lekarski szczecin

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: lekarski szczecin

Post autor: Stazystka »

gajuss19 pisze:heh, ja tam zlego slowa nie moge powiedziec na ta uczelnie ) Jest naprawde ok!
a powiesz co takiego konkretnego Ci sie w niej podoba mniej wiecej?
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: lekarski szczecin

Post autor: Stazystka »

Nie znalazłam jeszcze na stronie Pamu terminu wywieszenia pierwszej listy, ktos z Was pamięta może kiedy pierwsza lista się pojawiła w tamtym roku? Chciałabym się zorientować mniej więcej kiedy może się pojawić.
Bardzo potrzebna mi ta informacja, więc będę wdzięczna za odp.
stokrotka100
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:05

Re: lekarski szczecin

Post autor: stokrotka100 »

jakoś na początku lipca była coś koło 7-10 z tego co pamiętam:)

a a propos wczesniejszego pytania - na PAMie jest naprawde całkiem sympatycznie. Dla mnie najlepsze jest to, że na pierwszym roku wszyscy rozumieją, że najważniejsza dla ciebie jest anatomia i tak naprawdę tylko z tego cisną, a reszta przedmiotów jest do zaliczenia na lajcie ucząc się dzień/dwa przed kołem. No i w sesji zimowej tylko jeden egzamin z biologii medycznej, z którego zawsze ponad połowa roku jest zwolniona.
W drugim semestrze jest troszkę gorzej bo dochodzi histo no i na histo to już trzeba się regularnie przygotowywać na zajęcia, żeby coś z tego wyszło. A koła są robione jakieś masakryczne i sprawdzaja wiadomosci nikt nie wie skąd, tak dla informacji ostatnie koło w pierwszym terminie zaliczylo 80osob na 210-220

Ale i tak w porównaniu np z Gdańskiem mamy luzik. W gdańsku cisną ich też z takich mało ważnych przedmiotów typu łacina/angielski - a na PAMie odbywa się to w miare lajtowo, wiec naprawde jest czas na te najwazniejsze przedmioty jak anata czy histo.

No i uczelnia się rozwija cały czas, sale zajęć są wyremontowane, nowe, czyste, dobrze wyposażone - przynajmniej jeśli chodzi o to gdzie zajęcia ma pierwszy rok, bo dalej to się jeszcze nie orientuje. A no i większość zajęć jest w jednym miejscu co też jest plusem.

Tylko sala gimnastyczna jest stara i śmierdzi ale da się przeżyć:)
strangegirl
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2009, o 00:33

Re: lekarski szczecin

Post autor: strangegirl »

No z tą łaciną to nie wiem czy jest tak lajtowo jak się ma z panem M. A poza tym jest ok! No jest dużo zwłok na anatomii
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: lekarski szczecin

Post autor: julia.....:):) »

ja słyszałam że Książka do anaty Krechowiecki jest ciężki
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: lekarski szczecin

Post autor: gajuss19 »

nie jest ciezki, ale niektore rzeczy sa beznadziejnie napisane. Warto oprocz Krechowieckiego korzystac z Bochenka. Niektorzy asystenci wymagaja prawie wszystkiego z Bochenka. Jednak do egzaminu Kreska wystarczy aby zdac (ale trzeba umiec WSZYSTKO Z NIEJ na blache)
stokrotka100
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:05

Re: lekarski szczecin

Post autor: stokrotka100 »

Mnie przyjemność zajęć z panem M. ominęła:P Miałam z tą kobietą więc było bardzo lajtowo.

A co do Kreski to mi się przynajmniej wydaje, że jest dość chaotycznie napisana - takie skakanie od jednej rzeczy do drugiej przy opisie np jakiegoś narządu i dlatego wymaga dużego skupienia przy czytaniu. I faktycznie jak ktoś się tylko z niej uczy to musi wykuć praktycznie słowo w słowo. A Bochenek jest o tyle fajny, że jak już naprawdę ma się czas przeczytać z niego niektóre tematy to większość informacji jest kilka razy powtórzona, wszytsko jest dokładnie napisane w jakies takiej logicznej kolejności, że po jednokrotnym przeczytaniu już się kojarzy co jak i gdzie. A jak już ma się taka oględną wiedzę to Kreska jest wtedy super. Bo do powtórek na serio się bardzo przydaje.

No i oczywiście Skawina - streszczenie Bochenka - najważniejsze informacji tam są czasem słowo w słowo przepisane z Bochna.
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: lekarski szczecin

Post autor: Stazystka »

a jak w Szczecinie jest z kolami naukowymi i klinikami? Dobrze to wszystko prosperuje? Proszę o odpowiedz
strangegirl
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2009, o 00:33

Re: lekarski szczecin

Post autor: strangegirl »

oczywiscie sa kola i to duzo, ale chyba nie zamierzasz sie na 1 roku zapisywac?
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: lekarski szczecin

Post autor: Stazystka »

Nie , nie planuje raczej tego, ale chce wybrac taka uczelnie gdzie sa one dobrze zorganizowane i jest wybor, bo w pozniejszych latach jak szczescie dopisze, chcialabym na jakies uczeszczac. Zatem musze zaczac myslec o tym juz teraz, przed wyborem uczelni.
Freeq06069

Re: lekarski szczecin

Post autor: Freeq06069 »

Ja bardzo bym chciala miec miec wybor . Jesli sie dostane chociaz na jedna uczelnie, to bede skakac z radosci .
Zzz18- gdzie jeszcze skladasz, oprocz Szczecina
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: lekarski szczecin

Post autor: Stazystka »

Szczecin, Pzn, Wro, Olsztyn i Bydgoszcz:) a jak bedzie zobaczymy
Freeq06069

Re: lekarski szczecin

Post autor: Freeq06069 »

To prawie tak jak ja- oprocz Poznania, ale z Lodzia . Masz 230 pkt, a poprawialas mature Bo ja mam 228 i poprawialam, ale mam mieszane uczucia .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości