Biotechnologia - warunki na podanych uczelniach...

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Biotechnologia - warunki na podanych uczelniach...

Post autor: Tyberian »

Siemka ostatnio się zainteresowałem tym przedmiotem i chciałem się was zapytać jak to jest ze sprzętem , zapleczem i ogólnym kształceniem na Biotechnologii na uczelniach:

-UWM Olsztyn
-Collegium Medicum Bydgoszcz
-UKW Bydgoszcz
-UTP Bydgoszcz
-UAM Poznań

Jakie macie spostrzeżenia co do tych uczelni ? Jak wygląda prestiż i te inne sprawy?
Chodzi mi przede wszystkim o nowoczesność sprzętu i o profesjonalność ekip uczących.

Z góry dzięki !
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Biotechnologia - warunki na podanych uczelniach...

Post autor: pyati »

Tyberian pisze:
-Collegium Medicum Bydgoszcz
-UKW Bydgoszcz
-UTP Bydgoszcz
Też chciałabym wiedzieć, szczególnie UTP, choć tam specjalizacje mi się zbytnio nie podobają, a Ty Tyberian co o nich myślisz? Wg mnie takie typowo hm. rolnicze?
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Biotechnologia - warunki na podanych uczelniach...

Post autor: Tyberian »

pyati pisze: Też chciałabym wiedzieć, szczególnie UTP, choć tam specjalizacje mi się zbytnio nie podobają, a Ty Tyberian co o nich myślisz? Wg mnie takie typowo hm. rolnicze?
Tk UTP chyba zdecydowanie odpada - ze sprzętem też słyszałem że na tej uczelni różnie bywa.

Collegium Medicum też wg mnie odpada bo tam tylko można się kształcić na specjalności biotechnologia medyczna"

UKW Bydgoszcz - to jest ciekawe bo tam studiuje się bez wybierania specjalności w pierwszym etapie studiów (pierwszy stopień) ale za to sprzęcior mają niezły! No i współpracują praktycznie z kilkoma dużymi krajami : USA, Niemcy, RPA!, Węgry, Francja czy Austria - więc pewnie oferta wymianowa też wchodzi tu w grę nad czym można się zastanowić.Z kolei UKW nie ma zbytnio dobrej renomy jako uczelnia bo jest dosyć młodym uniwersytetem no i nie ma opcji dalszego kształcenia do magisterki - kolejna rozterka

UWM Olsztyn - luksus - składam tam papiery na Weterynarię ale chyba i na biotechnologie też złożę - mają tam na prawdę ciekawe specjalności w tym Biotechnologię Zwierząt oraz Roślin.Ze sprzętem też pewnie nie ubolewają . to mój pewniak raczej.

UAM Poznań - co do tego to zupełnie jestem zielony
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Biotechnologia - warunki na podanych uczelniach...

Post autor: Tyberian »

Po wielu rozważaniach doszedłem do wniosku że UWM to chyba najlepsza opcja

Jak zobaczyłem tą galerie nowych laboratoriów ze sprzętem wartym 129 mln złotych - to decyzja sama się podjęła - nie mniej jednak jeżeli byłby ktoś w temacie to prosiłbym bym o przedstawienie swoich spostrzeżeń związanych z Biotechnologią na UWM

Dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości