Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: promyczek14175 »

Sofia, dobrze wiedzieć, dzięki

a Wam tez ta organa tak ciężko wchodzi?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: Sofia »

To moja pięta achillesowa Ale to nic dziwnego skoro zaczęłam ją przerabiac dopiero 4 miesiące przed maturą . Ale nie martw się, wszystko ogarniesz w swoim czasie.
________

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: ________ »

do organicznej najlepszy jest operon. (jedyny podrecznik tego wydawnictwa ktory mi sie podoba )

Awatar użytkownika
venduana
Posty: 138
Rejestracja: 27 cze 2012, o 10:06

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: venduana »

A ja tam uwielbiam organiczną, uważam że chyba nie ma lepszego działu. Co nie zmienia faktu, że teraz już większość z niej pozapominałam. Za to i tak będzie łatwiej ją sobie przypomnieć, skoro się czegoś uczyło na bieżąco i sprawiało to człowiekowi przyjemność.
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: polianna »

JA korzystam z biologii Operonu.
Chemia Rożaka mi za to nie podpasowała.Męczyła mnie ta książka (książki) przez ostatni rok i zamieniam na Wsip (takie starsze wydanie).
Mam w domu tylko drugą część, dziś kupuję używane pozostałe dwie. Zdecydowanie bardziej podoba mi się sposób przekazywania informacji.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: promyczek14175 »

organa jest fajna i obszerna, ale jak zaczynasz ją dopiero w 3 klasie i kończysz 20 kwietnia, to przed maturą nic z niej nie wiesz
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: Przemeqq »

Książki z teorią to do matury możecie sobie praktycznie odpuścić. I tak wszystko skupia się na sprawnym opanowaniu zadanek, specjalistyczna wiedza na maturze wymagana nie jest. Do każdego trudniejszego zadania jest informacja wprowadzająca, pozwalająca rozwiązać zadanie )
tomekrac
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2012, o 12:31

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: tomekrac »

Przemeqq pisze:Książki z teorią to do matury możecie sobie praktycznie odpuścić. I tak wszystko skupia się na sprawnym opanowaniu zadanek, specjalistyczna wiedza na maturze wymagana nie jest. Do każdego trudniejszego zadania jest informacja wprowadzająca, pozwalająca rozwiązać zadanie )
Ciężko się z tym zgodzić. Rozumiem że zadania, arkusze maturalne (dużo ich tam jest:), testy itp są ważne bo w sumie to jest matura. Ale jak rozwiązać zadania bez podstaw teorii? Przecież tego się nie da zrobić, wiele zadań było na maturze z biologii czy chemii takich, że jak nie umiesz to ich nie ruszysz, no bo niby jak.

Ty się w ogóle teorii nie uczyłeś? Jak Ci poszła matura i jak Ty się do niej przygotowywałeś?
solid
Posty: 202
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:16

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: solid »

Znajoma ma mi podrzucic nowe podreczniki operonu, ciekawi swiata (Czy jakos tak) z chemii i biologii oraz z nowej ery biologia na czasie. Przydatne to to?
enought
Posty: 13
Rejestracja: 3 lip 2012, o 11:49

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: enought »

to są te reformowane? No ja bym się osobiście bała, ale raczej nikt ci nie pomoże, bo to są podręczniki całkowicie nowe. Ja osobiście widziałam pierwszą część- czyli wszystko, czego ma się nauczyć o chemii licealista, który nie ma zamiaru kontynuować chemii. Byłam w szoku. W zasadzie kompletnie nic tam nie ma. No ok. Zdjęcia są proste.

Jeżeli chodzi o teorię. Warto się teorii nauczyć, bo czasami jest potrzebna (tegoroczne zadanie z komórką eukariotyczną- biologia elektroliza- chemia). Ale rzeczywiście chyba niestety najważniejsze jest nauczenie się rozwiązywania zadań pod klucz, precyzyjnych i szczegółowych odpowiedzi.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: promyczek14175 »

trzeba i umieć zadanka, i teorię
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: sia »

Jak bez teorii można robić zadnia.Chore to.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Jakie książki wybrać do nauki na maturę?

Post autor: promyczek14175 »

dokładnie, zwłaszcza z działu jak zmieniają się właściwości pierw. na tle ukł.okres"
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości