i teraz na 4ym przez fizjologię. no chyba, że był piątek, to dawałam na luz. jak idziesz tam się uczyć, to się uczysz. jak studiować, to studiujesz. proste! jak i wszędzie!


a! i co do rekrutacji, to najpóźniej były egzaminy bodajże w pierwszym tyg września, co niestety zmuszało do nadrobienia. zapisy były do końca lipca.
i o wzorach z H2O nic mi nie wiadomo. baje bajeczki tu piszą. albo takie rzeczy mieli Ci co się czymś wspierali.

powodzenia przyszłym studentom.
a ha! i co do akademików. to autentycznie syf, syf i syf.
semperfidelis
Posty: 38
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:15

Re: LWÓW 2010

Post autor: semperfidelis »

Tjaa, to ciekawe co Ty dessde miałaś na egzaminie wstępnym". Może Ty miałaś do napisania reakcje kationów diazoniowych, albo nitrowanie benzhydrolu, bo i ja, i cała moja grupa, a także i cały rok miały do napisania reakcje typu H2 + O2 lub Al + O2
Jedna z trudniejszych to była C6H6 + Br2
A gwarantuję, że ani ja, ani większość ludzi z którymi rozmawiałem niczym się nie wspierali"

Nie mów mi też, że nie ma korupcji, zasada jednak jest prosta:
Chcesz, to się uczysz i zdajesz, nie chcesz, to się nie uczysz i dajesz.

I uwierz mi, że nowi ludzie przychodzili i przed kwarantanną, a nawet jedna osoba (do mojej grupy) po kwarantannie (czyli listopad). Więc jest tak, że kiedy pojedziesz, wtedy się dostaniesz.
africa
Posty: 38
Rejestracja: 16 lip 2010, o 01:02

Re: LWÓW 2010

Post autor: africa »

A wy studiujecie w jakim języku?
dessder
Posty: 64
Rejestracja: 20 mar 2008, o 22:07

Re: LWÓW 2010

Post autor: dessder »

semperfidelis. czytaj uważnie. mówię: jak idziesz tam się uczyć, to się uczysz. jak studiować, to studiujesz. jeśli nie rozumiesz kontekstu, Twój ból.
a doszła osoba z Polski, czy z kraju arabskiego itp? bo ja nie znam przypadku by Polacy tak późno dochodzili.
i co to za wyjeżdżanie z kationami? nie twierdzę, że było trudno, ale ja miałam same reakcje z chemii organicznej i jakoś moja grupa nie miała reakcji jakie Ty przedstawiasz i połowa tego forum. bo jak widzę są to te same reakcje, non stop będące w obiegu. miłego dnia sztudenciki
clg
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2010, o 19:41

Re: LWÓW 2010

Post autor: clg »

Udziele korepetycji z j. ukrainskiego(osobom z okolic Przemysla), pomoge w zalatwieniu formalnosci, dokumentow, znalezieniu noclegu, zainteresowanych prosze o kontakt
africa
Posty: 38
Rejestracja: 16 lip 2010, o 01:02

Re: LWÓW 2010

Post autor: africa »

A czy ktoś z was jest w grupie ukraińskiej? Słyszałam że jest tylko jedna grupa ukraińska i 5 grup angielskich. Czy w tej ukraińskiej są jacyś polacy?
clg
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2010, o 19:41

Re: LWÓW 2010

Post autor: clg »

Jest wiele grup ukrainskich!Najczesciej jest ich 3 a wiekszosc studentow jest z Polski!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości