Inżynieria chemiczna, technologia chemiczna czy farmacja[WR]

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
jakub09
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2010, o 16:25

Inżynieria chemiczna, technologia chemiczna czy farmacja[WR]

Post autor: jakub09 »

Tak jak w temacie, wiem, że ten temat był już poruszany, ale na innych forach jest duży chaos, więc założyłem osobny wątek. Więc proszę o podanie plusów minusów ww. kierunków [chodzi mi o PWr i AM we Wrocławiu]. Po którym kierunku najłatwiej znaleźć pracę, po którym ma się dobrze płatną pracę. Ogólny opis studiów [ilość chemii, fizyki, matmy ]. No to tyle. Czekam na odpowiedzi
jakub09
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2010, o 16:25

Re: Inżynieria chemiczna, technologia chemiczna czy farmacja[WR]

Post autor: jakub09 »

czekam już 2 dni. Może są jacyś co odpiszą, albo maturzyści podzielą się swoimi wątpliwościami?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Inżynieria chemiczna, technologia chemiczna czy farmacja[WR]

Post autor: Arnold »

Jeżeli nie pasjonujesz się matmą i fizą to inżynieria nie jest dla Ciebie. To nie jest kierunek chemiczny tylko techniczny. Techno to produkcja na masową skalę, poziom matmy i fizy podobny do inżynierii tylko, że na dalszych latach masz więcej nauk chemicznych. Na farmie masz najmniej matmy i fizy za to dużo botaniki. Więcej nie wiem, bo nie siedzę w temacie
jakub09
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2010, o 16:25

Re: Inżynieria chemiczna, technologia chemiczna czy farmacja[WR]

Post autor: jakub09 »

a technologia chemiczna?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Inżynieria chemiczna, technologia chemiczna czy farmacja[WR]

Post autor: Arnold »

TCh to kierunek bardziej chemiczny niż techniczny. Poziom matmy i fizy podobny jak na inżynierii. Różnica polega na tym, że na późniejszych latach masz więcej nauk chemicznych. Natomiast na inżynierii termodynamikę i inne przedmioty stricte techniczne
jakub09
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2010, o 16:25

Re: Inżynieria chemiczna, technologia chemiczna czy farmacja[WR]

Post autor: jakub09 »

Dobra Arnold. A jak z pracą? Czy to petrochemia czy może coś innego też? Co mogę robić, a właściwie gdzie i na jakim stanowisku ? Coraz bardziej się zastanawiam, bo farmacja mi odpada [ze względu na wyniki z matury ]
jakub09
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2010, o 16:25

Re: Inżynieria chemiczna, technologia chemiczna czy farmacja[WR]

Post autor: jakub09 »

Może tak: po którym kierunku wydziału chemicznego PWr znajdę pracę w przemyśle farmaceutycznym?
anonim92
Posty: 38
Rejestracja: 2 lip 2010, o 14:35

Re: Inżynieria chemiczna, technologia chemiczna czy farmacja[WR]

Post autor: anonim92 »

Biotechnologia specjalnosc biotechnologia farmaceutyczna albo chemia specjalnosc chemia medyczna. moim zdaniem te dwie specjalizacje ukierunkowuja w strone przemyslu farmaceutycznego, ale slyszalem (nie raz), ze o prace w tej galezi przemyslu jest ciezko /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości