Jaki kierunek studiów?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Nighsat_
Posty: 117
Rejestracja: 4 gru 2010, o 22:46

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: Nighsat_ »

Z tym zasięganiem informacji o wysokości płac jest na prawdę różnie. Tu piszą tak, tu inaczej. .
Ja wprawdzie też dopiero rozpoczęłam niedawno naukę w LO, ale od jakiegoś czau zastanawiam się, kim chciałbym zostać. Waham się miedzy lekarskim a farmacją. Czy ktoś się orientuje, tak na ok. ile % trzeba zdać rozszerz. biol i chem, aby dostać się na te kierunki?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: godziasia »

Waham się miedzy lekarskim a farmacją. Czy ktoś się orientuje, tak na ok. ile % trzeba zdać rozszerz. biol i chem, aby dostać się na te kierunki?
zależy, która uczelnia Cię interesuje. Na lek najniższy próg w tym roku był chyba 165 (niech mnie ktoś poprawi) co daje np 82% i 83%. Albo 80 i 85. Na farmę nie wiem, bo nie siedzę w temacie. Poszukaj na forum, były wątki z zamieszczonymi progami z poszczególnych uczelni.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: Mihhu »

godziasia, tak 165
farma chyba 155/4 jakoś tak.

Wszystko żależy od matury. I paradoksalnie prosta matura nie jest doobra. Bo wtedy progi skoczą bardzo. Jak rok temu.
Awatar użytkownika
Nighsat_
Posty: 117
Rejestracja: 4 gru 2010, o 22:46

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: Nighsat_ »

Ogólnie to planuje wybrać się na UM Łódź ^. Trochę pogrzebałam i tak piszą, że w granicach 78-90% trzeba mieć na lekarski. A czy ktoś z Was jest na farm?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: godziasia »

na łódzki umed na lek musisz mieć jeszcze fizę/matmę zdaną, najlepiej rozszerzoną, przynajmniej na razie.
Awatar użytkownika
Nighsat_
Posty: 117
Rejestracja: 4 gru 2010, o 22:46

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: Nighsat_ »

Grzybu123 Dzięki za stronkę.

Na perspektywach bodajże czytałam, że musi być to poziom co najmniej podstawowy (chodzi mi o fiz i mat). Czyli istnieje jednak możliwość napisania tego w podstawie? (co zmniejsza szanse dostania się na lek?)
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: Mihhu »

Rozszerzenie x2
Podstawa x1

to tyle w tym temacie.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: godziasia »

jest szansa na dostanie się z 2R + 1P, tyle, że trzeba mieć ze wszystkiego bardzo wysokie wyniki. Jeśli uważasz, że stać Cię na to, żeby tak wysoko napisać to czemu nie.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: Mihhu »

Policzmy.
Tegoroczny próg na łódzki lek - 464 pkt
czyli z 3 rozszerzeń 78 + 78 + 76
Jeżeli rozpatrujesz także uczelnie 2 przedmiotowe np Poznań ( próg 170 pkt) 85%+85%, to 3 przedmiot pomoże Ci dostać się do Łodzi już powyżej 62%, a im więcej z niego wyciągniesz tym większy margines błędu na biol i chem.

Teraz rozważmy opcję z podstawą.
Przy rozszerzeniu 78% z biol i chem musiałabyś mieć 150% z podstawy, a jak wszyscy wiemy( a jak nie wiemy to już wiemy), ze to nie możliwe.

Zakładamy teraz, że masz 100 % z podstawy. np fizyki
musiałabyś mieć wtedy po 90% z biologi i chemii, żeby się dostać na styk do Łodzi.

Jak widać szanse nikłe
Wniosek? niema co startować do Łodzi z podstawą.
Mam nadzieję że pomogłem.
( i znowu odezwał się we mnie wewnętrzny księgowy )
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: lith »

no, jak podstawowa fiza to tylko na uczelnie, które podstawę i rozszerzenie przeliczają prawie 1:1
Awatar użytkownika
Nighsat_
Posty: 117
Rejestracja: 4 gru 2010, o 22:46

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: Nighsat_ »

No to rzeczywiście nikłe są nadzieje, ze dam radę z podstawą. Dzięki za informacje
A jeżeli chodzi o to fizyka lub matematyka to to nie ma raczej znaczenia co wybiorę, czy rzeczywiście lepiej startować na fiz?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: Mihhu »

Procenty z fiz są równe procentom z maty. Wybierz to z czego czujesz się mocniejsza.
Awatar użytkownika
Nighsat_
Posty: 117
Rejestracja: 4 gru 2010, o 22:46

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: Nighsat_ »

No to padło na matmę Jakoś nie widzę siebie piszącej maturę rozszerz. z fizy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości