Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrek_m
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2010, o 10:35

Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: Piotrek_m »

Witajcie!:)

Chciałbym zadać Wam parę pytań odnośnie kierunku woj-lek. Sorki z góry jeśli będę powielał jakieś pytania, bardzo proszę o obiektywne i konstruktywne odpowiedzi

Czy w przypadku woj-leku są przeprowadzane jakieś testy sprawnościowe? Jeśli tak, jaki mają charakter oraz czy należy odpowiednio wcześnie zgłosić chęć uczestnictwa w nich? Czy może jest też jakiś obóz przygotowawczy na woj-lek? Rozumiem, że są to studia mundurowe?

Jestem ciekawy czy poradziłbym sobie pod względem fizycznym. Dosyć dużo ćwiczę, regularnie siłownia, myślę, że chyba dałbym radę, jednak chciałbym się dowiedzieć czy jeśli są jakieś egzaminy kwalifikacyjne sprawnosciowe to co tam trzeba zrobić:)

Kolejne pytanie to o wyniki z matury.
Biologia rozszerzona 58 %
Fizyka rozszerzona 82 %
Chemia rozszerzona 85 %

Czy mam szanse się dostać i czy są one duże? Wyczytałem w poprzednich wątkach, że należało mieć 230 pkt (moja wyniki dają w sumie 225), jednak gdy dalej przeglądałem kolejne wiadomości na forum wyczytałem że przyjmowali ludzi i z 217 pkt? Oraz czy mam szansę i na wojskowe i na cywilne, czy raczej tylko na wojskowe?

Następne pytanie. Jak Wam się podobają wojskowo-lekarskie studia? Czy jest to ypowa mundurówka, przepustki, ogromna dyscyplina, itp. czy trochę bardziej lightowo?:) Mam nawet zacięcie na sport, chodzę na siłownie min. 3 razy tygodniowo, jednak mimo to typowym sportowcem nie jestem, na AWFie raczej bym się nie odnalazł oraz survivalowcem i military manem też zbytnim nie jestem Czy mimo to pasowałbym na ten kierunek?

Bardzo proszę o pomoc i o info! Mam nadzieję, że nie jest za późno żeby zarejestrować się na woj-lek? Bo np. w przypadku WATu wiem, że na wojskowe należało dużo wcześniej się rejestrować.

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: PalmaKokosowa »

W tamtym roku był próg 230, więc nie dostałbyś się, w tym prawdopodobnie będzie niższy (wymagają rozszerzonego przedmiotu i jest więcej m-c) więc masz szanse. Teraz możesz się spokojnie zalogować, ale tylko na te m-ca, która nie są finansowane przez MON.
A odnośnie tego kierunku, to poczytaj w innych wątkach, bo tam jest wszystko opisane.
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: vanille »

Test sprawnościowy jest 5-6 lipca. Wtedy też odbywa się rozmowa kwalifikacyjna. Jeśli ktoś startuje na miejsca sponsorowane przez MON to termin zgłoszenia minął 31 marca. Oprócz tego jest jednak 100 miejsc niesponsorowanych, na które rekrutacja odbywa się w normalnych terminach.
Piotrek_m
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2010, o 10:35

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: Piotrek_m »

Hmm a mówisz o Łodzi czy o Wrocławiu? Kurcze, jesli jest tylko 100 miejsc niesponsorowanych tzn jak wygląda później ranking? Trudniej jest się dostać na niesponsorowane skoro jest tak mało miejsc? Kurcze trochę to nielogicznie mi brzmi no ale bardzo prosze o info:)
Anatomicus
Posty: 53
Rejestracja: 19 paź 2009, o 19:01

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: Anatomicus »

w niesponsorowanych liczy się tylko matura!
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: vanille »

Tak, test sprawnościowy odnosi się do studiów sponsorowanych.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: godziasia »

Hmm a mówisz o Łodzi czy o Wrocławiu?
to we Wrocku jest wojlek? A myślałam, że tylko u nas.
Jestem ciekawy czy poradziłbym sobie pod względem fizycznym. Dosyć dużo ćwiczę, regularnie siłownia, myślę, że chyba dałbym radę, jednak chciałbym się dowiedzieć czy jeśli są jakieś egzaminy kwalifikacyjne sprawnosciowe to co tam trzeba zrobić:)
Na pewno byś sobie poradził, idą na to wszyscy (oczywiście nie tylko, przecież są i tacy co od zawsze chcieli być wojskowi"), co się nie dostali na lek. Mam dwie znajome na wojleku, jakoś wybitnie wysportowane nie są, a nie słyszałam, żeby się skarżyły
Czy mam szanse się dostać i czy są one duże? Wyczytałem w poprzednich wątkach, że należało mieć 230 pkt (moja wyniki dają w sumie 225), jednak gdy dalej przeglądałem kolejne wiadomości na forum wyczytałem że przyjmowali ludzi i z 217 pkt? Oraz czy mam szansę i na wojskowe i na cywilne, czy raczej tylko na wojskowe?
w ubiegłym roku próg był niebotyczny, i była tylko jedna lista, 217 było dwa lata temu, nie wiadomo jak będzie w tym, ale obstawiam jednak trochę mniej niż 230
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: vanille »

We Wrocławiu nie ma wojleku, tu jest tylko prowadzona rekrutacja na ten sponsorowany w Łodzi
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: Grzybu123 »

Zgodnie z zasadami rekrutacji:
-zabraknie Ci na studia dzienne
-dostaniesz się do służby kandydackiej, o ile zdasz w ogóle test sprawnościowy.

Do przyjęcia na służbę kandydacką brane pod uwagę jest : czy zdało się test sprawnościowy, a następnie jeśli jest zdany (jakkolwiek by nie był zdany) kolejne kryterium to wyniki matury, z zastrzeżeniem iż osoba musi mieć co najmniej tyle punktów, co ostatnia przyjęta osoba na studia niestacjonarne.

Studia są w mundurach, są przepustki i jest to normalne wojsko. Wojsko które zapewnia wyżywienie, nocleg oraz żołd, ale które wymaga sporadycznie porannych biegów, służby wartowniczej etc etc.

Pozdrawiam.
Piotrek_m
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2010, o 10:35

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: Piotrek_m »

Hej dzięki wszystkim za odpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny gdyby jakaś osoba studiująca już na lekarskim w Łodzi (obojętnie czy na wojleku czy na cywilnym lekarskim) odezwała się do mnie na priv, bądź na GG Mój nr to 5006004 ! Byłbym bardzo wdzięczny bo chciałbym zasięgnąć informacji z pierwszej ręki jak jest na tym kierunku i pozadawać jeszcze kilka pytań (na forum ciężko będzie przeprowadzić taką rozmowę dlatego bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktoś się do mnie odezwał )

Dziękuję z góry i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
imagiine
Posty: 83
Rejestracja: 8 paź 2009, o 16:52

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: imagiine »

Pozwolę sobie odświeżyć temat Ktoś podał, że próg na miejsca na lekarskim sponsorowane przez MON wyniósł 190 pkt. Jest to ilość punktów z 2 czy 3 przedmiotów maturalnych? Aż nie chcę mi się wierzyć by z 3 ale na stronie uczelni nie ma nic o odmiennych zasadach dla kandydatów do służby.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: attyde »

Z 3 przedmiotów.
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Parę pytań odnośnie kierunku wojskowo-lekarskiego :)

Post autor: krisofis »

imagiine pisze:Pozwolę sobie odświeżyć temat Ktoś podał, że próg na miejsca na lekarskim sponsorowane przez MON wyniósł 190 pkt. Jest to ilość punktów z 2 czy 3 przedmiotów maturalnych? Aż nie chcę mi się wierzyć by z 3 ale na stronie uczelni nie ma nic o odmiennych zasadach dla kandydatów do służby.
Tak, jest to próg z trzech przedmiotów. Warunek UMEDu był taki że próg na miejsca ze służby kandydackiej ma być co najmniej taki jak na niestacjonarne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości