GMO- gdzie dostac żywność genetycznie zmodyfikowaną?

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
aneciadzikusia
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2010, o 12:21

GMO- gdzie dostac żywność genetycznie zmodyfikowaną?

Post autor: aneciadzikusia »

Gdzie mozna kupic zywnosc genetycznie modyfikowana?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: GMO- gdzie dostac?

Post autor: malgosi35 »

Poszukaj żywności wysokoprzetworzonej, pochodzenia zagranicznego.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: GMO- gdzie dostac?

Post autor: malgosi35 »

niektóre importowane pomidory
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: GMO- gdzie dostac?

Post autor: WojtekB »

Właśnie jak to jest z tymi hiszpańskimi (czy tam innymi) pomidorami co można spotkać w marketach: one są GMO czy po prostu czymś opryskane (jak to lubię mówić pędzone)

Mam porównanie z pomidorami z naszego foliaka i tymi z marketu - nasze max 3-4 dni są dobre do jedzenia, bo potem marnieją i pleśń je atakuje. Te hipermarketowe mogą spokojnie leżeć tydzień i dłużej (raz sobie tak leżał pomidor nawet 3 tygodnie i pleśń go jeszcze nie zaatakowała ).
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: GMO- gdzie dostac?

Post autor: malgosi35 »

Nie wiem. GMO powinny (ha,ha) być oznaczone. Pewnie część jest normalna tylko podpędzana z zielonych na czerwone ale jeszcze nie dojrzałe. Można pooglądać stan dojrzałości nasion.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: GMO- gdzie dostac?

Post autor: WojtekB »

Pytanie właśnie jak one mają być oznaczone (chyba jest międzynarodowe oznaczenie GMO ). Też myślę, że są podpędzone, ale dziwnie bym się czuł jak przed każdym zjedzeniem mizerii czy kanapki miałbym sprawdzać dojrzałość nasion wolę jeść w błogiej nieświadomości
aneciadzikusia
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2010, o 12:21

Re: GMO- gdzie dostac?

Post autor: aneciadzikusia »

I co?
Pojde do sklepu i powiem: dostane genetycznie modyfikowane pomidory?
Pewnie ze powinny byc znaczone. Jak rozpoznac te nasiona? I ogolem modyfikowana zywnosc?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: GMO- gdzie dostac?

Post autor: WojtekB »

Ja bym powiedział wprost jakby mi zależało np: na takim pomidorze

Co do rozpoznania: na pierwszy rzut oka nie da się w sklepie rozpoznać, który pomidor może być GMO a który nie (no chyba, że będziesz miała do wybory normalne pomidory i pomidory kwadratowe ).
aneciadzikusia
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2010, o 12:21

Re: GMO- gdzie dostac?

Post autor: aneciadzikusia »

Ciekawie by bylo:)
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: GMO- gdzie dostac?

Post autor: Tau »

Łatwiej by było kroić
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: GMO- gdzie dostac?

Post autor: Tau »

A wracając do tematu to niestety jako takie GMO ciężko kupić - z tego co wiem obrocie UE (jedna z Wad UE jak dopuszczą to się nie obronimy) jest narazie kukurydza i Soja. Ale jeśli psuedomądre głowy z UE zatwierdzą inne produkty będzie więcej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość