lekarski szczecin

Medycyna w Szczecinie
Stazystka

Re: lekarski szczecin

Post autor: Stazystka » 26 maja 2010, o 15:51

gajuss19 pisze:heh, ja tam zlego slowa nie moge powiedziec na ta uczelnie :)) Jest naprawde ok!
a powiesz co takiego konkretnego Ci sie w niej podoba mniej wiecej? :) :)

Stazystka

Post autor: Stazystka » 27 maja 2010, o 10:54

Nie znalazłam jeszcze na stronie Pam'u terminu wywieszenia pierwszej listy, ktos z Was pamięta może kiedy pierwsza lista się pojawiła w tamtym roku? Chciałabym się zorientować mniej więcej kiedy może się pojawić.
Bardzo potrzebna mi ta informacja, więc będę wdzięczna za odp. :)

stokrotka100

Post autor: stokrotka100 » 27 maja 2010, o 14:24

jakoś na początku lipca była coś koło 7-10 z tego co pamiętam:)

a a propos wczesniejszego pytania - na PAMie jest naprawde całkiem sympatycznie. Dla mnie najlepsze jest to, że na pierwszym roku wszyscy rozumieją, że najważniejsza dla ciebie jest anatomia i tak naprawdę tylko z tego cisną, a reszta przedmiotów jest do zaliczenia na lajcie ucząc się dzień/dwa przed kołem. No i w sesji zimowej tylko jeden egzamin z biologii medycznej, z którego zawsze ponad połowa roku jest zwolniona.
W drugim semestrze jest troszkę gorzej bo dochodzi histo no i na histo to już trzeba się regularnie przygotowywać na zajęcia, żeby coś z tego wyszło. A koła są robione jakieś masakryczne i sprawdzaja wiadomosci nikt nie wie skąd, tak dla informacji ostatnie koło w pierwszym terminie zaliczylo 80osob na 210-220 xD

Ale i tak w porównaniu np z Gdańskiem mamy luzik. W gdańsku cisną ich też z takich mało ważnych przedmiotów typu łacina/angielski - a na PAMie odbywa się to w miare lajtowo, wiec naprawde jest czas na te najwazniejsze przedmioty jak anata czy histo.

No i uczelnia się rozwija cały czas, sale zajęć są wyremontowane, nowe, czyste, dobrze wyposażone - przynajmniej jeśli chodzi o to gdzie zajęcia ma pierwszy rok, bo dalej to się jeszcze nie orientuje. A no i większość zajęć jest w jednym miejscu co też jest plusem.

Tylko sala gimnastyczna jest stara i śmierdzi ale da się przeżyć:)

strangegirl

Post autor: strangegirl » 27 maja 2010, o 20:53

No z tą łaciną to nie wiem czy jest tak lajtowo jak się ma z panem M. ;) A poza tym jest ok! No jest dużo zwłok na anatomii !! :)
Pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
julia.....:):)

Post autor: julia.....:):) » 27 maja 2010, o 21:09

ja słyszałam że Książka do anaty Krechowiecki jest ciężki..

gajuss19

Post autor: gajuss19 » 28 maja 2010, o 07:42

nie jest ciezki, ale niektore rzeczy sa beznadziejnie napisane. Warto oprocz Krechowieckiego korzystac z Bochenka. Niektorzy asystenci wymagaja prawie wszystkiego z Bochenka. Jednak do egzaminu Kreska wystarczy aby zdac (ale trzeba umiec WSZYSTKO Z NIEJ na blache)

stokrotka100

Post autor: stokrotka100 » 28 maja 2010, o 11:01

Mnie "przyjemność" zajęć z panem M. ominęła:P Miałam z tą kobietą więc było bardzo lajtowo.

A co do Kreski to mi się przynajmniej wydaje, że jest dość chaotycznie napisana - takie skakanie od jednej rzeczy do drugiej przy opisie np jakiegoś narządu i dlatego wymaga dużego skupienia przy czytaniu. I faktycznie jak ktoś się tylko z niej uczy to musi wykuć praktycznie słowo w słowo. A Bochenek jest o tyle fajny, że jak już naprawdę ma się czas przeczytać z niego niektóre tematy to większość informacji jest kilka razy powtórzona, wszytsko jest dokładnie napisane w jakies takiej logicznej kolejności, że po jednokrotnym przeczytaniu już się kojarzy co jak i gdzie. A jak już ma się taka oględną wiedzę to Kreska jest wtedy super. Bo do powtórek na serio się bardzo przydaje.

No i oczywiście Skawina - streszczenie Bochenka - najważniejsze informacji tam są czasem słowo w słowo przepisane z Bochna. xD

Stazystka

Post autor: Stazystka » 3 cze 2010, o 17:27

a jak w Szczecinie jest z kolami naukowymi i klinikami? Dobrze to wszystko prosperuje? Proszę o odpowiedz :)

strangegirl

Post autor: strangegirl » 7 cze 2010, o 20:57

oczywiscie sa kola i to duzo, ale chyba nie zamierzasz sie na 1 roku zapisywac?
Pozdrawiam!!

Stazystka

Post autor: Stazystka » 7 cze 2010, o 21:08

Nie , nie planuje raczej tego, ale chce wybrac taka uczelnie gdzie sa one dobrze zorganizowane i jest wybor, bo w pozniejszych latach jak szczescie dopisze, chcialabym na jakies uczeszczac. Zatem musze zaczac myslec o tym juz teraz, przed wyborem uczelni. :wink:

Freeq06069

Post autor: Freeq06069 » 8 cze 2010, o 19:43

Ja bardzo bym chciala miec miec wybor 8) . Jesli sie dostane chociaz na jedna uczelnie, to bede skakac z radosci :) .
Zzz18- gdzie jeszcze skladasz, oprocz Szczecina :?:

Stazystka

Post autor: Stazystka » 8 cze 2010, o 19:52

Szczecin, Pzn, Wro, Olsztyn i Bydgoszcz:) a jak bedzie zobaczymy :D

Freeq06069

Post autor: Freeq06069 » 8 cze 2010, o 20:17

To prawie tak jak ja- oprocz Poznania, ale z Lodzia :P . Masz 230 pkt, a poprawialas mature :?: Bo ja mam 228 i poprawialam, ale mam mieszane uczucia :? .

ODPOWIEDZ