Rok przerwy ?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
astral_cutler
Posty: 96
Rejestracja: 13 lis 2008, o 23:37

Re: Rok przerwy ?

Post autor: astral_cutler »

Ludzie, uważajcie z tym rokiem przerwy"- może się nie udać.
Mówie tak bo mi się nie udało, i musze studiować lekarski płatnie. W tym roku po raz kolejny podchodziłem do matury.z marszu, bez żadnego przygotowania.
Max 220 punktów wyskubie- a to mnie nie urządza. będe musiał jeszcze raz (conajmniej) poprawiać mature. blee

Jeżeli już decydujecie się na rok przerwy to:
Albo zaróbcie sobie kase w lecie, jesieni ewentualnie w ciągu roku pracujcie i idźcie na dobre korki + koniecznie jakiś kurs np medicusa, względnie inne tego typu- to wyznaczy wam tępo pracy a nie jak zrobiłem ja od listopada do końca stycznia uczyłem się botaniki i dynamiki w lutym orientując się że nie jestem nawet w połowie- no iw lutym miałem miesiąc przerwy, potem w ostatnich miesiącach z powodu obowiązków i braku wiary w siebie nauka nie była już skuteczna.

Pamiętajcie że nauka do matury to nauka do matury a nie nauka przedmiotu- nie ma co zagłębiać się w niektóre zagadnienia kosztem cennego czasu.

A no i to było oczywiscie tak że ten rok przerwy to po to zrobiłem bo musiałem nauczyć się chemi od podstaw, i podstaw sie nauczyłem ale niestety nie na 90%
A biologie i fizyke zwaliłem w stopniu lekkim , czym nie nadrobiłem ilości punktów z chemii.

Jeżeli w tym roku braknie wam kilku punktów (zaledwie kilku) to idźcie na jakieś studia i uczcie sie równolegle do matury- na studiach zobaczycie że można nauczyć sie 200 stron an pamięć w 3-4 dni. I w razie gdyby mogło się nie udać, będziecie mogli coś kontynuować a nie, zaczynać od początku.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Rok przerwy ?

Post autor: julia.....:):) »

ja trochę żałuje że zostałam z jednej strony byłam z mamą ale z drugiej było spakować biologie , chemię , fizykę i pojechać na Burkina Faso.naprawdę .Moja koleżanka mieszkała w mieście i miała komfort bo tylko znajomi wiedzieli bodż nie.A ja w małej gminie , gdzie każdy wiedział że ja zostaje w domu . masakranawet osoby , które ja nie znałam byli w temacie .Raz jedna mamuśka to tak się na mnie spojrzała że oooo , bo jej cudowny syn studiuje medycynę w Krakowie i dostał się za pierwszym razem .Tylko że próg wynosił wtedy 211 więcA przed nauczycielami to uciekałam jak tylko można było
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Rok przerwy ?

Post autor: anusiagd »

Ja chyba pójdę na jakiekolwiek studia. Nie wiem ostatnio walnęło mi na geografię, bo miałam opcję pt. meteorologia ach. Ale jak zobaczyłam plan studiów i jest tak kartografia więcpewnie szybko wylecę. Chyba ze macie jakis znajomych na gegrze i powiecie mi jak to wyglada?

Ja uwazam ze nie warto siedziec w domu, owszem trzeba sie uczyc ale wiele jest kwestia przeznaczenia D niektorzy siedza caly rok a i tak nie beda miec tyle szczescia, inni posiedza sobie troszke, tu poczuca, tam i co? bez trudu sie dostana.

jeszcze trzeba miec FARTA D
Awatar użytkownika
astral_cutler
Posty: 96
Rejestracja: 13 lis 2008, o 23:37

Re: Rok przerwy ?

Post autor: astral_cutler »

julia.:):) pisze:ja trochę żałuje że zostałam z jednej strony byłam z mamą ale z drugiej było spakować biologie , chemię , fizykę i pojechać na Burkina Faso.naprawdę .Moja koleżanka mieszkała w mieście i miała komfort bo tylko znajomi wiedzieli bodż nie.A ja w małej gminie , gdzie każdy wiedział że ja zostaje w domu . masakranawet osoby , które ja nie znałam byli w temacie .Raz jedna mamuśka to tak się na mnie spojrzała że oooo , bo jej cudowny syn studiuje medycynę w Krakowie i dostał się za pierwszym razem .Tylko że próg wynosił wtedy 211 więcA przed nauczycielami to uciekałam jak tylko można było
już sie nie przejmuj. skończyło się.
jak się dostaniesz to wystawisz im język, a i oni prości ludzie z małego miasteczka zakapują- że chyba będzie warto bo będą mieli sąsiadke doktorkę.
Sam to przerabiałem, patrzyli na mnie jak na ufoludka:
-Nie będe studiował byle czego, poprawiam mature żeby iść na medycyne.
- ? 0_o ?
- no po co studiować jakiś chłam, żeby zarabiać 900zł i być nieszczęśliwym że nie poczekało się kilku miesięcy
-? o_0?
- to tylko rok wobec całego życia, mogą dostać się tylko najlepsi
- O_o
- Progi są bardzo wysokie. Nie moge się rozmieniać na drobne i studiować czegoś tam bo nie dostane się na medycyne.
- O_o ja tego nie rozumiem. lol.
- Lol.- odpowiedziałem i pomyślałem wal sie ignorancie".

Noo, tak to bywało.
Julio, jak się dostaniesz to idź na tę medycyne- zapomniesz ow szystkich smutkach i frustracjach (przyjdą nowe- jak nauka anatomii do pózna w nocy, czasami nieskuteczna )
Jeżeli się nie dostaniesz- w zależności od ilości brakujących punktó idź na jakieś studia awaryjne i poprawiaj jeden lub dwa przedmioty.
Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Rok przerwy ?

Post autor: vahti »

To co niektórzy z was mówią to jakas kompletna abstrakcja, i nawet nie próbuje tego zrozumieć, dlaczego w waszym rozumieniu rok przerwy traktujecie jak bycie trędowatymi. Szczególnie te uwagi o mieszkaniu na wsi i siedzeniu w domu strasznie mnie rozbawiły.
plazmid
Posty: 243
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:45

Re: Rok przerwy ?

Post autor: plazmid »

kurde ty myszo jedna ! rozbawiły . śmieszne , owszem ale nam nie jest do śmiechu , człowiek się czemuś poświęca a póżniej wystarczy stres i dupa zbita koniec marzeń. Sama nie wiem co robic czy siedzieć w domu czy iśc na taką np. analitykę dla picu i poprawy samopoczucia prrrr
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: Rok przerwy ?

Post autor: Zegar »

Plazmid.może poczekaj najpierw na wyniki matury, a potem dyskutuj o tym
plazmid
Posty: 243
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:45

Re: Rok przerwy ?

Post autor: plazmid »

PHEEEWTEDY JUŻ BĘDZIE ZA PÓŻNO , TRZEBA SIĘ JUŻ TERAZ LOGOWAĆ NA UCZELNIE
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Rok przerwy ?

Post autor: oszka »

ja bym chyba na cos jednak poszla
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: Rok przerwy ?

Post autor: Zegar »

plazmid pisze:PHEEEWTEDY JUŻ BĘDZIE ZA PÓŻNO , TRZEBA SIĘ JUŻ TERAZ LOGOWAĆ NA UCZELNIE
Dżyzyz. Point is, żebys nie zakuadau(a), że nie dostaniesz sie tam gdzie chcesz, zanim poznaszy wyniki, TO mialem na mysli i wydawał mi się ów przekaz - oczywistym. Ale jeśli wolisz dosłowniej, to loguj a raczej rejestruj się na te kierunki, na które chcesz sie dostac, oraz ewentuanie na awaryjne, bo JEŚLI postanowisz sie nie rejestrowac na Twoje wymarzone studia, a potem okaże się, iż masz wyniki, które umozliwiłyby Ci ich podjęcie, to ja i inny tego typu element społeczny będzie miał wielki ubaw. Ogromny.
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: Rok przerwy ?

Post autor: tom_ek »

tak sobie czytam to forum i widzę, że mieliśmy podobne problemy
ja też siedziałem rok w domu a na maturze zeżarł mnie stres i tak zwana dupa zbita teraz nastawiam się na płatną wetę no chyba że stanie się cud i dostanę się na dzienną lub lekarski, ale w to szczerze wątpię
przez rok nauczyłem się chemii, ale na maturze zrobiłem masę błędów, bo jak się stresuję to mam uczucie zbzikowania i piszę głupoty
nie wiem czy jest sens znowu się uczyć i poprawiać chyba nie będę już miał do tego nerwów
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Rok przerwy ?

Post autor: julia.....:):) »

tom_ek może nie będzie tak żle trzeba czekać
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: Rok przerwy ?

Post autor: tom_ek »

tak jasssne!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości